Vyskúšaj starodávne mudry - zloženia prstov pri meditácii a cvičení

Čo to sú mudry už viete z minulého článku. Priblížili sme si, že ide o špecifické zloženie prstov, ktoré má blahodárny vplyv na psychický a fyzický stav človeka.

 

Ďalej sme priblížili, ako ich praktizovať a uviedli príklad troch dôležitých mudier, ktoré dokážu navrátiť silu, dokážu zvýšiť imunitu, čo je práve v tomto jesennom období veľmi užitočná vec, a ďalej dokážu  uľaviť od stresu.

 

Individuálne skúsenosti s mudrami

V predošlom článku o mudrách sme vám priblížili výpočet ich účinkov vo všeobecnosti. Uviedli sme najčastejšie zistené účinky mudier na fyzický a psychický stav človeka. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko konkrétnych prípadov. Ľudia v súvislosti s mudrami uvádzali napríklad:

  • Vyliečenie z anorexie. Jedna žena uvádza, ako následkom rôznych problémov skončila na pokraji anorexie. K mudrám sa stavala skepticky, no napriek tomu sa ich rozhodla vyskúšať. Počas troch mesiacov sa dostala späť na svoju pôvodnú, zdravú váhu.
  • Ďalšia žena uviedla, ako sa jej napravili nielen zdravotné problémy (po mesiaci praktizovania), ale takisto sa pozitívne zmenilo veľa vecí v jej osobnom živote. Tvrdí, že aj keď neveríte v efektívnosť mudier, za skúšku nič nedáte (napríklad prsty budete skladať do pozícii počas sledovania TV alebo počas prechádzky). Nemusíte tomu veriť, stačí to skúsiť.
  • Žena po drobnom infarkte mala problémy s bolesťami srdca. Našla mudru, ktorá fungovala okamžite – už počas cvičenia bolesť ustúpila! Odvtedy hneď, ako pocíti, že sa bolesti navracajú, alebo že sa jej zrýchli tep, zloží prsty do pozície a cvičí.
  • V prípade nachladnutia bola konkrétne praktizovaná mudra pozdvihnutia. Táto mudra bola praktizovaná trikrát denne po dobu cca dvadsať minúť. Týmto  sa choroba nemala ani šancu rozvinúť. S každým cvičením sa dotyčná osoba cítila lepšie a lepšie.

O ostatných účinkoch si môžete prečítať v predošlom článku Mudry alebo čo znamenajú rôzne zloženia prstov nielen pri joge?

mudra joga

Zdroj: Shutterstock®

Mudra Zeme

Praktizovaním tejto mudry si zvýšite sebavedomie, a taktiež vás táto mudra ochráni pred negatívnymi vplyvmi okolia. Mudra Zeme znižuje stres a zlepšuje celkový stav, v ktorom sa človek nachádza. Spojte prsteník s palcom a mierne pritlačte. Ostatné prsty ostávajú vzpriamené. Mudru vypĺňajte oboma rukami naraz.

 

Mohlo by ťa zaujať: Aké liečivé účinky má mrkvová šťava? Budeš prekvapená!

mudra energie

Zdroj: Shutterstock®

Mudra energie

Táto mudra uvoľňuje bolesť, čistí organizmus (z tela odvádza nánosy a škodliviny). Taktiež sa osvedčila v liečbe močovopohlavného ústrojenstva a chrbtovej kosti. Spojíme k sebe prostredník, prsteník a palec, ostatné prsty ostávajú vystreté. Mudru praktizujeme oboma rukami súčasne.

mudra okno mudrosti

Zdroj: Shutterstock®

Mudra „Okno múdrosti"

Otvára životne dôležité centrá, rozvíja myslenie, aktivizuje rozumovú činnosť. Pomáha pri poruchách cirkulácie krvi v mozgu alebo dokonca pri skleróze. Prsteník pritlačíme palcom k dlani. Ostatné prsty sú vystreté. Samozrejme, používame obe ruky.

Verím, že ste tejto technike prišli na chuť a už máte čo-to aj odcvičené!

 

Zaujme ťa: Hlási sa hnačka? Tieto suroviny ti zabezpečia rýchlu úľavu!

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

12.11.2017 09:54

chodim na jogu a nasa cvicitelka nasstale napomina ako je mat dolezite rozlozene prsty pri cvicini.. treba ich co najviac mar roztiahnute..

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

12.11.2017 16:14

Meditáciu som skúšala ale nevydržala som pri nej dlho :)

Vaše meno:

maria

maria

12.11.2017 20:55

skusim to nikdy som o tom nepocula

Vaše meno:

Daniela Šurláková

Daniela Šurláková

21.11.2017 21:45

Jóga je úžasné cvičenie,pri ktorom sa uvoľní celé telo,je to náročné cvičenie aj ja som mu prepadla a veľmi mi pomáha a toto s tými prstami už tiež začíname cvičiť a naozaj to funguje,treba vydržať a výsledky sa dostavia.Všetkým držím palce.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2017 19:54

joga sa mi páči, občas si ju zacvičím, mám po nej dobrý pocit, ešte veľa o nej neviem...

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

20.08.2018 17:46

O mudrach som už čítala, aj vyskúšala, ale účinok som nepostrehla. Možno som mala slabú výdrž.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE