Fashion LIVE! úspešne ukončila 3dňový maratón módy

Tri dni venované móde, ktoré prebiehali od 15. do 17. októbra, priniesli do centra mesta Bratislavy slovenskú a zahraničnú módu. Návštevníci si tak mohli aspoň na chvíľu vychutnať jedinečnú atmosféru, ktorú možno zažiť na veľkolepých týždňoch módy vo svete.

 

 

 

Na tri dni sa Stará tržnica premenila na oslňujúce mólo, predstavila to najlepšie zo slovenskej módy a hostila popredných dizajnérov z krajín V4 či študentov z Českej a Slovenskej republiky. Toto jedinečné módne podujatie bolo zadarmo sprístupnené verejnosti.

 

Odporúčame prečítať:  Ako sa obliecť k bielym nohaviciam

 

Počas troch dní sa na móle predstavilo 14 slovenských dizajnérov, ako aj veľmi zaujímavý projekt Sci-Fi Safari, podporujúci mladých slovenských a českých dizajnérov. Ďalší projekt finalistov súťaže Signal Fresh fashion Contest poukázal na dôležitosť podpory mladých, začínajúcich dizajnérov. Traja mladí dizajnéri, Ivana Klementová, Petra Kubíková a Pavol Dendis dostali vďaka značke Signal možnosť predviesť svoje modely inšpirované práve výrobkami tejto značky na móle v rámci Fashion LIVE!

 

Dizajnéri z krajín V4, ktorí sa pravidelne zúčastňujú na medzinárodných prezentáciách, odviedli okúzľujúcu ukážku svojej tvorby.

 

Odporúčame prečítať:  Vdýchnite nový život malým čiernym šatám

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Stará tržnica sa počas troch dní ponorila do pestrosti, farebnosti a emócií. Okrem samotného catwalku boli v priestoroch galérie pripravené pre návštevníkov showroomy rôznych dizajnérskych značiek, nádherné textilné inštalácie a inšpiratívne výstavy.

 

Odporúčame prečítať:  Ktoré topánky sú vaše obľúbené?

 

Návštevníci si v showroomoch Starej Tržnice mohli zakúpiťdizajnové oblečenie či doplnky u týchto dizajnérov a značiek: We are not sisters, Jana Gavalcová, , Lada Vyvialová, Lenka Sršňová, Pavel Berky, IMPERIA DESIGN, ALATE - Katarína Žgančíková, Dori Tomcsányi, BUFFET CLOTHING, LOOK AT ME, PIN-TO, MAXIMILIÁN MUCSKA TAILORS, Espanashoes, GANT, MARELLA, LIU JO a MOHITO.

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Fashion LIVE! odštartoval projekt pomoci mladej žene Ivane Danišovej, ktorá trpí Goldenhar syndrómom. Partnerom tejto pomoci sa na Slovensku stala nadácia deti Slovenska - Hodina deťom, ktorá zriadila účet a SMS bránu. Bližšie informácie na https://www.facebook.com/rainbowforivanka?fref=ts

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať:  Šaty s dušou Paríža, do ktorých sa zamilujete

 

Novinkou tohtoročného podujatia Fashion LIVE! bolo udeľovanie cien Eva Fashion Awards, ktorých vzhľad navrhla mladá dizajnérka autorského šperku, Lucia Gašparovičová.

 

Odborná porota udelila ceny Eva Fashion Awards v nasledujúcich kategóriách:

 

DESIGNER FL! 2014 – cenu pre najlepšiu kolekciu v rámci hlavného prehliadkového programu získal talentovaný Martin Hrča.

 

FRESH DESIGNER FL! 2014 – cena pre najlepší mladý talent bola udelená Andrei Pojezdálovej.

 

THE BEST SHOW FL! 2014 – cenu získala najlepšia prehliadka Borisa Hanečku.

 

FACE FL! 2014 –zo všetkých modeliek a modelov, ktorí predvádzali na hlavnom móle, získali cenu za najzaujímavejšiu tvár Beáta Ščotková a Dávid Vysoký, s ktorými bude nafotený vizuál ďalšieho ročníka podujatia FL!

 

Odporúčame prečítať:  Peklo v skúšobných kabínkach

 

Po udelení cien bol prvý ročník Fashion LIVE! veľkolepo ukončený. Podujatie sa vďaka kvalite návrhárov a entuziazmu návštevníkov posúva ďalej a je pripravené na svoje úspešné pokračovanie.

 

Tento ročník bol dôkazom toho, že takáto platforma je pre dizajnérov veľmi dôležitá a pomáha im posúvať sa profesne ďalej. Nastavujeme meradlá svetových podmienok i napriek tomu, že rozpočty sa nepohybujú zatiaľ ani v európskych parametroch.

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Veľké ďakujem patrí všetkým dizajnérom, ktorí sa na podujatí zúčastnili a predviedli svoje kolekcie verejnosti. Boli to: Lenka Mlynarčíková, Markéta Martišková, Anna Marešková, Adam Ptáček, Kristina Synek, Jana Gavalcová, Lenka Sršňová, Veronika Hložníková, Marcel Holubec W., Petra Kubíková, Ivana Klementová, Pavol Dendis, Lubica Poncik, Veronika Lokajíčková, Jana Kuzmová, Petra Poórová, Boris Hanečka, Pavel Berky, Izabela Komjati, Martin Hrča, Zuzana Kubíčková, Maldoror - Grzegorz Matlag, Andrea Pojezdálová, Dori Tomcsanyi, Andrea Vonkomer, Hana Převrátilová, Michael Kováčik, We are not sisters - dizajnérky Lucia Jarošová a Tamara Markovičová Tothová, dizajnéri z Ateliéru 343 z VŠVU, študenti Ateliéru Design Odevu z UTB Zlín.

 

Odporúčame prečítať:  Najikonickejšie kabelky všetkých čias!

4 komentárov
Libuše Šumná

Libuše Šumná

27.10.2014 20:48

já bych si vybrala

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

28.10.2014 10:26

zopár kúskov je pekných aj nositeľných, no mnohé len na módnu prehliadku

Vaše meno:

Lenka

Lenka

28.10.2014 22:51

Veľmi zaujímavé kúsky

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

21.11.2014 20:55

niečo je nositelné no väčšina len na módnu prehliadku no ako celok je to kreatívne ,pestré a veľkolepý týždeň módy

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE