Ako počas zimy udržiavať imunitu

Každý z nás má inú imunitu. Niekto ju má silnú, odolnú a chorý býva naozaj iba výnimočne, iní môžu mať imunitu oslabenú a sú tak ľahko náchylní na vírusové a infekčné ochorenia.

 

Samozrejme, aj v prípade, že naša imunita nie je práve najodolnejšia, nezúfajte. Dá sa posilňovať mnohými spôsobmi.

 

V prípade, že pravidelné otužovanie tela studenou sprchou či plávanie v studenej vode nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti, pomocníkom na posilňovanie imunity môže byť konzumovanie stravy bohatej na antioxidanty, ale aj bielkovín či dostatok pohybu. Nemenej dôležitými pomocníkmi sú aj výživové doplnky, vitamíny a prírodné lieky, ktoré si dokážu s oslabenou imunitou hravo poradiť. 

 

Dnes sa zameriame práve na posledné spomenuté, a to na prírodné lieky a výživové doplnky, vďaka ktorým sa vaša imunita schopí. Účinným riešením pri celkovom posilnení imunity či prechladnutí môže byť práve echinacea. Echinaceu však nie je vhodné užívať dlhodobo. Užívajte ju iba na krátkodobo. 

 

 

Odporúčame prečítať: Spoznajte silu kosodreviny – zbaví vás bolesti

imunita moznosti

Zdroj: Shutterstock®

 Dr. Theiss – Echinaceové kvapky

 

Perorálne kvapky od Dr. Theissa sa užívajú ako prostriedok na posilnenie imunity a ako prevencia proti infekčným chorobám. Rovnako aj ako podporný liek pri prechladnutiach. Kvapky stimulujú tvorbu a aktivitu fagocytov (bunky tela s obrannou funkciou, ktoré ničia a pohlcujú choroboplodné zárodky).

 

Odporúčaná cena 50 ml balenia kvapiek je 3,99 Eur.

 

 

 Dr.Theiss – Echinacea Forte

 

Perorálny roztok obsahuje vytlačenú šťavu z čerstvých kvitnúcich kvetov druhu Echinacea purpurea. Ide o rastlinný liek, ktorý sa užíva v prípadoch prechladnutia či ako krátkodobá prevencia pred ochoreniami vírusového charakteru. Liek obsahuje 22 obj. % etanolu.

 

Odporúčaná cena 50 ml balenie roztoku je 4,49 Eur.

 

 

Odporúčame prečítať: Potešte svojich blízkych praktickými darčekmi

kvapky

Zdroj: Shutterstock®

 Dr. Theiss – Echinacea Bonbons

 

Cukríky s výťažkom z echinacey a mentolu obsahujú vo svojom zložení aj éterické oleje rastlinného pôvodu. Denne sa odporúča konzumovať 3 – 4 cukríky, ktoré necháte v ústach rozpustiť za jemného cmúľania.

 

Odporúčaná cena 50 gramového balenia cukríkov je 1,41 Eur. 

 

 

POZNÁMKA:

Všetky výrobky Dr. Theiss  sú  čisto prírodné produkty, ktoré stimulujú vlastnú obranyschopnosť tela, a sú vhodné na prevenciu, ako aj pri akútnych stavoch. (Upozornenie - Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu, prípadné nežiadúce účinky konzultujte so svojim lekárom alebo lekárnikom.)

 

 

Odporúčame prečítať: Liečivé rastliny nám vedia pomôcť pri prechladnutí

bonbony

Zdroj: Shutterstock®

Imunite môže okrem echinacey pomôcť aj vitamín C. Ten sa využíva na doplnenie v prípade nedostatku či ako pomoc pri posilnení imunitného systému.

 

 

Výživový doplnok -  Šumivé tablety Vitamín C 1000 mg

 

Dostatočný prísun vitamínu C nájdete v týchto šumivých tabletách. Jednu tabletu s citrónovou príchuťou rozpustíte v pohári a po rozpustení vypijete.

 

Odporúčaná cena 20 kusového balenia tabliet je 1,95 Eur.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa starať o svoje ruky na jeseň a v zime?

vitamin

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií na: www.naturprodukt.sk

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 12:07

Tak imunitu v zime sa snažím posilňovať hlavne rôznymi teplými čajíkmi a keďže v zime nie je dostatok čerstvej zeleniny a ovocia, tak siaham aj po rôznych doplnkoch výživy v podobe rôznych vitamínov :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE