Čo prinesie do života obyčajné triedenie šatníka?

Keď skriňa praská vo švíkoch, ťažko sa v nej orientuje. Ak máte na jednom vešiaku aj tri kusy oblečenia veľmi rýchlo stratíte prehľad o tom, čo všetko v šatníku je. Možno takto upadnú do zabudnutia kúsky, ktoré by vám poriadne sekli. 

 

Chce to väčší šatník? Možno nie. Chce to šatník prevetrať. 

 

Prinesie vám to životný priestor, fantáziu a je to jedna z ciest, ako si v živote vytvoriť priestor na nové veci a teraz nemám na mysli oblečenie.

 

 

1. Priestor na nové veci

 

Zbaviť sa starého a vytvoriť miesto pre nové, krajšie a lepšie je oslobodzujúce. Niekedy má táto činnosť terapeutické účinky. Ono to funguje nie len pri šatníku, ale aj v živote. Keď sme s niečím nespokojní a chceme vytvoriť priestor pre niečo nové, krásne, musíme pustiť staré, nefungujúce – zlé pocity, myšlienky, vzťahy, ktoré už nenapĺňajú, prácu, ktorá dlhodobo ubíja, nepotrebné veci v byte,  či dome a nepotrebné oblečenie. Prevzdušnite svoj životný priestor. Nič tým nestratíte, môžete len získať.  

 

Bude vás zaujímať: Šik aj na materskej dovolenke 

 

ako si vytriediť šatník

Zdroj: Shutterstock®

2. Fantáziu

 

Keď prídem ku klientke a dostaneme sa k triedeniu šatníka, najskôr dám niektoré veci bokom a popri tom vyberiem top kúsky zo šatníka. Robím to preto, aby som vytvorila priestor na fantáziu, ako veci kombinovať. Pri zahltenom šatníku nejde vyťažiť z neho maximum. Ak sa prevzdušní,hneď fantázia pracuje a z top kúskov vznikajú nové kombinácie v starom šatníku. Takmer pri každej klientke, čo mi tvrdila, že nemá čo na seba sa stalo, že som od nej obchádzala a mala 100 nových kombinácii. Skúste uvoľniť priestor fantázii aj vy. 

 

Bude vás zaujímať:  Prírodní pomocníci ideálni na boj s menštruačnou bolesťou

 

ako si navrhnut outfity zo satnika

Zdroj: Shutterstock®

3. Pomoc iným

 

Vytriedené oblečenie nemusí skončiť v koši. Ušetrite našu planétu od takýchto odpadov. Je len jedna. Možnosti ako naložiť s oblečením je viacero. Často sa organizujú zóny bez peňazí, burzoblšky, môžete ním pomôcť azylovým domom, prípadne iným zariadeniam, kde sa oblečeniu potešia. A možno sa stačí len rozhliadnuť a nájsť niekoho v okolí, kto by privítal takúto formu pomoci. Prípadne si usporiadajte svoju burzu s kamoškami, kde si povymieňate veci. Spravte si z toho párty so šampanským a niečím dobrým na zahryznutie. Fantázii sa medze nekladú. A na Slovensku vznikol aj skvelý projekt NOSENE, ktoré pomáha hneď na viacerých frontoch.

 

Bude vás zaujímať:  Zmeňte vyžarovanie na pozitívne za pomoci správnych doplnkov

 

ako si preriediť šatník

Zdroj: Shutterstock®

Ak poznáte aj iné formy, kde oblečenie dať, aby neskončilo v koši a nezahltilo našu planétu, pokojne mi o tom dajte vedieť. Starých vecí sa zbavte s ľahkosťou a k triedeniu šatníka si dajte zámer, čo vám má vytvorený priestor priniesť – nové zážitky, vzťahy, novú prácu...? Čo len chcete. Ak by ste potrebovali pri triedení šatníka pomoc, som tu pre vás.

 

Radí: Marcela Špalková - Štýl mejker 

Viac na: www.stylnamieru.sk

 

Odporúčame prečítať: Rady ako dobre nakupovať, pre nákupné ne-maniačky

 

9 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.10.2016 09:46

asi by som si mala tiež spraviť " poriadok " vo svojom šatníku ...

Vaše meno:

Hana Selická

Hana Selická

02.10.2016 22:38

súhlasím, pravidelne triedim šatník a doplnam novými vecami :) vždy sa zamyslím, že ak niečo naozaj dlho nemám na sebe, už to pravdepodobne ani na seba neoblečiem :)

Vaše meno:

Lenka Lapuniková

Lenka Lapuniková

05.10.2016 13:35

Všetky rady dodržiavam.

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

24.10.2016 22:28

postupne si triedim veci aby som mala systém v skrini

Vaše meno:

Daniela Balakova

Daniela Balakova

11.04.2017 21:03

mám taký systém ,že vec ktorú neoblečiem minimálne 1 rok predám na bazáre za pár eur a za tie predané si kúpim novú vec.

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

29.05.2018 13:08

ja pravidelne triedim, aj tak sa mi zda ze mam vela veci a ked sa potrebujem obliect neviem sa, neviem sa rozhodnut co na seba, zrejme je lepsie mat menej veci....

Vaše meno:

Lucia Šintálová

Lucia Šintálová

05.03.2019 21:14

Užitočné rady, pôjdem aj ja pretiediť. Ja vyhadzujem staré oblečenie do kontajnera na to určeného.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.07.2019 08:03

Oblečenie ak ho nenosím dlho vždy ho darujem a mám pár kúskov už xx rokov a stále sú IN

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

25.05.2020 16:19

Tak ja triedim svoj šatník raz ročne, väčšinou počas jarného upratovania. Čo som sa sebe už dlho nemala, musí ísť neúprosne preč :-) Len potom je tu ďalší problém, že prázdne miesto v skrini zase zaplním novými vecami :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE