Vegetariánka v meste - aké máte možnosti na stravovanie?

Možno ste dospeli k závažnému životnému rozhodnutiu, možno je to len vaša chvíľková nálada.

 

Obe myšlienky majú ale jednu spoločnú pointu - rozhodli ste sa vyhýbať mäsu a všetkému, o čo sa mäsko vôbec len obtrelo a hovoríte si minimálne v duchu "vegetariánka".

 

Prvé dni túžby po šunke, párkoch, kuracinke už máte možno s okusanými nechtami za sebou a teraz prišla konečne sloboda, v ktorej od vyprážaných rezňov už nie ste závislé. Dokazujete si to nákupom samých nemäsitých potravín, z ktorých doma v kuchyni čarujete gurmánske vegetariánske jedlá, no a trúfate si konečne vyraziť aj na večeru do mesta. Ale kam?

 

Vegetariáni to u nás našťastie už nemajú také ťažké, ako pred pár rôčikmi a nech už žijete v ktoromkoľvek kúte Slovenska, riešenie sa pre vás istotne nájde.

 

Odporúčame vám prečítať: Zdravý recept: Bezlepkový a bezlaktózový banánový chlebík

Vegetariánka v meste - aké máte možnosti na stravovanie?

Zdroj: Shutterstock®

Špecializované vegetariánske reštaurácie 

 

Samozrejme najideálnejšia voľba, kde sa každý vegetarián bude cítiť ako v raji. Čím väčšie mesto, tým viac takýchto možností na stravovanie tam nájdete. Ich výhodou je bohatý jedálny lístok a tým pádom aj množstvo inšpirácii do vlastnej kuchyne tak pre vegetariánky začiatočníčky, ako aj tie ostrieľané dámy. Nevýhodou môže byť fakt, že väčšinou do týchto reštaurácii nahovoríte len podobne ladené kamarátky. Vaši blízki milujúci mäsko sa nechajú nahovoriť len málokedy. Ďalšou nevýhodou je fakt, že v menších mestách tieto reštaurácie postrádať.

 

 

Fast foody 

 

Pre milovníčky rýchleho občerstvenia sú tu už aj známe fast foody, ktoré prinútila doba, trendy, móda, aj samotní zákazníci, aby do svojho menu zaradili už aj bezmäsité burgery, či vegetariánske šalátiky. Ak pre vás ale "Filet-O-Fish" vegetariánske jedlo neznamená, budete musieť občas hľadať dlhšie, alebo sa uspokojiť rovno so šalátom, ktorý nenesie názov Caesar.

 

Odporúčame prečítať: Pripravte si nízkokalorické drinky

Vegetariánka v meste - aké máte možnosti na stravovanie?

Zdroj: Shutterstock®

Pizzérie

 

Sú ideálnym kompromisom, keď sa stretne viacero priateľov s rôznymi chuťovými pohárikmi. Možno pizza pre vás nepredstavuje vrchol gurmánskeho potešenia, na druhej strane splní základný účel a zasýti všetkých pri stole. Jej výhodou je fakt, že v dnešnej dobe je to snáď jediné jedlo, ktoré má tak veľa (chtiac-nechtiac) vegetariánskych možností. A teda sa vám tak skoro nemusí omrzieť.

 

 

Klasické reštaurácie 

 

Nebudeme na ne zlé, pretože aj v tradičných slovenských reštauráciách ktorejkoľvek cenovej kategórie pri troche (alebo kope) snahy nájdete aj bezmäsité jedlo. V krajnom prípade viete vždy siahnuť po polievke a vyprážanom syre, či palacinkách.

 

 

Sushi a spol.

 

Ázijské jedlá ponúkajú takisto dostatok možností pre vegetariánov. Taká polievočka z morských rias, či sushi so zeleninkou bude zdravou voľbou. Na každodennú večeru v meste to možno aj kvôli peňaženke nebude, no z času na čas, vám táto zdravá strava isto padne vhod.

 

Odporúčame prečítať: Prichádza leto, obdobie hojnosti. A príprav na zimu

4 komentárov
Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.06.2016 09:06

Bola som vegetariánkou cca 2 roky, no musela som to zo zdravotných dôvodov prerušiť.. Momentálne konzumujem najmä ryby a minimálne kuracie mäso. Celkovo, keď nemusím, tak mäso nejem.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.06.2016 09:49

za mna - ja myslim, ze asi vsetko s mierou

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

26.06.2016 20:48

vegetariáni majú dosť obmedzené možnosti v našich mestách :/

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

06.11.2021 11:14

Niekedy som bola tiež celý rok vegetariánkou, ale mala som veľký nedostatok železa, tak som sa vrátila k mäsu. Pri vegetariánstve je veľmi dôležitá informovanosť o všetkých potravinách, ktoré dostatočne nahradia mäso :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE