Ako hravo zvládnuť horúčavy

 

Dlho očakávané leto konečne zaklopalo na okná a vylákalo ľudí von. Letné slnečné dni sa však spájajú aj s extrémnymi teplotami. Napriek stúpajúcej ortuti v teplomere nemôžeme všetci tráviť čas pri vode, a preto sa každodenné chodenie za povinnosťami môže premeniť na utrpenie.

 

 

 

Ak chceme udržať svoje telo zdravé, mali by sme dbať na pravidelný pitný režim. Dospelý človek by mal denne vypiť aspoň dva litre tekutín. V letných dňoch by to však malo byť okolo 3 až 3,5 litra denne, pretože organizmus je vystavený väčšej záťaži a vysoké teploty spôsobujú aj nadmerné potenie.

 

Častým problémom je, že si neuvedomujeme potrebu zvýšenia množstva prijatých tekutín. Podceňovanie dôležitosti pitného režimu sa môže stať nebezpečným pre vás aj pre vaše deti. Naučte sa spolu užitočnému návyku a siahnite po nápoji skôr, než ucítite smäd, pretože počas letných dní môže byť už neskoro.

sodastream fľaše

Zdroj: Shutterstock®

Šikovným pomocníkom v tejto situácii je napríklad prístroj SodaStream. Jednoduchú obsluhu zvládnu aj vaše deti. Za zlomok ceny bežných nápojov dokáže vytvoriť domácu sódu, ktorú viete ozvláštniť množstvom príchutí. Ste zástancom zdravej výživy?

sodastream sirupy

Zdroj: Shutterstock®

V ponuke sirupov SodaStream nájdete sladené prírodným sladidlom stévia. Tá navyše neobsahuje kalórie, takže dbá aj o vašu líniu. Pre deti sú najideálnejšie sirupy z rady Goodness for Kids. Pripravované sú z čistých ovocných štiav, sú veľmi chutné a obsahujú vitamín C. Nápoj môžete bez výčitiek podávať deťom, pretože neobsahuje žiadne chemické prísady ako emulgátory, umelé konzervačné látky, sladidlá či farbivá.  

 

Zdroj: www.sodastream.sk

2 komentárov
Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

09.07.2014 08:01

Soda Stream je super máme ho doma no ja mám najradšej v lete čistu perlivu vodu bez sirupu , syn naopak len zo sirupom

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

11.07.2014 17:09

roky používam a môžem odporučiť, je výhodou urobiť si akýkoľvek nápoj podľa chuti a nálady

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE