Chcete byť šťastná? Odstráňte zo života tieto veci!

Šťastie. Abstraktný pojem, obrovská množina, skladajúca sa z veľkého množstva podmnožín. Konkrétne podmnožiny máme každá iné. Funkčný vzťah, dobrá práca, rodina, deti. Jednotlivé podmnožiny variujú v priamej závislosti od veku človeka, jeho cieľov, jeho životného postoja, skúseností  a čo je hlavné – životného nadhľadu.

 

Mnoho ľudí dnes žije „honbou za šťastím.“  Väčšinou tento cieľ vidia v prchavých materiálnych statkoch, ktoré dodajú síce istotu, ale istota sa nie vždy rovná šťastiu. Občas v rámci mylného pocitu istoty robíme mylné rozhodnutia, držíme sa kŕčovito vecí, ktoré v našom živote už stratili svoj význam.  V tomto článku vám KAMzaKRÁSOU prináša malý zoznam vecí, ktoré možno stačí v živote odstrániť, alebo zmeniť a ono to šťastie príde aj samo. 

 

Odporúčame prečítať: 

Letný horoskop Kozorožec, Vodnár, Ryby na rok 2015

Letný horoskop Baran, Býk a Blíženci na rok 2015

Letný horoskop Rak, Lev a Panna na rok 2015

Letný horoskop Váhy, Škorpión a Strelec na rok 2015 

 

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

  1. Dajte zbohom toxickým vzťahom vo svojom živote

 

Začnem najťažšou vecou. Hovorí sa, že keď pustíte zo svojho života ľudí, ktorí vás neobohacujú, ale naopak, nie je to akt krutosti. Je to akt vášho pudu sebazáchovy.  Priatelia, partneri. Môže to byť ktokoľvek. Podstatné je, že nikdy nevidí pohár ako poloplný, ale ako poloprázdny. Svet je celý zlý a to hlavne naňho.  Veľmi často sa stavia do roly obete, ktorej vlastne všetci ublížili. A vy si po stretnutí s týmto typom človeka uvedomíte, ako strašne vás vyšťavil a unavil. Vysal z vás život. Je večne nespokojný, ale nikdy neviní seba.  Títo ľudia sú skvelí manipulátori. Doslova skrytí. Dokážu vo vás prebudiť nelogický pocit zodpovednosti voči nim, ktorý je takmer vždy bezdôvodný.

 

Vy nie ste zodpovedná za nikoho šťastie, ani nešťastie. To si musí každý v sebe upratať sám. Vám len reálne hrozí, že sa nastavíte na rovnakú vlnu ako tento človek. Ovplyvní vás natoľko, že jeho názory prijmete za svoje. Čo by bola škoda.

Takže počnúc týmto okamihom sa rozhodnite obklopiť ľuďmi, ktorí sú silní, pozitívni a vždy po stretnutí s nimi odchádzate pokojná a spokojná. Dajte na vnútorné pocity. Nikdy neklamú. 

 

Odporúčame prečítať: Yankee Candle: Voňavé dobroty s Yankee Candle

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

  2. Dajte zbohom vlastným ponižujúcim myšlienkam

 

„Nie som dosť dobrá.“

 

„Nikto ma nemá rád.“

 

Sú vám tieto vety povedomé?  Negatívne sebazmýšľanie je nebezpečné, lebo priamo formuje Vašu budúcnosť.  

 

Eliminujete svoju motiváciu a tieto slová a vety vás nakoniec priamo zdegradujú vo vašej snahe.  Možno sa vám niečo v živote nepodarilo. Možno skúška v škole. Podstatné je, ako ku svojmu neúspechu pristúpite. Ak si namiesto „zlyhala som“, poviete : „síce nevydalo, ale každý neúspech ma učí“ , váš život sa začne rýchlo meniť. 

 

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

  3. Dajte zbohom nerealistickým očakávaniam

 

Tu je hranica tenká. Čo je nerealistické očakávanie? Ťažko budete šoférovať  Lamborghini, keď máte hrôzu z toho, že električka ide rýchlejšie než bežne.  Tiež neschudnete  15 kíl do zajtra.

 

Základom je, určiť si v sebe svoje očakávania a reálne vyškrtnúť tie, ktoré „sú príliš“. Vždy môžete dúfať. Ale múdry človek nečaká na príležitosť, on si ju tvorí sám. Preto majte vždy plán B. Aj C.  Ak sa raz rozhodnete, NIKDY sa nevracajte späť.  Bez ohľadu na to, ako dopadne rezultát, buďte emocionálne pripravená na výsledky.  Osobitnou kapitolou sú očakávania od partnerov.  Očakávanie : „ prečo mi neodpustil, veď som sa ospravedlnila“ , tiež nie je vždy kóšer. Bez rozhovoru sa nepohnete.  Čím skôr prestanete od ľudí očakávať to, čo vám nevedia dať, tým skôr budete šťastnejšia. smiley

 

Odporúčame prečítať: Akú máte auru? Vypočítajte si ju z dátumu narodenia.

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

  4.  Neporovnávajte sa !

 

Prečo?

 

No preto, lebo nie ste na rovnakej východiskovej pozícii s tým človekom, ktorý sa stal cieľom vášho porovnávania. Nestojíte na rovnakej štartovacej čiare.  Nie ste o nič lepšia, ani horšia, ako ostatní. Keď si zvyknete na túto skutočnosť, prinesie vám obrovskú vnútornú slobodu. Ľudská psychika je zaujímavá vec. Vy si predsa nerobíte žiadnu láskavosť, keď sa porovnávate s niekým, kto je podľa vášho názoru „menej“ , než vy. Jemu môže byť váš názor úplne ľahostajný a sebe tým nijako nepomôžete.

 

Spôsobí vám to iba nelogický a absurdný pocit nadradenosti, ktorý nemá nič spoločné s pravdou.  A so šťastím už vôbec nie. 

 

Odporúčame prečítať:  Najčastejšie dôvody, prečo sa vám nedarí schudnúť!

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

  5. Dajte zbohom starostiam

 

Väčšina starostí, ktorých sa obávame je úplne mimo spektrum našej kontroly. Proste s nimi neurobíme nič.  Zoznam našich starostí je nekonečný. Budúcnosť, peniaze. 

 

Viac než toto je znepokojujúcejší fakt, že sa v problémoch zacyklíme a posunieme ich na prvé priečky vo svojom živote, nelogicky a zbytočne. A to robí problémy. Aj zdravotné.  Vy ste paňou svojej mysle. Odbremeňte sa od vecí, ktoré neovplyvníte. Uvidíte, aké budú výsledky. wink 

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

  6. Dajte zbohom strachu zo zmeny

 

Zmenu možno chápať z rôznych uhlov. Ako vec prospešnú, ale aj neistú.

 

Ľudia sú krehkí a zmien sa boja. Veď kto by už len kráčal do neznáma? Ľudia chcú predvídateľnosť a istotu. Preto zostávajú v zamestnaniach, kde trpia, v nefunkčných vzťahoch, manželstvách a životných situáciách.

 

Cítia sa byť ohrození, aj keď je zmena na dosah a sľubuje lepšiu budúcnosť. Život vám však nikdy nedáva záruky.  Život je zmena – to je klišé. Najšťastnejší  a najsilnejší ľudia však vždy zmenám pozerajú priamo do tváre. Naučte sa čeliť zmenám s odvahou a vierou, že zmena vždy prinesie pozitíva. smiley 

 

Začiatky zmien sú ťažké. To je fakt. Ale konce sladké . smiley

 

Odporúčame prečítať:  Recepty: Teplý branč - broskyňová chrumkačka

šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 07:36

dobry clanok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE