Necítim sa ako švihák lázeňský

Kým všetci sledovali hokejový šampionát, on vymenil studený zimný štadión za slnečné kúpeľné mestečko. Prechádzal sa promenádou len tak v tričku a kraťasoch. Okoloidúci ho spoznávali a dokonca ho aj oslovovali „Janko, poď sa odfotiť.“

 

Sympatický hokejový brankár, najlepší brankár aktuálneho ročníka českej ligy, Ján Lašák aj mimo bránky zbiera body - tentoraz do svojej zdravotnej karty. Po úspešnej sezóne v Liberci, zavŕšenej ziskom českého majstrovského titulu, regeneroval v Trenčianskych Tepliciach.

 

 

Kúpele mnohí považujú za „dôchodcovskú“ aktivitu. Je Vaše telo už tak zničené, že potrebuje regeneráciu alebo ste prišli zrelaxovať na „mladícky“ wellness?

 

Vrcholový šport je jeden veľký kolotoč. Počas sezóny sa nezastavíš. Potom sa snažíš vybaviť všetky veci, na ktoré počas nej nebol čas. Na rad prídu rôzne akcie, až človek na seba popritom zabudne a zrazu začínam opäť trénovať. Teraz som si ale konečne našiel čas aj na kúpele. Kúpele totiž nie sú len fyzickou, ale aj psychickou regeneráciou.  

 

kupele trencianske teplice

Zdroj: Shutterstock®

Ktoré partie potrebujú najviac pomôcť?

 

Doliečiť sa potrebujem celý. Hlavne ale koleno, rameno, priťahovače. Profesionálny hokej je zároveň veľká daň voči zdraviu. Po zápasoch a tréningoch sa o nás postarajú fyzioterapeuti, ale o svoje telo sa musíme starať aj sami. Preto dostávajú športovci také odmeny aké dostávajú. Je to aj na pokrytie podobných procedúr. Už v prvý deň som tu absolvoval perličku, bahenný zábal, či horúci 40-stupňový kúpeľ v bazéne SINA. Ten je najlepší. A samozrejme masáže. V kúpeľoch som na takomto liečení síce prvýkrát, ale určite nie posledný. A keďže mi tu veľmi „sadli“ ľudia, určite sa sem vrátim. Úžasné je, že mi stačí napísať mail, kedy čo potrebujem a vzápätí to mám vybavené a už len prídem regenerovať. To je komfort, vďaka ktorému aj sám seba donútim postarať sa o seba.

 

Odporúčame tiež:  Do Trenčianskych Teplíc sa vracia legenda!

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

V neďalekom Trenčíne máte hokejových parťákov. Bol aj to dôvod, prečo ste si vybrali práve Trenčianske Teplice?

 

Teplice som poznal, mali sme tu exhibíciu. Keď som bol zas u chalanov v Trenčíne, chodili sme sa sem najesť. Aj teraz sa tu s niektorými počas pobytu stretnem. No a poznám to tu aj ako festivalové mesto filmu. Dokonca som sa práve pri bazéne stretol s Ornelou Mutti a Belmondom. (smiech) Žiaľ videl som ich iba na fotkách - na miestach, ktoré som teraz navštívil aj ja.  

 

Odporúčame tiež:  4 kráľovstvá za jeden deň? Vezmite deti a poďte na výlet!

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Ľudia vás na promenáde spoznávajú, pokrikujú. Cítite sa ako „švihák lázeňský"?

 

U hokejistu platí, že je len tenká čiara medzi tým, či skončím spať na izbe alebo pokračujeme v zábave ďalej. Je pravda, že dole býva aj živá muzika. Dokonca som zaváhal, či nevytiahnem oblek. (smiech) Ale som tu s rodičmi a tak sa tu nejdem hrať na šviháka. Užívam si, že som s nimi, pretože počas roka spolu trávime len málo času. Máme skvelú pohodu, večer si spolu sadneme, dáme pivko, pokecáme a zahráme karty. A vidím, že aj oni sú spokojní a to je úžasný pocit.

 

Odporúčame tiež:  Pozor na kliešte - drobné nástrahy prírody

Viac na: www.kupele-teplice.sk

 

3 komentárov
Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

16.06.2016 15:00

Už dlhšie rozmýšľam, že by som sa išla pozrieť s priateľom do Trenčianskych Teplíc.. Je to tam nádherné :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

30.06.2016 11:20

krásne :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 06:01

Jedny z najkrajších kúpeľov na Slovensku :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE