Jesenná alergia útočí: Vyskúšaj tieto potraviny a zbav sa jej!

Jesenná alergia útočí a mnohí z nás sa už začínajú trápiť s nepríjemnými príznakmi. Máte šťastie! Prinášame vám niekoľko tipov na zdravé a chutné potraviny, ktoré nám uľavia od nepríjemného svrbenia, kýchania a míňania množstva vreckoviek.

 

Alergie síce prepukli, no nikdy nie je neskoro na začatie boja s touto nepríjemnou a otravnou zdravotnou komplikáciou.

 

Stačí naozaj málo, napríklad zmena stravovacích návykov a alergie môžu okamžite zmiznúť.

 

Odporúčame: Rakytník: Impozantné ovocie, ktoré je liekom takmer na všetko!

ako sa zbaviť alergie

Zdroj: Shutterstock®

Jablká proti kýchaniu

Výskumníci z Harvardu tvrdia jediné: Čím viac jabĺk zjeme, tým menej budeme kýchať a smrkať. Jablká sú bohaté na prírodné antihistaminiká, ktoré bojujú proti alergiám zastavením prenikania zápalu do nášho systému. Denne by sme vraj mali okrem jabĺk jesť aj pomaranče, grapefruity a iné citrusové ovocie. Tie obsahujú vitamín C, ktorý je rovnako veľmi úspešným antihistaminikom.

 

Odporúčame: Záhadná histamínová intolerancia: Ako proti nej bojovať?

ovocie proti alergii

Zdroj: Shutterstock®

Bylinky, ktoré zastavia svrbenie

Niektoré bylinkové čaje majú možno odpornú a horkú chuť, no pre svoje zdravie sa treba premôcť. Práve bylinky nám totiž dokážu zastaviť nepríjemné svrbenie. Niektoré druhy čajov sú vhodné na prečistenie organizmu, čo je takisto dobré pri zmierňovaní príznakov alergie. Mätový čaj vám okrem toho aj uľaví od upchatého nosa. Práve mäta je tak silná, že pri popíjaní aspoň troch šálok denne si do dvoch dní môžete úplne uvoľniť dýchacie cesty. Doprajte si počas dňa minimálne jednu šálku zdravého bylinkového čaju a zaručene sa vám uľaví.

 

Odporúčame: Signály, ktoré vám naznačia nedostatok vitamínov a minerálov

čaj proti alergii

Zdroj: Shutterstock®

Losos ako ochranca dýchacích ciest

Losos a iné mastné ryby ako napríklad tuniak, sardinky či makrely sú plné esenciálnych tukov, ktoré posilňujú a liečia naše tkanivá. Tie lemujú dýchacie cesty, a tak sa tieto ryby považujú za akýchsi ochrancov nášho dýchania. Vďaka tomu sme schopní lepšie reagovať na vdychovanie peľových častíc. Nemeckí vedci zistili, že pri konzumácii lososa niekoľkokrát týždenne môžeme znížiť príznaky alergie až o 25 percent. To stojí za vyskúšanie!

 

Odporúčame: Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

účinky rýb

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.09.2017 10:08

som nachladnutá, poslúchla som vás, po prečítaní článku som vsadila na vašu radu a uvarila som si mätový čaj, pijem ho už tretí deň a musím napísať, že naozaj tuším pomáha a chutí...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE