Fascinujúci príbeh MÓDY - sprievodca módou

Ak sa chcete obliekať zaujímavo i osobito a vytvoriť si vlastný štýl, musíte sledovať nielen najnovšie trendy, ale občas sa vrátiť aj k tomu, čo bolo v minulosti.

 

„Móda nie je niečo, čo nájdeme len v šatách. Móda je na oblohe, v uliciach, móda súvisí s nápadmi, s naším životným štýlom, so všetkým, čo sa deje,“

 

tvrdila svojho času slávna Coco Chanelová. Oblečením, ktoré nosíme, vyjadrujeme, kým sme.

 

Odporúčame prečítať: Malé čierne šaty

 

Práve vyšiel ideálny sprievodca MÓDA, ktorý vás prevedie od extravagancie starovekého Egypta až k legendárnym módnym domom. Najnovšie značky a prehliadkové senzácie. Očarujúca zbierka odevov a štýlov. Významné okamihy dejín módy. Doplnky. Príbehy priekopníkov módy.  

 

 

Výpravná obrazová publikácia MÓDA predstavuje obrazové dejiny všetkého, čo si ľudia obliekali. Prevedie vás storočiami, počas ktorých sa šaty z kusov nazberaných látok postupne premenili na dnešné prehliadkové senzácie.

 

Vždy som veril, že móda neexistuje len preto, aby ženy robila krajšími,
ale tiež preto, aby im dodala odvahu a sebavedomie.“

Yves Saint Laurent

 

MÓDA je fascinujúca zbierka odevov a štýlov, ktorá jasne ukazuje, ako móda odráža miesto svojho vzniku a danú dobu. Takmer 500 strán tejto unikátnej encyklopédie vám odhalí tajomstvá módy.


V knihe nájdete vizuálne bohaté katalógy, ktoré sú zostavené z obrazov, sôch i fotografií a doplnené odbornými komentármi.

 

Odporúčame prečítať: Outfity, ktoré budú letieť túto jeseň


Fotografická výprava do minulosti predstavuje klasické šaty zo všetkých uhlov a približuje detaily látok, krajčírskeho spracovania a doplnkov, ktoré práve z týchto šiat urobili kultové alebo jednoducho výnimočné kusy. 

MODA obrazové dejiny obliekania a štýlu šaty

Zdroj: Shutterstock®

Zachytávajú významné okamihy dejín módy, napríklad momenty, keď sa sukne skracovali, aby odhalili kúsok pančušky, alebo keď si mládež natiahla džínsy a vytvorila vlastnú kultúru, keď sa červený koberec stal prehliadkovým mólom a celebrity začali navrhovať oblečenie.

 

Odporúčame prečítať:  Čo si obuť túto jeseň?

MÓDA obrazové dejiny obliekania a štýlu kabelky

Zdroj: Shutterstock®

Dvojstranové obrázky zachytávajú náladu spoločnosti alebo momenty stelesňujúce atmosféru doby – od extravagancie na kráľovských dvoroch po zrodenie fenoménu supermodelky.

 

Odporúčame prečítať:  Legendárny Džínsový denník pokračuje!


Celostranové fotografie a prehľadové tabuľky s časovými údajmi rozprávajú príbeh priekopníkov módy, ktorí určovali štýl celých generácií, a návrhárov, ktorí módne ikony obliekali.

kniha móda

Zdroj: Shutterstock®

Kniha MÓDA vznikla v spolupráci so Smithsonovým inštitútom, najväčšou múzejnou a výskumnou inštitúciou na svete, ktorá zastrešuje 19 múzeí a galérií, ako aj Národnú zoologickú záhradu. Celkový počet artefaktov, umeleckých diel a vzoriek v smithsonovských zbierkach sa odhaduje na 137 miliónov. Okrem toho múzeum spravuje 1,5 milióna knihovníckych položiek vrátane vzácnych tlačí a 2 520 kubických metrov archívnych dokumentov.

 

Odporúčame prečítať:  Braňo Deák - Chute a vône života (recenzia)

7 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

09.10.2014 11:27

tak na tento kúsok sa už teraz teším :)) a všetky módne blogerky a fanúšičky módy určite tiež..

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

09.10.2014 23:28

móda je skrátka veda,ale pekná

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.10.2014 20:00

určite skvelá knižočka rada si prečítam a dozviem sa veľa nového

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.10.2014 08:36

wau tak o tejto knihe som ešte nepočula ale bolo by super si ju prečítať.

Vaše meno:

Jana P.

Jana P.

27.10.2014 19:44

Ahojte baby, keby ste niektora z Vas chceli tuto knihu, rada vam ju predam. Predavam ju za 30 eur. V pripade zaujmu, ozvite sa mi na mail: jana.p@centrum.sk

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

16.05.2016 13:02

zaujímavá knižka

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

10.12.2016 12:39

móda je fascinujúca

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE