STOP vyhadzovaniu a plytvaniu! Zisti, na čo využiť šupky z uhorky!

Už sa nesmierne tešíme na to obdobie, keď uhorky budú rásť v záhrade a my si ich budeme môcť naplno vychutnávať. Len sa prejdete po záhrade, odtrhnete si uhorku a vychutnáte si ju plnými dúškami. Tie domáce sú na nezaplatenie a ich chuť je oveľa lepšia ako pri kupovaných. No, samozrejme, nesmieme zatracovať ani tie z obchodu. Aj tie sú ideálne do tzatzikov, ktoré skvelo doplnia grilované jedlá či iné pochúťky.

Uhorky obsahujú vitamín C, vitamín K i A, horčík, draslík, mangán a rovnako disponuje aj vysokým obsahom kremíka. Je to skvelý pomocník pri chudnutí, prečisťuje črevá, pôsobí detoxikačne, posilňuje imunitný systém a dokonca skrášľuje aj pokožku či vlasy. Obsahujú väčšie množstvo vody a sú chutné – čo viac potrebujeme? Už len nájsť využitie aj uhorkovej šupke, ktorú určite netreba vyhadzovať do koša. Ako vám teda poslúži?

Pozri aj: Zaujímavé účinky teplej a studenej vody: Akú sprchu si dopriať radšej?

ako využiť šupky z uhorky

Zdroj: Shutterstock®

Využitie uhorkových šupiek

Niektorí uhorky konzumujú aj so šupkou a iní sa jej zbavujú. Je to škoda, pretože aj samotná šupka obsahuje nejaké tie zložky, ktoré sú prospešné pre naše telo. Nabudúce, ak si vychutnáte uhorky, z ktorých ste odstránili šupku, tak tú určite nevyhadzujte. Šupka z uhoriek je totižto skvelá na:

  • kožené topánky – vezmite ju a potrite ňou kožené topánky. Potierajte pár sekúnd a pozorujete, ako vaše topánky získajú stratený lesk. Šupka z uhoriek v podstate funguje ako banánová šupka, ktorá je na tento účel rovnako skvelá.
  • osvieženie vzduchu – môžete si z nej vyrobiť osviežovač vzduchu a to tak, že vložite šupky z jednej uhorky do hrnca a zalejete ½ litrom vody. Chvíľu povarte a pridajte šťavu z jedného citróna. Po pár minútach odstavte a nechajte vychladnúť. Potom už len prelejte do fľaše s rozprašovačom a používajte na osvieženie vzduchu.
  • zrkadlá – ak si robievate v kúpeľni saunu, tak predíďte roseniu zrkadla pomocou šupky z uhorky. Zrkadlo potrite vnútornou stranou šupky z uhorky.
ako vplývajú uhorkové šupky na pleť

Zdroj: Shutterstock®

Skvelé aj pre pleť

Šupku z uhorky môžete použiť na rozjasnenie pleti. Šupky si priložte na tvár (vnútornou stranou) a nechajte pôsobiť približne 20 minút. Šupka vám pomôže vyčistiť póry a rozjasniť pleť.

Šupku tiež môžete použiť aj na redukciu tmavých kruhov pod očami. Tiež ich stačí priložiť na očné okolie a nechať pôsobiť. Šupky tiež môžete dať na chvíľku do mrazničky (pár minút) a použiť na redukciu opuchov pod očami.

Neprehliadni: TOP bylinky na ženské problémy: Tieto musí poznať každá z nás!

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

27.05.2020 07:43

Zaujímavé využitie v niektorých prípadoch, bola by naozaj škoda vyhodiť.

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

27.05.2020 09:36

šupu z uhorky väčšinou vyhadzujem, je mi ťažká na žalúdok, tieto tipy sa hodia..

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.05.2020 09:37

používam na očné okolie, ale o kožených topánkach som nepočula, určite vyskúšam

Vaše meno:

Zuzana Václaviková

Zuzana Václaviková

27.05.2020 10:09

So zrkadlom som počula niečo podobné aj o mydle. Reálne si to ale neviem predstaviť.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

28.05.2020 05:39

Novinka pre mňa..neskúšala som ešte nič z toho.

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

29.05.2020 12:04

na zrkadlá som ju ešte neskúšala :-)

Vaše meno:

Soňa Kollárová

Soňa Kollárová

31.05.2020 22:13

Používam niekedy presne tieto šupy na tvár. :)
Záleží koľko času mám a ako veľmi sa ponáhľam.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE