Dopraj si zdravé mandle. Pýtaš sa, prečo?

Viacero štúdií preukázalo, že práve odborníci milujú mandle pre ich blahodarné účinky. Orechy a semienka nám prinášajú mnoho výhod. Zamysleli ste sa však niekedy práve nad mandľami? Ak nie, poďme sa pozrieť na niekoľko úplne nových dôvodov, prečo by sme mali vyhľadať práve tieto plody. 

Výživná hodnota mandlí je 570 kcal na 100 g. Mandle obsahujú mandľový olej, časti cukru, vitamín B a E. Obsah kalcia, magnézia a draslíka je vyšší v porovnaní s ostatnými orechmi.

Minimum brušného tuku

Brušný tuk vyzerá nielen zle po estetickej stránke, ale aj po psychickej. Ženy s veľkým bruškom sa cítia menej sexi, čo nie je dobrý signál. Skúste si dopriať kávovú šálku mandlí po dobu šesť týždňov a sama spozorujete úbytok brušného tuku. Doprajte si ich, keď pociťujete chuť na sladké. Nepotrebujete predsa ešte viac sacharidov a kalórií.

Odporúčame: Káva podľa horoskopu: Aká sa hodí k tvojmu znameniu? Sedí to?

účinky mandlí

Zdroj: Shutterstock®

Zníženie hladiny cholesterolu

Ľudia, ktorý jedia mandle majú o 44 % menšiu pravdepodobnosť na výskyt LDL (zlého) cholesterolu. Vysoký cholesterol pritom neradno podceňovať, keďže je rizikovým faktorom mnohých srdcovo-cievnych ochorení. 

orechy

Zdroj: Shutterstock®

Maškrty nahraďte mandľami

V prípade, že sa dostaví chuť na nejakú čokoládovú tyčinku, siahnite radšej po mandliach. Pravda, sladkosti to nenahradí, ale aspoň vás to zasýti. Kúpiť si môžete akékoľvek mandle, či už jemne solené alebo sladučké. Najlepšie sú však prírodné bez praženia a solí.

Odporúčame: Fetálny alkoholový syndróm – aké sú následky pitia alkoholu v tehotenstve?

vitamíny v mandliach

Zdroj: Shutterstock®

Zdravšie novorodeniatka

V priebehu tehotenstva veľa žien rapídne naberie na váhe. Pri fastfoodovom a nezdravom stravovaní počas tehotenstva sa to odzrkadlí aj na novorodeniatku a na ich váhe po pôrode. Dostatočné množstvo mandlí však s týmito problémami dokáže pomôcť. Mandle znižujú chuť k jedlu. Telesná hmotnosť žien po pôrode sa tak môže napraviť do pôvodnej váhy.

5 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

28.04.2014 08:54

Už pol roka ich mám v jedálničku a môžem len odporučiť. Vedia rýchlo zahnať hlad a sú veľmi zdravou maškrtou. A to nehovorím o smažených a slaných, ale o klasických v šupke. Bola som milo prekvapené, že aj takto sú naozaj chutné...

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

28.04.2014 12:07

super idem kúpiť a chudneme, vdaka za supeééér nápad :-)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

28.04.2014 17:20

určite vyskúšam

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

29.04.2014 08:29

Zvyknem takto jesť lieskovce, ale asi skúsim prejsť aj na mandle. Milujem čerstvé akékoľvek orechy :)

Vaše meno:

Diana Pavelková

Diana Pavelková

29.04.2014 17:27

madle zbožňujem a k tomu sú ešte veľmi zdrave :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE