Neviete, ako schudnúť? Vyskúšajte Teatox diétu

Leto je síce už tu, ale tí, ktorí sa oneskorili s plnením svojho novoročného predsavzatia, nemusia zúfať. Prinášame vám diétu, ktorá zažíva svoj úspech vo svete plnom tých najrôznejších tipov a návodov, ako schudnúť.

 

Je to zbraň, ktorá funguje pre každého a vôbec nezaťaží náš rozpočet. Je k dispozícii na každom kroku, v obchodoch a domácnostiach. 

Tento tajný nástroj, ktorý si nevyžaduje žiadnu námahu, je obyčajný čaj - chutný nápoj, ktorý pije takmer každý a možno bez toho, aby tušil, aké zázračné účinky v sebe ukrýva. Už celé stáročia sa čaj považuje za hotový zázrak pre zdravie.

 

Tisíce štúdií zdokumentovali prínos látok obsiahnutých v čaji. Jednou z najsilnejších látok, ktorá má za následok práve ubúdanie kilogramov, je tzv. epigallocatechin gallate (EGCG), ktorá sa nachádza výlučne len v zelenom čaji. 

 

Odporúčame: Účinný cvik na zadok, ktorý s ním urobí hotový zázrak

čaj na chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

A čo ostatné druhy čajov?

Na trhu existuje možno až príliš veľa rôznych druhov čaju. Ale ktorý je ten správny a ktorý nám pomôže zhodiť pár nadbytočných "kilečiek"? Princíp výberu je jednoduchý. Vyberte si taký čaj, ktorý je účinný a zároveň vám aj chutí. Musíte sa predsa na neho aj trošku tešiť. :)

 

Niektoré čaje sú považované za účinnejšie na chudnutie a niektoré menej. Tipov je veľa: zelený čaj, pu-erh čaj, rooibos čaj a mnohé iné. Ale čo ak to je len reklama?

 

Každému je jasné, že bylinkové čaje sa stovky rokov používajú ako prvá pomoc pri najrôznejších problémoch. Samotná čínska medicína, ktorá je uznávaná mnohými lekármi aj z našich končín sveta, je známa práve svojimi kombináciami bylín. Používajú ich na liečenie najrôznejších ochorení. Existujú rôzne čaje na chudnutie, ktoré obsahujú zmes bylín určených na túto problematiku. Odborníci však radia, že je lepšie piť čaj len z jedného druhu. A tým najúčinnejším je práve zelený.

diéta

Zdroj: Shutterstock®

Začnite raňajkami

Vaše telo bude absorbovať živiny najefektívnejšie vtedy, ak ho budete piť aspoň štyri hodiny po poslednom jedle. Preto sa odporúčajú práve raňajky ako najvhodnejší čas na jeho pitie.

 

Určite sa nájdu medzi vami mnohí, ktorí si nevedia predstaviť ráno bez kávy. Je to ťažké, no práve takéto nápoje obsahujú veľa kalórií, a preto je v tomto prípade najlepším riešením ich zámena za čaj.

 

Pokiaľ chcete dosiahnuť želaný výsledok, malo by sa pre vás pitie čaju stať každodennou pravidelnou rutinou. Jedna šálka dobrého čaju ráno, jedna poobede, prípadne podvečer ako súčasť večerného relaxu a výsledok sa dostaví už po niekoľkých dňoch. Pokiaľ ho nechcete piť v letných mesiacoch, pretože by vám bolo príliš teplo, vyskúšajte ho vo forme ľadového čaju.

 

Odporúčame: Trápi vás nadváha? Je tu pre vás FAT YOGA

čaj na raňajky

Zdroj: Shutterstock®

Už žiadne prísady

Nepotešíme vás, ale musíte sa naučiť piť čaj bez akýchkoľvek prísad. Pridanie cukru alebo mlieka zničí vaše šance na úbytok hmotnosti.

Vyskúšajte menej známy pu-erh čaj

Pu-erh (čítaj pú ér) je druh zeleného čaju, ktorý je fermentovaný a je dodávaný v malých zeleno-hnedých guľkách, ktoré vyzerajú možno trošku zvláštne. Štúdie ukázali, že pu-erh znižuje ukladanie tuku a pomáha regulovať hladinu cukru v krvi. Dokonca sa údajne preukázalo, že má protirakovinové účinky. V Číne sa pu-erh čaj považuje za tradičný liečebný prostriedok. 

 

Malý tip: Tento čaj zmršťuje tukové bunky, preto je najlepšie piť ho ráno.

 

Odporúčame: Čaj ako liek z bylín, ovocia či korenín - ktoré vám ako pomôžu?

pu-erh čaj

Zdroj: Shutterstock®

Čaj nie je všetko

Ruku na srdce. Mysleli ste si, že to bude také jednoduché, že vypijete pár dúškov čaju a schudnete na želanú váhu? V prvom rade je to aj o správnej životospráve. Zdravá strava v kombinácii s čajom vytvoria silný tím, ktorý vám pomôže na ceste za vysnívanou postavou. Zelenina, výrobky s nízkym obsahom tuku a iné potraviny musia byť vyberané s citom a s myšlienkou, že musíte vedieť o všetkom, čo si do svojho tela dávate. 
 

Malý tip: Vypite pred večerou pohár vychladeného čaju. Váš žalúdok sa zaplní, čo znamená, že nebudete tak hladní. Samozrejme zdravá večera a dostatočný pitný režim sú veľmi dôležité faktory. Rovnako je dôležitý aj fakt, že čaj musí byť studený. Pomôže to pri strate nadbytočných kalórií.

diéta s čajom

Zdroj: Shutterstock®

11 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

29.06.2017 01:53

Čajíky mám veľmi rada, nie však zelené- čo je škoda, viem že majú výborné účinky, ale neviem im prísť na chuť.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

29.06.2017 07:50

Pu-erh čaj mi nechutil, zelený si dám v pohode :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

29.06.2017 08:13

čaje mám najradšej bylinkové

Vaše meno:

Zdena Paňková

Zdena Paňková

29.06.2017 09:29

Mám veľmi rada bylinkové čaje, hlavne v zime s troškou medu, ale mrzí ma, že zelený čaj som sa nenaučila piť. Možno je to divné, ale nechutí mi. Známi mi hovorili, že len ho treba správne prichystať, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo na moju škodu.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.06.2017 13:54

Čaje mám rada ale v tomto teple ma nelákajú..

Vaše meno:

Monika Č.

Monika Č.

29.06.2017 15:16

Ach, čo ja som sa vypila toho zeleného čaju :) Najradšej mám zelený čaj s príchuťou jazmínu, inak ostatné sú pre mňa moc horké.

Vaše meno:

Klára Mikulík

Klára Mikulík

29.06.2017 18:20

celkom dobré články o tejto diéte majú na stránke určite odporúčam

Vaše meno:

Lucia Babjáková

Lucia Babjáková

29.06.2017 20:19

Je to zaujímavá diéta, čaje pijem rada

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

17.08.2017 13:00

milujem všetky druhy kvalitných zelených aj bielych čajov, naozaj si poctivo vyberám. pretože nie je čaj ako čaj a iba ten kvalitný má pre naše telo tie správne účinky

Vaše meno:

Oliv Medk

Oliv Medk

04.03.2024 19:39

Ja som skúšala chudnúť už niekoľkokrát ale bez výsledku, nikdy som na žiadne diete nevedela vydržať.

Vaše meno:

Zuzana Bergova

Zuzana Bergova

06.03.2024 09:37

mne sa velmi osvedcila dieta od KetoDiet, drzala som ju minuly rok a teda nemam vôbec ziadny jojo efekt

Sofia Lokosova

Sofia Lokosova

08.03.2024 20:41

chudnut som uz skusala vela raz ale ja som nikdy nevydrzala, dietu som najdlhsie zvladla drzat tyzden a potom som prestala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE