Ako odhaliť klamára? Tieto signály ho prezradia!

Boli ste niekedy už v situácii, kedy ste sa s niekým rozprávali a všetko, čo dotyčný vypustil z úst, nemohla byť pravda? Alebo sa vám zdalo, že to nemyslí naozaj úprimne? Niektoré typy ľudí klamať jednoducho nevedia. Niektorí sú zas na druhej strane a svojím klamstvám sami uveria.

Samozrejme, najlepšie by bolo posadiť každého, kto klame, detektor lži. Ten sa nedá len tak ľahko oklamať. Ľudské fyziologické reakcie, ako je tep srdca alebo dýchanie nás jednoducho prezradia. Poďme sa im teda pozrieť na zúbok.

Oči

Naše oči môžeme nazvať aj kontrolkami klamstva. Pri klamstvách žmurkáme častejšie ako normálne. Rovnako to je aj s uhýbavým pohľadom. Mnoho ľudí si ani neuvedomí, ako ich dokážu odhaliť oči. Preto si vy dajte na ne dobrý pozor, veľmi dobrý pozor.

Odporúčame: Najnovší hit influencerov: Zelené farbivo chlorofyl konkuruje aj spiruline

patologický klamár

Zdroj: Shutterstock®

Dotyky tváre

Dôkaz klamstva je aj dotknutie sa tváre rukou. Či už poklepkanie na pery, prekrytie celých úst, alebo vloženie tváre do rúk. Dotyčný sa len sústreďuje na ďalšie klamstvo pri neželaných otázkach, ktoré prichádzajú z druhej strany. 

Neprirodzená nervozita

Isteže, zopár ľudí je nervóznych už od prírody, preto by sme dopredu nemuseli označovať za klamára každého, kto je čo i len trošičku nervózny. Jasným dôkazom nervozity je napríklad točenie vlasov, poklepkávanie prstami, neustále pohyby tela. Jednoducho neustále vrtenie sa.

Odporúčame: Seboroická dermatitída: Čo môže spustiť rozvoj ochorenia?

klamstvo

Zdroj: Shutterstock®

Reč tela a verbálna reč si odporujú

Predstavte si, poviem áno a budem krútiť hlavou zo strany na stranu. Ktorú možnosť si vyberiete? Nebudete zmätený? Presne takto to funguje aj pri klamstve. Keď jasne vidíte na človeku, že niečo iné hovorí a úplne inak sa správa. Ako napríklad, keď sa spýtate v autobuse, či je vedľa voľné miesto. Odpoveď bude áno, ale staršia pani bude stále sedieť na sedadle ako prikovaná. 

Pozri aj: Keňské útočisko Naomi Campbell: Jej luxusná vila ukrýva mnoho pokladov

klamár

Zdroj: Shutterstock®

Bohužiaľ, neexistuje žiadny rýchly a presný spôsob, ako zistiť, či bol niekto nečestný. Postupom času sa v nás vyvinie niečo ako inštinkt, ktorý nás upozorní „AHA TAK TOTO NIE JE DOBRE.“ Určite nechcete žiť v prítomnosti klamárov. Ako ich odhaľujete vy? 

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.04.2014 13:18

ak poznám niekoho dlho tak väčšinou viem rozpoznať či v nejakej veci klamú alebo nie

Vaše meno:

Jana Zoulová

Jana Zoulová

04.04.2014 14:06

Lháři se prozradí velice brzo.Nepamatují si co řekli a pokaždé mají jinou verzi. Chce to být jen trošku pozorný a naslouchat.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

07.04.2014 11:14

doma už viem ked deti klamú a ked aj hned na to neprídem časom pravda vždy vypláva na povrch

Vaše meno:

Helena Kalusová

Helena Kalusová

09.04.2014 09:59

dlho mi trvalo pokiaľ som prišla na klamstvo - bohužiaľ už bolo neskoro

Vaše meno:

Zuzana Betáková

Zuzana Betáková

13.04.2014 00:16

toto sú tie základné veci, ktoré si treba všímať, ale myslím že to záleži od človeka pokiaľ niekto ovláda svoju reč tela...tak sú tieto znaky asi zbytočne, poznám človeka ktorý keď klame nápadne udržuje očný kontakt a tvári sa práveže veľmi sebaisto (aby sa neprezradil)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

31.10.2014 15:38

určite to prejaví aj nervozita ale ihned by som nedokázala odhaliť ale po čase ked sa začne v klamstvách sám hľadať sa dá ľahko odhaliť klamára.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE