Ricínový olej – načo všetko ho použiť?

Ricínový olej – jeho pôvod vám je možno známy. Má laxatívne účinky, preto sa využíval skôr na tieto účely, a tak mu ľudia veľmi nedôverujú a nedávajú šancu. Čo je veľká chyba, pretože okrem tohto má ricínový olej ďalšie priaznivé účinky.

 

Ricínový olej má antibakteriálne a protizápalové účinky. Používa sa v rôznych kozmetických prípravkoch, mydlách, masážnych olejoch a dokonca aj ako liek. Má skvelé účinky na vlasy, pokožku a zdravie. Ak ho nemáte vo vašej domácnosti, tak by ste si ho mali zaobstarať a nájsť mu u vás miestečko, hlavne kvôli jeho výhodám. 

 

Odporúčame tiež: Nechajte maškrtiť svoje telo a vyskúšajte tieto chutné masáže

Ricínový olej – načo všetko ho použiť?

Zdroj: Shutterstock®

1. Bojovník proti lupinám

 

Nič príjemné, ak je vaša pokožka hlavy suchá a spravia sa vám lupiny. Existuje množstvo šampónov, ktoré môžete na ich odstránenie použiť, no povedzme si pravdu, tie nie sú veľmi účinné. No ak zmiešate lyžicu ricínového oleja s polievkovou lyžicou olivového oleja a lyžicou citrónovej šťavy, vznikne vám zmes, ktorá si s lupinami hravo poradí.

 

2. Preč s vypadávaním vlasov

 

Nie je nič horšie ako pohľad na pramene vlasov, ktoré vás opustili. No aj tu vám pomôže rytier menom ricínový olej. Ten je bohatý na omega mastné kyseliny, ktoré po nanesení na vlasy budú stimulovať ich rast.

 

Odporúčame tiež: Zaraďte na svoj jedálniček zdravé gaštany

Ricínový olej – načo všetko ho použiť?

Zdroj: Shutterstock®

3. Krajšie obočie a dlhšie mihalnice

 

Krásny tvar obočia a husté mihalnice, kto by si to neprial? Niečo z toho môže vykúzliť kozmetička alebo rôzne séra, ktoré podporujú rast mihalníc či obočia. No aj tu skúste staviť na prírodu. Použite ricínový olej 2-krát denne. Na obočie naneste po jednej kvapke a rozotrite ju. Na riasy zas použite starú kefku z riasenky alebo naneste olej priamo ku korienkom. Vaše riasy a obočie budú hustejšie a dlhšie.

 

4. Hydratácia pier

 

Áno, už nám začína obdobie, kedy balzam na pery bude nutnou a veľmi dôležitou súčasťou našej kabelky. Striedavé počasie a prechod zo zimy do teplého prostredia sa podpíše aj na perách. K tomu ich neustále oblizovanie a pohroma je na svete. Skúste balzam vymeniť za ricínový olej – má skvelé hydratačné účinky, preto si vaše pery nebudú žiadať oblizovanie a nebudú vám praskať.

 

Odporúčame tiež: Retinol a jeho 6 zázračných účinkov na pleť

Ricínový olej – načo všetko ho použiť?

Zdroj: Shutterstock®

5. Lesklé vlasy bez rozštiepených končekov

 

Stratili vaše vlasy lesk? Stačí, ak si zohrejete ricínový olej a vmasírujete ho do vlasov. Už o jednu hodinu môžete pozorovať jeho zázraky, ktoré spraví pre vaše vlasy. Rovnako funguje aj na rozštiepené končeky. Nie, nezacelí ich späť, je potrebné končeky zastrihnúť. Avšak ak si budete aplikovať ricínový olej na končeky vlasov, budete tak predchádzať ich ďalšiemu rozštiepeniu. 

 

Ale pozor! Nikdy sa nepokúšajte vyrobiť si tento olej sami doma. Ak ho nevhodne spracujete, môže sa stať, že sa otrávite, pretože ricínové semená sú jedovaté. Je dôležité ich vedieť spracovať tak, aby vytvorený ricínový olej bol netoxický a vhodný na konzumáciu. 

 

Odporúčame tiež: Ako správne spracovať a jesť granátové jablko?

4 komentárov
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

28.10.2016 17:54

Používam už dlhodobo na vlasy a je to hotový zázrak.

Vaše meno:

Kitti Vidová

Kitti Vidová

03.11.2016 10:13

Ja tiez pouzivam ricinovy olej na vlasy. Je fantasticky! :)

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

06.11.2016 02:16

super vyskušam tip na vlasy-lupiny dakujem

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

16.11.2016 17:58

používam na vlasy a občas na pleť :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE