Príručka správneho fotenia na dovolenke

Čas letných dovoleniek je konečne tu a všetci sa už tešia, kedy vyrazia za hranice všedných a poriadne si to užíjú. 

 

Tých pár dní nám bohužiaľ skoro vždy pubehne tak rýchlo:( A aj preto si všetci radi dokumentujeme všetky tie krásne miesta, zážitky, nových priateľov... A výhodou tejto doby je, že nemusíte so sebou vláčiť nepotrebnú fototechniku, ktorá aj tak obvykle iba zavadzia.

 

Vašim najvernejším spoločníkom tohtoročnej dovolenkovej sezóny bude smartfón najvyššej kvality. ASUS ZenFone 2, pretože fotí rýchlo, jednoducho, spoľahlivo a bez telefónu sa dnes nepohnete ani na krok. Tak prečo neoptimalizovať?!

 

ASUS pre vás pripravil Krátku príručku správneho fotenia, ktorá každému používateľovi smartfónu ZenFone 2 pomôže využiť potenciál zabudovaného PixelMaster fotoaparátu na sto percent. Tak poďme na to :)

 

Odporúčame prečítať: V roku 2015 - luxusne a štýlovo

 

ASUS ZenFone 2

Zdroj: Shutterstock®

  5 tipov správneho fotenia na dovolenke:

 

 

1. Vytiahni, zamier, odfoť

 

Základom fotoaparátu je režim Auto, ktorý splní základné požiadavky na jednotku. Jeho používanie je maximálne nenáročné. Vytiahnite telefón, zamierte hľadáčikom fotoaparátu na žiadaný objekt a stlačte spúšť. Fotografia je na svete v priebehu niekoľkých sekúnd. Budete spokojní.

 

 

2. Proti svetlu sa vraj zle fotí. Nie, ak viete ako

 

Najkrajšie fotky z dovolenky sú tie na pláži a pri zapadajúcom slnku. Problém každej scény, kedy fotíte proti svetlu, však spočíva v tom, že hlavný objekt je často tmavý a nevýrazný. Režim HDR tento problém rieši. Optimálne prepojí dominantný objekt s pozadím a vytvorí skutočne unikátnu fotografiu. Pretože plážová fotka z dovolenky je nutnosť, tak nech vyzerá k svetu. Stačí zamieriť a fotiť.

ASUS ZenFone 2

Zdroj: Shutterstock®

3. Fotenie v noci? Žiaden problém

 

ZenFone 2 adresuje ďalší častý problém. Fotenie v noci, v tmavých scénach a v slabších svetelných podmienkach. V týchto prípadoch pomôžu režimy Night a Low Light. Druhý menovaný inteligentne zlučuje pixely a produkuje až o 400% jasnejšie snímky. Odporúčame využiť počas večerných prechádzok a posedení. Stačí zamieriť....

ASUS ZenFone 2

Zdroj: Shutterstock®

4. Aby fotky krajšie boli

 

ZenFone 2 má vo výbave mnoho režimov, ktoré sú navrhnuté pre vaše špecifické potreby. Krásnu dovolenkovú krajinu najlepšie zveční režim Panoráma. Dovolenkový pozdrav na sociálne siete sa nezaobíde bez vašej tváre, ktorú ideálne zachytí režim Selfie. Do pozornosti dávame aj režim Beautification, ktorý v reálnom čase automaticky skrášli vašu tvár. Fotografie s unikátnym efektom vytvoria režimy Miniature a Time Lapse. Samozrejme, bohatá ponuka „klasických“ efektov nechýba. A ak vám vadia okoloidúci ľudia, ktorí nerešpektujú vašu potrebu fotiť sa pri pamiatke, tak tých z fotky jednoducho odstránite. Režimom Smart Remove. Stačí....

ASUS ZenFone 2

Zdroj: Shutterstock®

5. Manuálny režim pre náročných

 

ZenFone 2 patrí medzi najlepšie fototelefóny na trhu. Jeho úplný potenciál odomknete režimom Manual, ktorý ponúka nevídanú slobodu, takmer na úrovni profesionálnych fotoaparátov. Prispôsobte si fotografie zmenou expozície, nastavením ISO, voliteľnou rýchlosťou uzávierky, zaostrením a vyvážením bielej. Ideálne pre každého, kto chce mať maximálnu kontrolu nad fotením alebo rád experimentuje. Stačí zamieriť a užiť si širokú škálu možných kombinácií nastavení.

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

16.05.2016 07:06

dobre rady na dobre fotky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE