5 tipov ako byť fit na dovolenke

 

 

Najkrajšie dni v roku si užite. A keď chcete mať dovolenku naozaj bez starostí, tak sa na zázračné dni dobre pripravte.

 

Aby vás dobrá nálada neopustila, prinášame vám päť tipov, ako byť fit na dovolenke.

 

 

 

 

 

1. Fit do plaviek

 

Chcete byť na dovolenke spokojná? Začnite už dnes. Nie je dôležité zhodiť veľa kíl, ale spevniť si postavu. Každá z nás je krásna. A nespokojná. Ale kráse sa dá pomôcť pár jednoduchými trikmi. Nemusíte nutne chodiť do fitka, ale až do dovolenky si dajte záležať na dvojici menej stravy a viac pohybu, stačí aj polhodinová denná intenzívna prechádzka. A po tej siedmej večer stop jedlu. Ak pridáte intenzívnejšie cvičenie či trikrát do týždňa bazén, môžete sa tešiť. V plavkách budete krásna.

 

Odporúčame prečítať:  Letný horoskop Baran, Býk a Blíženci na rok 2015

fit do plaviek

Zdroj: Shutterstock®

2. Pobaľte sa včas

 

Isto chcete mať na svojej dovolenke najlepší outfit, všetku dôležitú kozmetiku, tie správne vychytávky do vlasov a obľúbenú knihu. A nezabudli ste kreditku, doklady a cestovné poistenie? Aj keď máte všetko pod kontrolou, keď začnete tri-štyri dni pred dovolenkou, je to lepšie. Nezabudli ste si náhodou horný diel plaviek? Odporúčame vám skvelého pomocníka – dovolenkový checklist, s ktorým určite na nič nezabudnete.

 

Odporúčame prečítať:  Letný horoskop Rak, Lev a Panna na rok 2015

letná dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

3. Slnko je kamarát, ale nie priateľ

 

Tešíte sa, ako sa pekne vyvalíte na slniečko a necháte vitamínu D, nech si robí hody? Nuž, nezabúdajte, krásna pokožka je taká, na ktorú nemusíte nanášať kyslú smotanu, aby ste ochladili spálené miesta. Naša radosť zo slnka, najmä počas prvých dní, by mala byť radosťou z kamaráta, s ktorým si chvíľku pokecáte a potom idete ďalej. Slnko nie je priateľ, s ktorým chcete byť hodiny. Ste krásna, aj keď nie ste čokoládová.

 

Odporúčame prečítať:  Letný horoskop Váhy, Škorpión a Strelec na rok 2015

ako sa správne opaľovať

Zdroj: Shutterstock®

4. Mokré plavky, klimatizácia a škriabanie v hrdle

 

Aj keď je dovolenka oddych, niekedy je to trocha stres. A telo si na mokré plavky či neskutočné rozdiely medzi klímou v kaviarni a teplotou na ulici vysvetlí po svojom a začne sa správať tak, ako by ste to nechceli. Plný nos, škriabanie v hrdle a zvýšená teplota. Nuž, pre každý prípad nechceného letného prechladnutia si nezabudnite do batožiny pribaliť Oscillo, osvedčeného sprievodcu cestovateľov. Oscillo lieči stavy podobné chrípke ako je prechladnutie, horúčka, bolesti, a tak vás navráti do dovolenkovej pohody. Na dovolenke predsa chcete byť krásne zdravá.

 

Odporúčame prečítať:  Vyrobte si osviežujúcu vodu z voňavých kvetov

mokré plavky

Zdroj: Shutterstock®

5. Nech vám nezamrzne úsmev zo zmrzliny

 

A hor sa dovolenkovať, len pozor na našu túžbu neustále si schladzovať telo. Isto, najlepšia zmrzlina na svete je na pláži pri mori, ale dobrí cestovatelia vedia, že studené a horúce sú protiklady, ktoré môžu riadne zatočiť tráviacim systémom i hrdlom. Takže, zmrzlinu s krásnym úsmevom radšej až vtedy, keď sa nad promenádou rozžiaria lampióny a pouliční umelci roztočia svoje žonglérske kúsky. A svet s vami a zmrzlinou bude krásny.

 

Odporúčame prečítať:  Topánky, ktoré má mať každá z nás

nanuky a zmrzlina

Zdroj: Shutterstock®

4 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

27.05.2015 13:22

Dobrá rada nad zlato nechodím na dovolenky no rada som si prečítala

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

27.05.2015 15:04

presne tak ak si chce človek užiť bezstarostnú dovolenku opatrnosti nie je nikdy dosť

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.09.2015 14:07

skvelé rady na dovolenku jednoznačne treba byť fit ak si chcem dovolenku užiť naozaj bez problémov,.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.01.2021 11:42

So všetkým úplne súhlasím a ešte by som dodala, že nie je na škodu si pripraviť pleť na dovolenku a to aspoň mesačným užívaním betakaroténu a raz do týždňa si dopriať peeling :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE