Inšpirácie na perníkové dekorácie: Oživ svoju vianočnú výzdobu!

Začiatok decembra je obdobím, kedy nám pomaly začne dochádzať, že sa blížia Vianoce. Okrem vianočného pečiva musíme začať aj s prípravou výzdoby. Prvým krokom je vždy vytiahnutie zaprášených ozdôb, ktoré celý rok odpočívali v škatuliach.

Ak vás už omrzelo vyťahovať stále to isté, spravte niečo inak a vyrobte si vianočné ozdoby sami. Zaručí vám to originalitu, no aj dobrý pocit, ktorým sa budete pýšiť, keď príde návšteva. A veru tej bude na Vianoce veľa! Poďte sa spolu s nami pozrieť na inšpirácie na krásne a originálne perníkové dekorácie, ktoré vás zaručene dostanú.

Zaujme ťa: Trendy vo vianočných dekoráciách: Nalaď sa na najkrajšie sviatky!

ako vyrobiť perníkový veniec

Zdroj: Shutterstock®

Zaves to!

Zoberte si to tak, že urobiť vianočné dekorácie z perníkov ani nemôže byť jednoduchšie. Prečo? Veď medovníčkov budete aj tak piecť celú kopu, tak prečo z nich zopár neodobrať a neurobiť s nimi niečo výnimočné. Prvým druhom perníčkových dekorácií, ktorý si môžete hravo vyrobiť za niekoľko minút, sú tie závesné. Budete potrebovať len peknú vianočnú stuhu alebo mašľu a niekoľko ozdobených perníkov rôznych tvarov. Vo vrchnej časti perníčku si spravte dieru, prevlečte cez ňu mašľu alebo obyčajný špagát, ako vidíte na fotografii vyššie, no a zaviažte. Perníčky môžete zavesiť v zhlukoch na dvere alebo po jednom na stromček či čečinu, ktorá vám zdobí interiér. Výborne bude takáto dekorácia vyzerať aj vtedy, keď bude voľne visieť, napríklad z kuchynskej lampy.

Vyskúšaj: Vyskúšaj tieto recepty na najlepšie polievky pre štíhlu líniu!

závesné perníkové dekorácie

Zdroj: Shutterstock®

Domček a iné

Aj vy vždy obdivujete nádherné perníkové domčeky na sociálnych sieťach? Ak ste aspoň troška zručná gazdinka, nepochybne jeho výrobu zvládnete ľavou zadnou. Nájdite si postup na internete, napríklad na Youtube ich je naozaj od výmyslu sveta. Môžete si vyberať. Ručne vyrobený perníkový domček sa ako dekorácia naozaj cení, čo vám dajú najavo aj sviatočné návštevy.

V prípade, že sa vám do zložitejšieho domčeka naozaj nechce, skúste si perníkmi ozdobiť sviečky a vytvoriť tak netradičný adventný veniec. Môžete si spraviť aj perníkový závesný kolotoč. Inšpirácie zo sociálnej siete Pinterest nájdete na fotografii vyššie.

Inšpiruj sa: Adventné obdobie: Vieš vôbec, aká je jeho pointa a čo znamená?

jednoduché vianočné dekorácie

Zdroj: Shutterstock®

Z každého rožku trošku

Dostávame sa ku kategórii, v ktorej nájdeme dekorácie z každého rožku trošku. Ale predsa sú všetky z perníkov! Čo tak vytvoriť perníkový vianočný stromček, praktickú dózu na koláčiky alebo perníky strčiť do sklenej nádoby a vytvoriť tak krásne zátišie? Skvelým nápadom je aj perníčky zoskupiť do podoby venca na dvere, čo je naozaj nápadité a odlišné od toho, čo dostanete kúpiť v obchodoch. A ak ste už úplná detalistka, vyrobte si z perníkov malé domčeky, ktoré budete návšteve a rodine podávať ku vianočnému kakau alebo ku kávičke.

10 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

04.12.2018 09:02

v nedeľu k nám príde na varovku malá vnučka, niečo spolu určite vyskúšame

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

04.12.2018 18:22

Krásne a originálne perníkové dekorácie!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

04.12.2018 21:34

Nádherné dekorácie,domčeky nemajú chybu,zlaté ručičky,čo toto dokážu.

Vaše meno:

Alexandra Mikulová

Alexandra Mikulová

05.12.2018 08:18

Super vyskúšam .

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.12.2018 08:42

krásne medovníčkové dekorácie a ešte k tomu aj voňavé

Vaše meno:

Marie Gutmannová

Marie Gutmannová

05.12.2018 11:32

Každý rok sa chystám, že si postavím a vyzdobím sboju perníkovú chalúpku. Zatiaľ som vždy skončila pri základných perníčkoch...možno o rok ;)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

05.12.2018 16:02

keď bol syn menší a aj v rodine boli malé deti, tiež som piekla, skladala a zdobila chalúpku, stromček...

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

05.12.2018 16:03

krasna pernikova chalupka

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

06.12.2018 05:07

Veľmi sa mi to páči.Domček alebo stromček tieto Vianoce určite vyskúšam.

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

07.12.2018 14:03

vyzerá to úžasne aj tie nápady sú super. len keby človek mohol aspoň jeden celý týždeň venovať len takýmto milým prípravám pred Vianocami

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE