MARHULE - 5 dôvodov, prečo ich konzumovať počas diéty

marhule

Ovocie je vzácnym zdrojom vitamínov, posilňuje našu imunitu, tvorí neodmysliteľnú súčasť jedálnička a navyše chutí báječne. Malo by byť každodennou rutinou a v správnom množstve zaradené do našej životosprávy. Asi nie je novinkou, že ananás odbúrava tuky, kiwi urýchľuje chudnutie, melón obsahuje najviac vody a jablká sú prospešné pre celkové trávenie. 

Ale vedeli ste, že marhule sú hotovým zázrakom a preto by ste mali vyskúšať ich účinky na vlastnom tele? Poďme si predstaviť oranžové ovocie, ktoré by ste rozhodne nemali podceňovať.

Čerstvé i sušené marhule - prečo si dopriať toto ovocie "nasiaknuté" rozpustnou vlákninou?

Naviac prospievajú našim črevám, čím pomáhajú zrýchliť metabolizmus. Navyše, sú výborným pomocníkom, keď chcete ľahko a zdravo chudnúť. Aké jednoduché, však? V čase, keď vaše telo trápite diétami, potrebuje zásobu vitamínov. Práve marhule môžu byť tým správnym zdrojom. Vy sa budete cítiť lepšie a diéta sa pre vaše telo stane zdravou a šetrnou. 

Odporúčame vyskúšať: Recept na Marhuľové pirôžky

účinná pomoc pri chudnutí Shutterstock®

Marhule - veľké množstvo vitamínu a množstvo draslíka

Kalorická hodnota marhúľ je viac ako skvelá. :) V 100 gramoch marhuľovej dužiny sa ukrýva len 57 kalórií. Ešte stále váhate? Chutná, výživná, nízkokalorická, zdraviu prospešná, jednoducho zázračná. A čaká len a len na vás.

Najlepší efekt dosiahnete, pokiaľ ich budete konzumovať nalačno. No nezabúdajte, že marhule patria medzi ovocie a toho sa pri chudnutí neodporúča zjesť veľké množstvo. Takže, aj keď majú všetky tieto prívlastky, doprajte si ich len v ranných hodinách a v primeranom množstve, aby ste energiu z nich bez problému počas dňa spálili.

Odporúčame vyskúšať: Marhuľové delikatesy

marhulové dobroty Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Dôvody, prečo by ste mali marhule zaradiť do svojho jedálnička:

1. Rozmaznávajú vašu pleť a bojujú proti starnutiu


Marhule upravujú kvalitu krvi, čím sa výrazne prečistí organizmus. Funguje to ako reťazová reakcia. Prečistenie sa odrazí na celkovom stave vašej pokožky. Nebudete sa trápiť nepríjemnými vyrážkami, farba vašej pleti chytí nádherný a svieži nádych. Dokážu dokonca oddialiť príchod nenávidených vrások. Natrite si pokožku jemnou vrstvou olivového oleja a na to poukladajte plátky marhúľ. Nav, keďže sú zdrojom betakaroténu ktorému patrí prívlastok vitamín pokožky, poskytujú jej ochranu pred slnečnými lúčmi.

2. Marhule s vysokým obsahom draslíka pomáhajú pri anémii

Ak ste stále unavená, slabá, trpíte závratmi a chudokrvnosťou, majte vždy poruke sušené marhule. Obsahujú totiž veľké množstvo železa a draslíka, čím pomáhajú znižovať nežiadúce príznaky.

3. Starajú sa aj o váš zrak

Pýšia sa vysokým obsahom karotenoidov, ktoré priaznivo pôsobia ako prevencia pred šeroslepotou.

Odporúčame vyskúšať:  7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

marhule a ich účinky pri diete Shutterstock®

4. Stop osteoporóze - doprajte si marhule ako poriadnu porciu ovocia!

Vedeli ste, milé dámy, že ženy, hlavne tie v strednej vekovej kategórii, ohrozuje riziko osteoporózy a chorôb spojených so slabnutím kostí? Marhule sú úžasným mixom rôznych vitamínov a minerálov, a tak ich zaradením do jedálnička môžete predísť nepríjemným problémom - sú skutočnou a účinnou prevenciou.

5. Redukujú riziko srdcových ochorení - marhule ako cholesterolová diéta a redukčná diéta

Marhule pomáhajú pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení, ktoré sú postrachom pre všetky vekové kategórie. Úžasnou správou je, že marhule obsahujú už spomínaný betakarotén. Je to silný antioxidant, účinný pri prevencii proti ateroskleróze, teda hlavnej príčiny srdcových ochorení.

Odporúčame vyskúšať:  Zmenáreň - Jesenná premena - romantické babie leto

Takže, po týchto zaujímavých informáciách veríme, že pri najbližšom nákupe bude obsah vášho košíka obohatený aj o toto zdravé a chutné ovocie. :) 

Aktualizované na 15.06.2024

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

13.11.2015 17:53

nemám rada ovocie zo supermarketov, takže na čerstvé z našej záhrady si musím počkať :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

13.11.2015 20:59

Skvelý článok

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

14.11.2015 08:18

mňam marhule, ale len tie zo záhradky :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE