Ako zvládnuť Vianoce na poslednú chvíľu? Dá sa to!

Nie každá z nás si mohla dovoliť vybrať pred Vianocami nejaké to voľno. Ak ste sa v pracovnom kolobehu zastavili až tento víkend a odrazu s hrôzou zisťujete, že o pár hodín sú tu Vianoce a vy nemáte pripravené absolútne nič, chce to nádych-výdych a krízový plán! Aby ste nestrávili s jeho výrobou zbytočne ďalších pár drahocenných chvíľ, rady vám poradíme.

Ako vyriešiť jedlo a darčeky?

Zíva na vás poloprázdna chladnička? Nič to, ako skúsená gazdinka už isto presne viete, čo počas Vianoc ide vo vašej rodine na dračku. Ak náhodou ani nie, inšpirujte sa napríklad naším vianočným menu a narýchlo si naškrabte zoznam potrebných potravín. Nemusíte kupovať masy jedla len preto, že idú Vianoce. Má to hneď dve výhody. Jednak ušetríte, a jednak sa nebudete zbytočne prepchávať.

A čo darčeky? Netušíte, čo komu, čo? Opäť je potrebný aspoň mini zoznam, alebo sa jednoducho toho roku inšpirujte reklamami a ponukou obchodov a zakúpte trebárs praktické kozmetické balíčky. Väčšie deti či pubertálne netere alebo synovcov poteší aj obáločka s peniazmi, podobne na tom možno budú aj vaši súrodenci alebo rodičia. Nemusíte zbytočne špekulovať, lásku svojich najbližších istotne nestratíte, ak toho roku budú mať namiesto vašej ručne vyšívanej zimnej výbavy, čiapku či rukavice z obchodu. Ak si s darčekmi vôbec neviete dať rady, možno vám poradia aj hviezdy a vyberiete si darčeky podľa znamenia.

Pozri aj: Vianoce ako spúšťač smútku: Pozor, povianočná depresia existuje!

vianočné pečenie

Zdroj: Shutterstock®

Upratovanie a varenie

Domáce práce súvisiace s Vianocami tentokrát rozdeľte medzi všetkých členov vašej rodiny. Od najmenších, až po manžela. Na tú najumeleckejšiu dušičku zvaľte vianočnú výzdobu, najväčšiemu pedantovi hoďte na krk vysávanie, prach aj umývanie kúpeľne či toalety. A pokiaľ patríte ku kulinárskym majstrom, kým budú ostatní prispievať k čaru vianočnej atmosféry, môžete spokojne vyvárať aj vypekať. A hlavne sa zbavte pocitu „ja viem všetko najlepšie.“ Nechajte aj druhých predviesť svoje kvality. Možno to nebude celkom podľa vašich predstáv, ale vedzte, že to bude so snahou.

Pozri aj: Ako vyzdobiť štedrovečerný stôl: Stavíš na klasiku?

prípravy na Vianoce

Zdroj: Shutterstock®

Buďte tip top!

24. decembra by sme všetky chceli vyzerať  mimoriadne okúzľujúco, čarovne, romanticky, elegantne, noblesne. Jednoducho nevšedne. Avšak veľakrát je realita taká, že sa ženieme za tým, aby bolo tip top navarené, napečené, upratané a potom zabúdame na seba, prípadne nám na seba už nezostáva ani kúsok času. K štedrovečernému stolu si tak sadáme udychčané, unavené, ubolené. Urobte tohto roku inak! Ak nestíhate, vykašlite sa natri druhy koláčov a pripravte len jeden! Nerobte obrovskú misu šalátu, ale len menšiu porciu, pri ktorej strávite menej času. Nevyprážajte XY kúskov rýb, ale len toľko koľko naozaj zjete.  Zvyšný čas venujte relaxu v podobe horúceho kúpeľa, ale napríklad aj vianočného líčenia.

Užite si aj Vianoce na poslednú chvíľu! Prajeme vám šťastné a veselé.

1 komentár
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

31.10.2014 16:14

ejha, vianočné reklamy už vo veľkom prúde na nás z každej strany :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE