Plavky pre postavu v tvare hrušky: Objav tie správne strihy a farby!

Ženské postavy môžeme podľa tvaru a istých vonkajších charakteristík rozdeliť do piatich základných kategórií, respektíve na päť typov, a to na postavy v tvare hrušky, jablka, obdĺžnika, presýpacích hodín a obráteného trojuholníka. Pri výbere oblečenie je vo všeobecnosti veľmi nápomocné orientovať sa podľa typu svojej postavy. Vhodne zvolené oblečenie môže totiž na postave vylepšiť niektoré nedostatky a na druhej strane perfektne podčiarknuť prednosti. Platí to aj pri výbere plaviek. I v tomto prípade nemusí byť na školu poznať svoj typ postavy a voliť plavky na základe tohto parametra. 

V dnešnom článku vám poradíme s výberom plaviek, ak máte postavu v tvare hrušky. Patríte do tejto kategórie i vy? Pre ženy s týmto tvarom postavy sú spravidla charakteristické širšie boky so silnejšími stehnami, užší a pekne tvarovaný pás a rovnako aj užšia horná časť tela (úzke ramená), vrátane menších pŕs. Tiež by sa dalo povedať, že ide o trojuholníkovú postavu. Pri voľbe plaviek pre postavu v tvare hrušky je preto vhodné voliť strihy a farebné prevedenia, ktoré odpútajú pozornosť od spodných partií a naopak zvýraznia horné partie tela. Ako teda postupovať pri kúpe?

postava v tvare hrušky

Zdroj: www.pinterest.com

Aké plavky zvoliť pre postavu v tvare hrušky?

Pre ženy s hruškovou postavou sú najlepšou voľbou plavky, ktoré dokážu vyvážiť siluetu, a teda zjemniť výrazný spodok a naopak zvýrazniť jemný vrch a najmä úzky pás. Voliť možno z jednodielnych aj dvojdielnych plaviek. Plavky by mali v hornej časti pútať pozornosť, napríklad výraznými farbami, zaujímavými vzormi či netradičným alebo originálnym strihom aj zdobením (volániky, vrstvenie, rôzne aplikácie). Jednodielne plavky môžu pútať pozornosť hlbokým výstrihom. V spodnej časti by zase mali byť v tmavších farbách či miernejších vzoroch. Pri kúpe plaviek je naopak vhodné sa vyhýbať zníženým pásom okolo bokov, ako aj volánom, ozdobám aj výrazným vzorom v spodnej časti plaviek. Dobrou voľbou nie je spodný diel v tvare šortiek, naopak v tvare sukienky môže postave veľmi lichotiť. 

Pri výbere vás nesklamú:

  • monokiny s hlbokým výstrihom,
  • monokiny s bočnými otvormi,
  • monokiny s vystuženými košíkmi, volánmi či strapcami na prsiach,
  • bikinový vrch s vystužením alebo šnúrkami okolo krku,
  • plavková podprsenka bez ramienok,
  • vzorovaný vrchný diel plaviek,
  • jednofarebné tmavšie plavkové nohavičky,
  • plavkový spodný diel so sukňou,
  • nohavičky so zdobením okolo pása.

Pozri aj: Plavky pre postavu v tvare jablka: Objav TOP kúsky pre toto leto!

Zdroj foto (úvodná koláž): www.pinterest.com

2 komentárov
Simona Káčerová

Simona Káčerová

19.07.2021 12:18

Skvelé inšpirácie!

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

23.02.2022 21:21

Som postava hruška skvelá inšpirácia

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE