TEST: DERMACOL briliantový lesk na pery

V zimnom ročnom období sa mení, okrem iného, aj moja starostlivosť o pery. Uprednostňujem skôr niečo hutnejšie, s dlhou trvácnosťou. A práve v tomto duchu sa bude niesť dnešný test. Niečo bližšie si povieme o lesku značky Dermacol, ktorý nesie názov BRILLIANT LIP GLOSS. Ja som testovala odtieň č.12.

Charakteristika, resp. popis od výrobcu znie nasledovne: "Doprajte svojim perám eleganciu, plnosť a oslnivý lesk na dlhú dobu! Briliantové lesky dodajú perám neuveriteľný zrkadlový lesk. Príjemná trblietavá textúra pery pekne vyfarbí a vytvára nádherné, žiarivé odlesky. Aplikátor zaistí ľahké nanesenie lesku, ktorý dokonale priľne k perám, ale nelepí. Lesky sú dlhotrvajúce, dodávajú perám žiarivý lesk a farbu až na 6 hodín. Dokonalý pocit sviežosti získajú pery vďaka stálej hydratácii a zvláčneniu."

briliantovy-lesk-dermacol

Zdroj: Shutterstock®

Balenie je jednoduché, no za to efektné, podľa môjho názoru. Má hranatý tvar, je doplnené strieborným "olemovaním", a na vrchu aplikátora sa nachádza logo značky Dermacol. V spodnej časti už pekne vidieť konkrétny odtieň lesku.

dermacol-briliantovy-lesk

Zdroj: Shutterstock®

Trošku mi však prekáža, že ak chcem či už otvoriť alebo zatvoriť lesk, musím zakrútiť približne až 5krát, čo je trošku zdĺhavejší proces, na aký som bežne zvyknutá...
A keď sme sa už dostali k otvoreniu, na rad prichádza vôňa, ktorá určite nikoho neurazí. Pri nanesení na pery sa však vytratí, a preto sa nemusíte báť, že by Vám pod nosom nejako prekážala.

dermacol-lesk-12

Zdroj: Shutterstock®

Aplikátor by som ja osobne radila k takým klasickým a bežným. Je menší, má približne 1cm, a je tvarovaný akoby do špicu, čo umožní lepšiu a precíznejšiu aplikáciu. Bez problémov si lesk dokážem naniesť i bez pomoci zrkadla. Jednoducho si aplikátor položím medzi pery a prejdem z jednej strany do druhej, bez toho, aby som vyšla z línie pier. Určite to pri takýchto menej výrazných odtieňoch skúste :)

dermacol-trblietavy-lesk-na-pery

Zdroj: Shutterstock®

A teraz už môžeme prejsť k vlastnostiam lesku a k mojim pocitom z neho počas používania. Lesk v obale pôsobí ako bronzovo-hnedý, no po nanesení na pery sa mi zdá, že odtieň už nie je vidno. Čo sa mi však veľmi páči je to, že obsahuje kopu trblietok, ktoré ja po tom, ako lesk z pier zmizne, zostanú a držia dlhú dobu. Nakoľko je lesk fakt hutnejšej konzistencie, je aj jeho trvácnosť dlhšia, pretože na perách drží lepšie ako napr. lesky s tzv. mokrým efektom. Je však pravdou i to, že trošičku lepí, no nie je to nič neznesiteľné, a rýchlo som si na to zvykla. Dôkazom spokojnosti je fakt, že po ňom v posledných dňoch siaham oveľa častejšie, pretože aj keď mám leskov viac, pri tomto už mám istotu, že vydrží dlhý čas, a tak sa nemusím každú chvíľu natierať či už balzamom, alebo iným produktom určeným na pery.

dermacol-lipgloss

Zdroj: Shutterstock®

Lesk je dostupný v 16-tich odtieňoch, od takýchto jemnejších ako mám aj ja, až po výraznejšie odtiene, takže je len na Vás, akú intenzitu preferujete. Cena jedného je 4,99€/6ml. Ja ho jednoznačne odporúčam.

Na záver by som ešte rada priložila informáciu o dobe spotreby, ktorá je až 36 mesiacov od otvorenia, čo ma veľmi potešilo. Iste sa nájde viacero z Vás, ktoré nemajú len jeden lesk či rúž, a teda ho neminiete tak rýchlo.

 

Tak milé dámy, aká bude Vaša odpoveď na moju otázku, či ho skúsite? :)

4 komentárov
Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

04.01.2014 14:03

Už dlhší čas rozmýšľam že si ho kupím,kedže som počula na neho same dobre recenzie :))
aj vaša mi pomohla ;)

Vaše meno:

Zuzana Hazerova

Zuzana Hazerova

04.01.2014 16:09

mate pravdu mam otvorene viac ruzov aj leskov. Niektore su v praci, ine zase doma ci v kabelke. trosku ma zarazilo, ze sa lepi ja to nemusim. Niektore lesky ked su otvorene viac ako rok zacinaju zapachat takze je dobre ked ma zaruku az 3 roky.

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

31.01.2014 22:16

Veľmi dobre ukáže na perách:))

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 11:40

veľmi jemný lesk.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE