Šialený masový vrah vyráža na ďalšiu misiu!

Ešte pred úsvitom čakajú v americkom meste zmietanom ekonomickou krízou stovky nezamestnaných mužov a žien na otvorenie veľtrhu pracovných miest. Sú unavení, uzimení a zúfalí. Bližšie spoznáme dvoch nezamestnaných...ale bude to naozaj krátka známosť. Z hustej hmly sa vynorí osamotené auto. Vodič v ukradnutom mercedese a v maske klauna preletí davom, zráža nevinných, potom zacúva a znovu zaútočí. Zabije osem ľudí, pätnásť ich zraní. A uniká.

 

Tak sa začína novinka nekorunovaného majstra hororu Stephena Kinga s názvom Pán Mercedes

Mesiace plynú a vyšetrovanie nezmyselného brutálneho činu nikam nevedie. Bývalý policajt Bill Hodges ťažko znáša traumu z nevyriešeného zločinu a dokonca uvažuje o samovražde. Vtedy však dostane list od šialenca – mercedesový vrah v ňom detailne opisuje svoje nadšené pocity z vlaňajšieho zabíjania davu. To preberie Hodgesa z depresie a donúti konať, aby zabránil ešte diabolskejšiemu útoku.

 

Tiež odporúčame: Pokračovanie bestsellerov Zasvätený a Kľúč

 

Brady Hartfield žije s matkou alkoholičkou v rodnom dome. Nadšene spomína na krásne vzrušujúce chvíle, keď pod kolesami mercedesu cítil smrť, a túži si ten príval adrenalínu zopakovať. Zastaviť ho môže len Bill Hodges a jeho zvláštni spojenci. Ak sa im to nepodarí, Brady sa zapíše do dejín ako vrah tisícok ľudí.

 

 

Stephen King je skutočný majster a okrem hororov vie napísať aj vydarené detektívky. Už na prvých stranách novinky Pán Mercedes vám predstaví vraha, čo pri mnohých iných detektívkach znamená koniec čítania...no on vás dokáže udržať v mrazivom napätí ďalšie stovky strán. A v závere to veru bude neskutočne strhujúca jazda.

 


Detektíva Hodgesa si obľúbite a sviniara mercedesového vraha budete nenávidieť. Mimochodom, práve to je silná stránka príbehu – nazriete do myslenia veľmi inteligentného, ale duševne a emocionálne chorého pána Mercedesa. 

 

 

Pozrite si TRAILER k akčnej novinke Pán Mercedes:

 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE