Dlhý dovolenkový let - tipy ako vyzerať aj po ňom sviežo!

Delí vás  od vysnívanej destinácie dlhý let? Obávate sa, že klimatizácia v kabíne vysuší vašu pokožku? Neviete, či sa môžete nalíčiť? Vedzte, že vaša koža počas letu veľmi trpí. Už po prvej hodine sa pleť vysúša a príšerne dehydruje.

 

Starostlivosť o pleť počas letu je dôležitá, a preto tu máme pre vás pár tipov, ktoré ak dodržíte, vystúpite z lietadla svieža a v plnej kráse. 

 

Základný problém!

Najväčším problémom, s ktorým sa v lietadle stretávame, je extrémne nízka vlhkosť. Tá spôsobuje dehydratáciu vašej pleti. Vzduch v lietadle je suchý, neustále cirkuluje a snaží sa z nejakého zdroja nasať vlhkosť. Často sa týmto zdrojom vlhka stáva práve vaša pleť. Ak máte suchú pleť, hrozí vám, že po lete bude ešte suchšia, mastná ešte mastnejšia. Je to z toho dôvodu, že bez dostatku vlahy mastná pleť produkuje ešte viac mazu ako zvyčajne.

 

Bude vás zaujímať: Ako sa chrániť pred vznikom pigmentových škvŕn počas leta

starostlivosť o pleť pri dlhých letoch

Zdroj: Shutterstock®

Dôkladná príprava

Sú určité obmedzenia, ak ide o pribalenie kozmetiky do príručnej batožiny. Avšak ak sa ich budete držať, bez problémov ju môžete mať pri sebe. Vezmite si so sebou do príručnej batožiny malú fľaštičku s odličovacou vodou, hydratačný krém, balzam na pery, poprípade vlhčené obrúsky.

 

Neodmysliteľným produktom, bez ktorého do lietadla ani nevstupujte, je termálna voda v spreji. Tá vám zabezpečí vlhkosť pleti počas celého letu. Vlhkosť, ktorú vám suchý vzduch vezme, si vy dodáte termálnou vodou v spreji. 

 

Ak sa váš obľúbený prípravok nevyrába v cestovnom balení, kúpte si sadu prázdnych fľaštičiek a jednoducho do nich odoberte potrebné množstvo.

 

Bude vás zaujímať: Šokujúca sila make-upu - Pozrite si tieto premeny!

príprava pleti na lietanie

Zdroj: Shutterstock®

Termálna voda v spreji

Vizážistky a odborníčky na krásu sa zhodujú, že najlepším pomocníkom v lietadle je termálna voda v spreji. Niekedy ju volajú aj hmla. Aplikujte ju na tvár, no nezabúdajte aj krk a dekolt. Tieto vody majú rôzne zloženia a spravidla sú bohaté na minerály, ktoré dokážu pleť upokojiť a dodajú vašej pokožke potrebnú hydratáciu, osviežia a rozžiaria. Odporúča sa použiť ju každých 30 minút.

 

Netreba zabúdať na hydratáciu zvnútra. Zabudnite na kávu a alkohol a pite obyčajnú vodu. Budete síce musieť častejšie chodiť na záchod, ale prospejete tým svojej pleti a celému organizmu. Navyše sa tak vyhnete aj nepekným opuchom.

 

Bude vás zaujímať: Správna starostlivosť o pery - triky a rady pre krásne pery

hydratácia pleti počas letu

Zdroj: Shutterstock®

Dobrý spánok

Môže byť pre vás lákavé ostať hore a sledovať rôzne filmy a seriály počas celého letu. Avšak ak chcete, aby vaša pokožka vyzerala zdravá a žiariaca i po pristátí, skúste zaspať aspoň na pár hodín. Lietadlo nie je práve najpohodlnejšie miesto na spanie, no vašej pleti týmto prospejete. 

 

Tento čas môžete využiť dokonca na aplikáciu masky. Dnes už je možnosť zakúpiť si špeciálne nočné masky, ktoré sú po nanesení priehľadné a nikto ani len nezbadá, že nejakú masku máte.

 

Bude vás zaujímať: Mikroneedling - metóda, ktorá naštartuje tvorbu vlastného kolagénu

spánok v lietadle

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

pinterest.com

Žiadny make-up

Najlepšie je vôbec sa pred letom nemaľovať, ale ak idete rovno z práce, nezabudnite sa odlíčiť. Počas dlhého letu bude potrebné sa o pleť starať, a to sa cez mejkap nedá. Ďalšia vec, ktorú by ste nemali robiť, je siahať si na tvár. Môžete si do pórov zaniesť baktérie a špinu, čo by po prílete viedlo k jedinému – tvorbe akné. Ak sa budete chcieť dotknúť svojej pleti, použite antibakteriálny gél.

 

Počas letu nezabúdajte na hydratačný krém alebo olej. Hneď ako dorazíte do cieľa, doprajte pleti peeling, ktorý pomôže odstrániť odumreté bunky. Výbornou voľbou je aj hĺbková hydratačná maska, ktorá dá pleť do poriadku po lete v klimatizovanom lietadle. 

 

Bude vás zaujímať: Dokonalá hydratácia pleti - pomôžu vám tieto potraviny!

žiarivá pleť počas letu

Zdroj: Shutterstock®

6 komentárov
benynka

benynka

25.06.2017 09:39

tá maska ma ozaj pobavila :-)

Vaše meno:

Lucia Babjáková

Lucia Babjáková

25.06.2017 13:32

Skvelé rady

Vaše meno:

maria

maria

25.06.2017 14:25

zas som sa nie co dozvedela ,ale ta maska na tvar -tak to ma rozosmialo pekny den

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

25.06.2017 19:14

Nerada cestujem lietadlom, priznám sa, že v tej chvíli mám iné starosti ako stav mojej pleti :-), ale rady sú to zaujímavé...

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

26.06.2017 08:12

veru, dlhé lety, to nie je na mňa

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.06.2017 17:54

lietam len sporadicky, takže tieto problémy nechávam pre druhých

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE