Potraviny, vďaka ktorým budú vaše zuby belšie

Krásny biely žiarivý chrup je korunou úsmevu. Zuby by sme si mali čistiť minimálne 2- krát denne, a to ráno aj večer. No niektoré z nás majú potrebu si zuby čistiť po každom jedle. Čo je síce fajn pre odstránenie povlaku zo zubov, ale nie pre zubnú sklovinu.

 

Čo tak skúsiť to inak. Ak chcete mať belšie zuby bez povlaku, tak vsaďte na niektoré potraviny.

 

K odstráneniu povlaku však môže prispieť aj bozkávanie sa. Že ako? Tým, že sa budete bozkávať, zvýši sa vám produkcia slín, ktoré pomáhajú čistiť zuby od baktérií. Ak ste však nezadané alebo nemáte na blízku svojho partnera, tak vám postačí žuvačka – ale zásadne tá bez cukru.

 

Odporúčame tiež: Džús a smoothie - Ich výhody a nevýhody

Potraviny, vďaka ktorým budú vaše zuby belšie

Zdroj: Shutterstock®

1. Jablčný ocot

 

Výhody jablčného octu sú rozmanité a jeho využitie všestranné. No menej známe je to, že sa dá použiť aj pre dosiahnutie krásneho chrupu. Je to malý zázrak, ktorý odstraňuje škvrny, zabíja baktérie v ústach a bieli zuby. Zmiešajte 2 diely vody s 1 dielom jablčného octu a vypláchnite si ústa.  Urobte to každé ráno a vaše zuby budú belšie.

 

2. Chrumkavá zelenina

 

Chrumkavá zelenina je skvelá pre exfoliáciu zubov. Zelenina ako brokolica a mrkva, poprípade jablko pomáhajú odstrániť zubný povlak zo zubov, čo je jednou z najčastejších príčin sfarbenia zubnej skloviny. 

 

Odporúčame tiež: Korenia, ktoré pomáhajú redukovať váhu

Potraviny, vďaka ktorým budú vaše zuby belšie

Zdroj: Shutterstock®

3. Konzumácia syra

 

Vápnik je skvelý pre kosti a zuby, preto syr môžete konzumovať bez najmenších obáv. Práve on bráni ich kazovosti. Navyše vďaka kyseline mliečnej sú syry považované za najúčinnejších prírodných čističov zubov.

 

4. Kokosový olej

 

Niekomu môže prekážať svojou výsostne kokosovou chuťou a olejovou konzistenciou, ale tí, čo ho zbožňujú to majú vyhraté. Pomáha pri bielení zubov a tiež zaisťuje zdravie ďasnám a celkové zdravie ústnej dutiny. Jednoducho si vložte lyžičku kokosového oleja do úst a pár minút ho podržte na zuboch. Následne použite kefku alebo prst a poriadne ním zuby pretrite. 

 

Odporúčame tiež: Zaraďte na svoj jedálniček zdravé gaštany

Potraviny, vďaka ktorým budú vaše zuby belšie

Zdroj: Shutterstock®

5. Slaná voda

 

Ak používate ústne vody, tak tu môžete ušetriť peniaze a vytvoriť si vlastnú ústnu vodu v pohodlí domova. Do šálky nasypte lyžičku soli a zalejte ju prevarenou vodou. Nechajte ju vychladnúť a použite na vypláchnutie úst namiesto ústnej vody. 

 

Odporúčame tiež: Jeseň bez kýchnutia: Takto to dokážete

3 komentárov
Pavla Bartlova

Pavla Bartlova

10.11.2016 18:09

Kokosovy olej je fajn, obcas pouzivam. Prekvapil me ocet a slana voda :-O Nekdy zkusim.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

16.11.2016 18:15

kokosový olej je skvelý

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

25.05.2020 19:40

Mne najviac pomáha kokosový olej :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE