Ako prekonať žiarlivosť - láska bez očakávania

Žiarlivosť je negatívna atmosféra, ktorá bolí. Vybrala som si lásku namiesto kradnutia energie.

 

Je symptómom, ktorý vykazuje nesprávny pohľad na vlastné ja, vlastnú osobnosť. Len tápate a netušíte, čo znamenáte pre svoje okolie a ako vás vníma. Vaša neistota vás vo vnútri skľučuje a obmedzuje. Neustále porovnávanie, nedôvera, podceňovanie. Ak poskytnete dôveru, tak si zaslúžite, aby sa s vami zaobchádzalo s rešpektom a úctou.

 

Ukážete že sa nebojíte, že ste silná a samostatná. Partnerovi vyjadríte podporu, vašu radosť z jeho šťastia a nie skutočnosť, že sa na neho spoliehate pre vaše vlastné šťastie. Po odsunutí neistoty a strachu na druhú koľaj, sa vám naskytne príležitosť prejsť k pokoju, dôvere a rešpektu. Ak máte pocit, že žiarlivosť ničí váš vzťah, článok je určený práve vám.

 

Buďte si vedomá svojej ceny

 

Ak prežívate vo vašom vzťahu chvíle neistoty, doprajte si nejaký čas bez vášho partnera. Získate iný pohľad, perspektívu, ktorá vám umožní cítiť sa pohodlne a znovu si vychutnať vzťah. Zapíšte si, čo konkrétne spôsobuje váš nepokoj, či už je to váš vzhľad, finančná situácia alebo sa len jednoducho bojíte samoty. Môže to byť čokoľvek. Sú to bežné a veľmi časté javy, ktoré sa so štipkou úsilia dajú prekonať. Ste vo vzťahu preto, aby sa váš partner cítil ako v pasci? To teda nie! Ste tam preto, aby ste mu pomohli ruka v ruke vychutnávať život, rozkvitnúť do jeho najlepšieho ja. Mali by ste sa zamerať na podporu, povzbudenie a nie na negativitu a neustále podozrievanie. Môžete riadiť smer vašich myšlienok. Keď si všimnete že „teta žiarlivosť“ sa blíži, pripomeňte si, že si tým len zbytočne ubližujete a spôsobujete bolesť.

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Zažiarte aj v zime s novým líčeniím

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Láska bez očakávaní

 

Pracovať s našimi očakávaniami je jedným z najcennejších nástrojov, ktorými môžeme pestovať vzťahy. To znamená, že nebudete od neho očakávať konanie spôsobom, akým potrebujete alebo ste si zaumienili a zafixovali v hlave, naopak necháte ho byť samým sebou a uvidíte, čím prechádza. Ak milujeme bez toho, aby sme kŕčovito museli kontrolovať výsledok, to je posilňujúce nielen pre nás, ale aj pre tú druhú stranu. Podpora namiesto potreby. Ak budete stáť po boku svojho muža a pomôžete mu, aby bol najlepší bez toho, aby ste sa ho snažili ovládať, uvidíte ho ako človeka, ktorý bojuje so svojimi rozhodnutiami a protichodnými pocitmi rovnako ako vy.

 

Odporúčame prečítať: Pokoj ako súčasť vášho života

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Pozrite sa pravde do očí

 

Pozrite sa na seba a uistite sa, že nerobíte veci, ktoré by v ňom vzbudzovali neistotu ako napríklad flirtovanie s inými mužmi a ich pozornosť len preto, aby ste sa cítili lepšie a sebavedomejšie. Ak nie ste férová, nebude ani on. Je veľmi dôležité, aby sme boli k sebe navzájom úprimní. Jedna minca má dve strany. Čierna dopĺňa bielu. Nie som ja, sme my.

 

Nemôžete očakávať rešpekt, ak nie ste ochotná ho sama poskytnúť. Pamätajte, že vo vzťahu je potrebné konať starostlivo. Ak nie ste citlivá, nepocíti bezpečie. Vaše vzťahy s inými mužmi by mali byť čisté, jasné a pochopené. Ak si nevytvoríte vaše vlastné hranice, neurobí to ani on. Nebojte sa hovoriť o žiarlivosti otvorene. Povedzte mu, že s tým máte problém, že vás to trápi a zneisťuje. Vysvetlite, že je to vec, na ktorej poctivo pracujete a neželáte si, aby bola súčasťou vzťahu. Zdravé, otvorené rozhovory so svojim partnerom, to je tá správna cesta! 

 

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte si osvojiť zvyky úspešných ľudí!

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Nepotrebujete ho

 

Na vašej ceste za účelom prekonania žiarlivosti si musíte uvedomiť, že ho nepotrebujete na každú vašu činnosť. Vzťah je pre ľudí, aby osobnostne rástli, stali sa bok po boku lepšími a navzájom si pomáhali. Vy aj váš partner tvoríte krásny pár, o tom nepochybujeme. No nechajte ho dýchať. On má aj svoj vlastný svet a vy vašu ,,tajnú komnatu", do ktorej by nemal mať prístup. Sama ste zdrojom spokojnosti vo vašom vzťahu. Nehľadajte vašu spokojnosť v partnerovi. Ak sa stanete od neho závislou, budete žiarliť, a to veľmi ľahko. Ak si uvedomíte, že vaše šťastie, ozajstné šťastie pochádza zo schopnosti rozdávať lásku, podporíte ho a uvoľníte spod kontroly.

 

Odporúčame prečítať: Kreatívne jedlo alebo keď dieťa nechce jesť

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Všetko má svoju príčinu

 

Ďalším krokom k prekonaniu žiarlivosti je len veriť, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Aj keď sa problémy objavia a postavia medzi vás, musíte ich akceptovať ako nevyhnutnú súčasť života. Pokúste sa vo všetkom hľadať niečo pozitívne, veriť že správne veci sa udejú, keď príde ten správny čas. To zvýši pozitívnu energiu a pritiahne vášho muža. Garantujem vám, že nebude mať záujem o iné ženy. Alebo si vari našiel inú? Zlomil vám srdce? Vieme, je to ťažké, bolí to a spotreba vreckoviek bude nadmerná. No malo to tak byť. A viete prečo? Lebo ten pravý princ na vás niekde čaká.

 

Hlavne pomaly

 

Zásadný aspekt na prekonanie žiarlivosti. Neskáčte do žiadneho vzťahu príliš rýchlo. Predtým, než sa stanete úplne zraniteľnou, chráňte sa a spoznávajte opatrne a pomaly. Musíte vedieť, aký je, kým je a ako sa správa v priebehu času. Spôsobom, akým sa stará o vás a ostatných odhalíte, či je spoľahlivý. Žiarlivosť často pramení z unáhlených rozhodnutí. Ak najprv spoznáte každú jeho náladu, jeho zvyky, spôsob komunikácie a sebavyjadrenia, každý záblesk v jeho očiach, zistíte, či mu môžete plne dôverovať.

 

Odporúčame prečítať: 5 NAJČASTEJŠÍCH CHÝB, KTORÝCH SA V ZIME DOPÚŠŤAME

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Doprajte mu slobodu

 

Nedržte svojho muža na vodítku. Nemajte vo zvyku neustále sa vypytovať nezmyselné otázky typu čo robí, kto je tam, prečo mu slečna xy volá a kto mu píše. Dajte mu priestor a dovoľte slobodne dýchať. Ak je váš muž emocionálne zdravý, pravdepodobne bude prichádzať do styku aj s inými ženami. Kolegyne, kamarátky a čo! Sústreďte sa na svoje vlastné ciele, nasledujte ich, tvrdo na sebe pracujte a nebudete mať čas na dotieravé myšlienky a hororové scenáre. Pracujte na sebe, vychutnávajte život plnými dúškami, venujte sa aktivitám, ktoré vás napĺňajú a neobťažujte ho. Ak sa bude cítiť ako v klietke, utečie.

 

Dôvera vytvára dobré vzťahy

 

Vánok dôvery prinesie vzťahu zdravé základy. Verím, že to urobíš najlepšie ako vieš. Poskytnete dôveru a on vás nebude chcieť sklamať. Dáte mu slobodu, no on sa vráti k vám, to by bolo však? 

 

Odporúčame prečítať: Koučka Janette Šimková: „Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba“

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Žiarlivosť bolí

 

Nie ste len jeho láskou a vyvolenou polovičkou, ale aj najlepšou kamarátkou. Teda tak by to malo byť. Vaša žiarlivosť, to ho bolí. Nemal by mať pocit, že sa musí neustále obhajovať a vysvetľovať prečo a načo. Práve naopak. Vaše konanie a dôvera by ho mali povzniesť a povzbudiť.

 

Neporovnávajte sa s ostatnými

 

Pokúste sa neporovnávať to, ako vyzeráte, vašu inteligenciu, majetok, kariéru s ostatnými. Každá z nás je jedinečným a nenapodobiteľným unikátom. Zaslúžime si rovnakú lásku, nehu, pochopenie, vášeň. Sme tu na to, aby sme sa navzájom podporovali, dopĺňali a spoločne zdolávali životnú cestu. Závisť a žiarlivosť, to je len zlé pokušenie, tak ho láskavo odkopnite nabok. Prirodzená krása nie je o tom, koľko vážite, aký typ oblečenia nosíte, aké je vaše sociálne postavenie. Krása to je vaša vnútorná iskra šťastia, láska, ktorú zdieľate s ostatnými.

 

Odporúčame prečítať: Ako na to... Rozvíjať dobrozvyky

ako prekonať žiarlivosť

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

06.01.2016 16:26

chorobny ziarlivec - radsej od takeho prec

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

06.01.2016 19:31

kto luby tak ja automatika, že trocha žiali, ale tiež to má svoje hranice

Vaše meno:

Helena Povalova

Helena Povalova

06.01.2016 19:44

Dôvera je vo vzťahu veľmi vzácnou.....

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

07.01.2016 08:47

Hlavne dať tomu druhému slobodu a dôverovať mu :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

26.01.2016 22:03

poučný článok pre mnohé páry

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE