Chceš sexy zadok? Dosiahneš ho aj takto jednoducho!

Ktorá by nechcela mať zadok, ktorý ukradne pohľad a zastaví dych každému mužovi? Nemáte však čas na fitko, no chcete, aby sa sen o pozadí, ktoré kradne pohľady, stal skutočnosťou? Osvojte si naše tipy pre sexy zadok!

Docielite ho totiž aj pomalšími krokmi počas bežného dňa a pri bežných činnostiach! Vynaložíte minimálnu námahu, ktorá bude mať však výsledok!

Je aj vašim cieľom mať vypracovaný zadok? Zadok vytrénujete aj TAKTO!

Dosiahnutie pevného zadku zvyčajne vyžaduje kombináciu cvičenia, stravy a disciplíny.

Ako na pevný zadok?

 • Cvičenie - sú tu určité cviky, ktoré môžete vyskúšať na precvičenie svalov zadku. Cviky na sexy zadok a sedacie svaly sú predovšetkým drepy zamerané na zadok, výpady, mostíky, vzpieranie nôh, výpad vzad, zdvih panvy, zanožovanie v kľaku, šikmý výpad, zanožovanie v kľuku, zdvihnutie jednej nohy, zdvihnutie panvy, výpad stranou, unožovanie do strán, zdvihnutie nohy a podobne. Sú tu tiež rôzne cviky na zadok s činkou alebo gumou, ktoré sú zamerané na formovanie zadku a tréning zadku.
 • Kardio cvičenie - kardio tréning, ako je beh, bicyklovanie alebo plávanie, je dôležité pre spaľovanie tukov. Pomôže vám znížiť nežiaduce tukové vrstvy, zlepšiť celkovú formu a dosiahnuť guľatý zadok.
 • Strava - konzumácia zdravých potravín je kľúčová pre dosiahnutie pevného zadku. Skúste sa zamerať na stravu bohatú na bielkoviny, ako sú mäso, morské plody, vajcia, orechy a chudé mliečne výrobky. Zároveň sa vyhnite rýchlej strave, sladkostiam a nezdravým občerstveniam.
 • Hydratácia - dostatočný príjem vody je dôležitý pre udržanie optimálnej funkcie tela. Voda pomáha pri spaľovaní tukov a vašu tvoju pokožku hydratovanú a zdravú.
 • Disciplína - je dôležité byť disciplinovaný a pravidelne cvičiť a dodržiavať zdravú stravu. Trvalé zmeny v životnom štýle sú základom pre dosiahnutie a udržanie pevného zadku. Na to je ideálny napríklad aj domáci tréning a tréningová rutina aj na posilňovanie svalov zadku.

Zároveň by ste mali rozumieť tomu, že každé telo je jedinečné a reaguje inak na cvičenie a stravu. Je dôležité nájsť to, čo najlepšie funguje na cvičenie zadku priamo pre vás a konzultovať s odborníkom, ak je to potrebné.

Najlepšie cviky zamerané na zadok pomocou aktivácie svalov ale dosiahnete aj inak! Ako? My vám to prezradíme!

Ako jednoducho precvičiť zadok? Veľmi účinná je chôdza!

Základom je pohyb. Pre motiváciu začnite veľa, veľa, veľa chodiť peši. Prekonajte lenivosť, zaparkujte auto pred domom a vyberte sa do mesta peši na prechádzku, nákupy, či stretnutia.

Ideálna je rýchla chôdza. Nemusíte sa na ňu pripravovať, nepotrebujete športovú výbavu, dá sa vykonávať všade a za každého počasia.

Nielenže si posilnite stehná a sedacie svalstvo, zlepšite funkčnosť srdcovo-cievneho systému, ale získate aj prehľad o zmenách vo vašom okolitom prostredí.

Zaujme vás: Ploché bruško za 3 dni? Pomôže tento kompletný jedálniček a overené tipy!

chôdza na zadok

Zdroj: Shutterstock®

Drepy zamerané na krajší zadok

Drepy sú skvelým cvičením na posilnenie a formovanie zadku. Tu je návod, ako cvičiť zadok a robiť drepy správne a efektívne pre krásne tvarované pozadie. Výsledky cvičenia na seba nenechajú dlho čakať! Cvičiť doma nie je nič zložité

Domáci tréning - ako na tréning drepov na zadok?

 • Mierne rozkročenie - postavte sa s nohami od seba na šírku ramien a postavte sa na päty. Ruky si môžete položiť na boky alebo pred seba, aby ste udržali rovnováhu.
 • Východisková poloha - pomaly a kontrolovane sa začnite spúšťať dolu, akoby ste sa chceli posadiť na neviditeľnú stoličku. Uistite sa, že vaše kolena smerujú von.
 • Stoj s mierne rozkročenými nohami - snažte sa udržať rovný chrbát počas celej pohybu. Držanie chrbta je veľmi dôležité, aby ste zabránili zraneniam a aby ste si posilnili správne svaly.
 • Opakovanie cviku - pokračujte v pohybe, kým vaše stehná nie sú paralelné s podlahou alebo kým sa dostanete na spodnú polohu, ktorá vám príde pohodlná. Dýchajte normálne počas cvičenia.
 • Návrat do pôvodnej polohy - energiou sa vráťte do východiskovej pozície, vstávajte zo sily nôh a sedacieho svalu, a to bez pomoci rúk.
 • Opakovanie cviku - opakujte cvik až do vyčerpania alebo do počtu opakovaní, ktorý si sami stanovíte. Môžete si zvoliť 10, 15 alebo 20 opakovaní, záleží od vašej kondície.

Podľa potreby môžete postupne zvyšovať počet opakovaní. Dôležité je však stále dodržiavať správnu techniku cvičenia a pokračovať v tréningu pravidelne a s trpezlivosťou.

Ktorý cvik vám vytvaruje zadok? Jednoducho používajte schody!

Bývate v paneláku? Vymeňte výťah za schody a úspech je zaručený! Kráčanie po schodoch smerom hore a zrýchleným tempom dole robí divy. A ak si trúfnete, tak vybehnite po nich, koľko budete vládať.

Odporúčame aj: Ako naštartovať metabolizmus? Zaraď do jedálnička tieto superpotraviny!

chodenie po schodoch

Zdroj: Shutterstock®

Efektívne cvičiť zadok môžete aj pri upratovaní!

Denne upratujete? Zároveň cvičíte! Je kvantum činností, pri ktorých posilnite sedacie svalstvo. Skvelé je umývanie okien, kedy vyskakujete na stoličku alebo umývanie chladničky, pri ktorom robíte drepy.

 • Na spevnenie sedacích svalov a stehien umývajte podlahu v kľaku alebo v predklone s vystretými nohami.
 • Aj ručné pranie sa podčiarkne na kráse.
 • Pri upratovaní a varení si pustite rádio na maximum a zaspievate si aj zatancujete. 
 • Rytmický tanec totiž formuje celú postavu.

Odporúčame: Hot joga: Si pripravená vypotiť všetky toxíny a tuk z tela?

cvičenie hrou

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie hrou zamerané na zadok

Stali ste sa čerstvou mamičkou a maznáte sa so svojou ratolesťou? Cvičte spoločne napríklad na fit lopte. Nadskakovanie sa bude vášmu miláčikovi páčiť a vy ani nebudete vnímať, že cvičíte.

TIP: Ak by ste si predsa len našli viac času, tak odporúčam drepy, ktoré zapájajú všetci svaly nôh a zadku. Výpady sú určené zvlášť na sedacie svalstvo. Skombinujte drepy s výpadmi! Ak chcete ísť za športom von, tak zvoľte squash, korčuľovanie, plávanie a v zime bežkovanie.

Aktualizované na 03.02.2024

34 komentárov
Ideno

Ideno

03.11.2012 19:48

A ja poznám ešte jeden super spôsob na posilnenie svalstva zadku :). Chodenie dlhými krokmi - tak dlhými až cítite ako sa svaly na zadku napínajú. A vôbec sa pritom nekráča rýchlo - skôr naopak. Je to síce trocha "divná" chôdza, preto ju odporúčam skôr do prírody, ale ja niekedy tak kráčam aj po meste :) - samozrejme, keď som nahodená v športovom :). Fakt pomáha :). Výhoda je aj v tom, že pri takejto chôdzi sa nezadýchate, zrelaxujete,  môžete sa pokochať aj našou krásnou prírodou a domov pred zrkadlo prídete so znova o niečo pevnejším zadočkom. Po prvej "svalovici" odporúčam čo najskôr to rozchodiť spôsobom, ktorý svalovicu spôsobil :). Potom zadoček premasírovať, premastiť a znova "dlhokroková" chôdza .... Za pár týždňov pevný zadoček a celulitída fuč :). 

Vaše meno:

Lenkabaumanova

Lenkabaumanova

08.11.2012 21:45

no najlepsie na vyformovanie pozadia je tanec a sex, ak mam byt uprimna. To je to najlepsie, mam to uz odskusane s manzelom.

Vaše meno:

Katka Hajdúová

Katka Hajdúová

17.11.2012 14:57

Ja cvičím 3x do týždňa a snažím sa hlavne zadok spevňovať :-)

Vaše meno:

Ykaci

Ykaci

13.12.2012 06:36

Keď sa povie "mať pekný zadok",tak mi na mysli vyskočí korčuľovanie na kolieskových korčuliach.Okrem spevňovaniu svalstva má pozitívny vplyv na znižovanie telesnej hmotnosti,posilňuje srdcovo cievny a dýchací systém,znižuje krvný tlak a znižuje energetický výdaj.No super!

Vaše meno:

Simona Rosičová

Simona Rosičová

17.12.2012 11:57

asi každa žena tuži po krasnom, pevnom zadočku..rovnako aj ja, ale keby som sa tak rano zobudila a bolo to :D

Vaše meno:

Magda

Magda

17.12.2012 17:35

hmm,keby to bolo naozaj také jednoduché.Ja posilujem hlavne zadok,ale stále nie som spokojná  s výsledkami....,ale možno naozaj trpezlivosť pekný zadok prináša

Vaše meno:

Katuskapd

Katuskapd

17.12.2012 20:04

Ach ach krásny zadok som mala pred rokmi hovorili to mnohý, len čo však príde človek do kolobehu, bohužial priority sa menia a tie krásne sexi zadky miznú ako mávnutím prútika. čo už ešte že nás striedajú mladšie generácie so sexi zadkami :DDD

Vaše meno:

Denie Hacsková

Denie Hacsková

19.12.2012 15:51

Jeden čas som chodila behať, a to že fakt tie prechádzky, bicyklovanie, behanie po schodoch čo do kopca to strašne pomáha... už od malička všade chodím pešo som na to zvyknutá a preto si to už ani neuvedomujem a pri tom cvičím :) pri tom sa dá fajne relaxovať, odporúčam každému začať používať nohy :-)))

Vaše meno:

Bebulik

Bebulik

30.01.2013 22:00

Ideno.. tak toto s tými dlhými krokmi vyskúšam určite popri tlačení kočíka.. budem asi divne vyzerat ale nevadí nech si myslia čo chcu ... ja budem mať v lete zadok pevný ako skala :P

Vaše meno:

Lienka Brindáková

Lienka Brindáková

11.03.2013 10:57

keby to vsetko bolo take jednoduche ako sa napise :-)) ale prichaadza jar, a zislo by sa zbaviť toho, čo sa na mna nalepilo cez zimu.. V zime sme chodili zahalený, tak som si to ani tak neuvädomovala, ale teraz, ked sa uz vyteplieva, tak musim aj ja zacat nieco robit so sebou, lebo v zime som len lenosila :D

Vaše meno:

Daška Krajčíková

Daška Krajčíková

26.03.2013 22:17

Keby to bolo jednoduchšie ,mať pekný zadok bez námahy ;)

Vaše meno:

Nereda

Nereda

27.03.2013 20:50

začala som tento týždeň s cvičením, tak dúfam, že sa to do leta upraví:-)

Vaše meno:

Silvia Stebila

Silvia Stebila

28.03.2013 15:45

Určite vyskúšam tieto tipy na zadok:)

Vaše meno:

Majus Kralikova

Majus Kralikova

28.03.2013 20:06

Na zadok sú najlepšie jednoznačne DREPY :) !!!

Vaše meno:

Danka Šindléryová

Danka Šindléryová

17.04.2013 12:51

Schodmi prejdem niekoľko krát denne a niekoľko kilometrov denne tiež prejdem pešou chôdzou, avšak pevný zadok nemám :D ...ale ako športovanie je to super :) 

Vaše meno:

ivana

ivana

31.05.2013 17:10

dobré tipy :)

Vaše meno:

betka14

betka14

29.06.2013 19:14

nie je to take jednoduche ako sa píše

Vaše meno:

Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

02.07.2013 09:34

skoda len, ze lenivost je silnejsia ako vola :D

Vaše meno:

Sisi Tutú

Sisi Tutú

31.07.2013 10:35

no neviem, tieto typy robievam, a nejako zmenu som nevybadala na sebe..drepy tiež moc nerobím, lebo ked som ich robila dlhšiu dobu, tak som mala jedine svaly na nohách riadne, a zadok nič moc... tak už fakt neviem..chcem korčule, ale po jednom škaredom páde sa nejako bojím na ne postaviť.

Vaše meno:

Michaela Hudáková

Michaela Hudáková

31.07.2013 10:54

každému sa tuky ukladajú v inakšej miere a na inom mieste. ja so zadkom nemám veľké problémy, ale mojou partiu je bruško :) je to každému inakšie nadelené. ale pohyb pohyb robí zázraky

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

22.08.2013 04:01

dobre sa to číta ale realita je horšia hlavne treba strašne vela pevnej vôle

Vaše meno:

Zuzana Gážiková

Zuzana Gážiková

13.10.2013 20:16

úžasne sa článok číta realizuje veľmi ťažko

Vaše meno:

Lucia

Lucia

08.11.2013 21:37

pre krásny pevný zadok sa to určite oplatí....hlavne tie schody...a presne najlepšia kombinácia je drepy a výpady , aj keď treba riadne zamakať no výsledok sa dostaví..jasné že to nebude hneď :)

Vaše meno:

Monika Bembnistová

Monika Bembnistová

15.01.2014 20:40

uu byvam na intraku a som az na 7 poschodi ..:D mam co robit kazdy den :P

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 21:09

Schody radšej nie, chôdzu by som prijala...

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

16.01.2014 21:25

Asi 2 mesiace dozadu, som sa šmykla na schodoch a výron ako hrom, ešte teraz nemám nohu ok a to sme rekonštruovali...

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.01.2014 14:43

bicyklujem každý deň, tak dúfam že sa to pozitívne odrazí aj na mojom pozadí :-)

Vaše meno:

Lýdia Kemiačová

Lýdia Kemiačová

29.01.2014 22:03

je to drina nie je to také ľahké ako je to tu napísané vyžaduje si to riadnu makačku .. a len prestanete keď už budete mať vytúžený zadoček a tak ľahko oň prídete cvičiť musíte stále pre udržanie

Vaše meno:

Ivana Goliasova

Ivana Goliasova

05.02.2014 14:19

Výborne na pekný zadok sú drepy, samozrejme ako sa v článku spomína chôdza, schody a pilates :).

Vaše meno:

Mária Králiková

Mária Králiková

09.02.2014 19:27

Najlepšie sú jednoznačne drepy !!! LOVE SQUATS

Vaše meno:

Dorotka Fuchsová

Dorotka Fuchsová

23.08.2014 21:42

super čítanie

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

22.09.2014 14:48

Schody mám odskúšané, fakt to pomôže spevniť zadoček, no treba ich vyšľapať dosť veľa a to pravidelne každý deň!

Vaše meno:

Silvia Turčáková

Silvia Turčáková

10.10.2014 17:34

po dlhšej dobe hlásim, že drepy ani výpady mi zadok nezdvihli:) ale trocha je spevnený, aj ked ovisnutý :/ :)

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

16.10.2014 09:44

veru jedine sport a zdrava strava pomozu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE