Každodenné rituály šťastných ľudí: Toto robte každý deň a prekvapí vás náhla zmena

I keď sa na celú vec pozeráte skeptickejšie, za skúšku predsa nič nedáte. Buď sa vám to podarí a vy budete naozaj šťastní, alebo si môžete povedať, že ste to aspoň skúsili. Privolať si šťastie – tak jednoduché, nie? Tak prečo to nerobíte každý deň? Veď predsa vám nezaberie takmer žiadny čas. Ak neviete, ako na to, vyskúšajte rituály šťastných ľudí. Týchto päť je najkľúčovejších a pomôžu vám viac, než by ste čakali. 

Odporúčame: Ako nakopnúť spomalený metabolizmus v jednoduchých krokoch

ranné vstávanie

Zdroj: Shutterstock®

Vstávanie

To musí byť vždy pozitívne. Od momentu, kedy otvoríte oči si jednoducho povedzte, že dnes bude super deň. Nesťažujte si na to, že ste spali len pár hodín, že vás boli chrbát... Choďte na to úplne opačne. Ak si to vsugerujete úplne od rána, máte väčšie šance, že to tak naozaj bude.

Meditácia

Jasné, nič nové, ale veľmi efektívne. Už roky. Tak prečo ste to doteraz nepraktizovali? Meditácia je liek pre dušu ako nič iné. Dokonalo si tým vyčistíte hlavu a myseľ, otvoríte sa novým možnostiam, príležitostiam a nápadom. A čo je najdôležitejšie – dobrej nálade. 

cvičenie jogy

Zdroj: Shutterstock®

Športovanie

Ďalšia známa vec, ktorá by vás mohla popohnať honbe za šťastím a pozitívnym myslením. Nemusíte odbehnúť denne desať kilometrov, ani potiť krv v posilňovni. Stačí 30 minút jogy a s vašou mysľou sa budú diať divy. 

učenie sa novým veciam

Zdroj: Shutterstock®

Nové veci

Povedzte si, že každý týždeň vyskúšate niečo nové, alebo sa niečo nové naučte. Prinesie to do vášho života novú perspektívu a možnosti. I toto je jedno z tajomstiev večne pozitívnych a šťastných ľudí. A pritom nemusí ísť o nič veľké. Stačí sa napríklad naučiť nový recept. 

Minulosť

Ďalšia vec, ktorá nás často oberá o dobrú náladu. Veľmi sa vŕtame v tom, čo bolo. Lenže zabúdame na to dôležité, že to už nikdy nezmeníte. Nechajte teda minulosť minulosťou, sústreďte sa na nové veci, na to, čo má prísť. Žite v prítomnosti. Uľaví sa vám. 

Pozri aj: Ako pestovať tučnolist? Zabezpeč svojmu sukulentu top starostlivosť!

3 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

17.08.2020 12:29

Toto sa mi páči, niečo z toho vyskúšam...

Vaše meno:

Margaret Zimova

Margaret Zimova

02.09.2020 19:20

Presne to a ešte viac sa snažím každý deň plniť a len potvrdzujem, že dni sú aj vďaka tomu všetkému skvelé. Ako sa človek vnútorne nastaví, také dni prežíva. A presne k tomuto vediem aj moje tri dcérky. Kiež by takýchto informácií a návodov boli plné média, bolo by viac ľudí šťastnejších i pokojnejších a nie takých ustráchaných a vystresovaných, ako dnes.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

20.09.2020 03:52

Už len šálka kvalitného zeleného čaju mi dokáže spraviť krajší deň :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE