Čo by ste mali vedieť predtým, než investujete do oblečenia

Stáva sa vám, že si niečo kúpite a po roku to nájdete v skrini ešte s visačkou? Alebo si to oblečiete raz, dva krát a už nikdy viac.

 

Dnes vám chcem priblížiť, prečo sa to deje a čo sa oplatí zvážiť a uvedomiť si predtým, než sa rozhodnete investovať do oblečenia. To že vám nesedí oblečenie, nemusí vôbec byť vašimi krivkami.

 

 

Oblečenia bude v obchodoch vždy dosť

 

Pokiaľ v obchode nenarazíte na to pravé pre vás, nechajte to ležať v regáli. Neutečie to, keby ste si to rozmysleli a chceli sa vrátiť. Keby aj utieklo, je veľmi pravdepodobné, že v ďalšej kolekcii nájdete lepšie kúsky, ktoré pristanú vašej osobnosti. Jedna moja klientka, ktorá mala zbytočne preplnený šatník, to raz vystihla takto: „Mám v sebe stále postkomunistický syndróm. Pocit, že si musím kúpiť všetko a hneď, lebo inak sa mi neujde.“ Nebojte sa, už nemusíte stať vo fronte, aby ste sa dostali k správnym kúskom, je a bude ich stále v obchodoch dosť. Neuspokojte sa s nedokonalosťou a priemerom. Oblečenie je nato, aby nám spôsobovalo radosť a dotváralo našu osobnosť. Pokiaľ toto nespĺňa je zbytočné do neho investovať.  

 

Odporúčame tiež:  Ako vytvarovať postavu pomocou vhodných strihov oblečenia?

Čo by ste mali vedieť predtým, než investujete do oblečenia

Zdroj: Shutterstock®

To čo vyzerá dobre na figuríne, nemusí na vás

 

Figuríny nemajú svoje pocity, potreby, ich krivky sa málokedy zhodujú s krivkami reálnych žien. Obliecť figuríny je jednoduché. Ak niečo na nich nesedí, odstáva, prichytí sa to štipcami alebo špendlíkmi a sú pripravené na svoju hlavnú misiu, vlákať vás do obchodu. Podarí sa im to. Vchádzate do obchodu. Skúšate to, čo vyzeralo tak oslňujúco figuríne, ale akosi sa v tom necítite dobre.

 

Často mi klientky hovoria, že v obchodoch nie je oblečenie pre nich a po takomto skúšaní odchádzajú frustrované. A potom sú milo prekvapené, že ja im v tom istom obchode, s tou istou figurínou nosím do kabínky veci, ktoré im dokonale sadnú. Čím to je? V prvom rade ich nevidím skreslene a kriticky, ako sa často vidia oni samé seba. V druhom rade, kým sa dostaneme k nakupovaniu, vedia, aký strih a farba stojí za vyskúšanie. Majú jasno v tom, čo hľadajú. Môže sa stať, že tie vzácne kúsky, sú práve ukryté v tých najzabudnutejších regáloch. Nie vždy platí, že keď niečo na vešiaku nevyzerá lákavo, nebude to dokonalo sedieť na vás. Veľakrát sa mi to stáva, že zoberiem klientke do kabínky na prvý pohľad, nie moc lákavý kúsok. Po oblečení dokonale sadne a lahodí jej osobnosti.  

 

Odporúčame tiež: Čo dokáže farebná typológia?

Čo by ste mali vedieť predtým, než investujete do oblečenia

Zdroj: Shutterstock®

Do kvalitnejších kúskov sa oplatí investovať

 

Spoznáte ich podľa toho, že sa ľahšie prispôsobia postave a lepšie sadnú. Je to preto, že sú vyrobené z kvalitných materiálov , sú prepracované a kvalitne ušité. Ak sa o ne dobre staráte, vydržia vám dlho. Roky budú vyzerať ako nové. Investovať do nich sa oplatí. Nestratia po prvom vypraní tvar a farbu. Budete sa každé ráno tešiť, že si ich môžete dať na seba.

 

Odporúčame tiež: 6 vynikajúcich smoothie misiek

Čo by ste mali vedieť predtým, než investujete do oblečenia

Zdroj: Shutterstock®

Radí: Marcela Špalková - Štýl mejker 

Viac na: www.stylnamieru.sk

 

Odporúčame prečítať: Rady ako dobre nakupovať, pre nákupné ne-maniačky

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

13.04.2016 07:25

ano, casto sa stane, ze mame predstavu a ked si tu predstavu oblecieme , tak sme sklamane,, no a potom sa stava, ze to, o co by sme ani nezavadili, tak v tom vy zerame najlepsie. Niekedy je to tak, ze sa oplati investovat do kvalitnych veci, ale nie je to vzdy, penazenka nepusti

Vaše meno:

Julius Nagy

Julius Nagy

13.04.2016 12:40

každý by mal byť k sebe sebakritický, stačí sa postaviť k zrkadlu a hneď je záhada vyriešena, že čo si kúpiť na seba..... darmo je niečo trendy a krásne, keď nemám na to postavu...asi..tak

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.06.2016 13:04

Škoda, že v súčasnosti sú niektoré drahé kúsky aj bez kvality..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE