Kuchárska kniha Zdravé raňajky (recenzia)

Knižná novinka, ktorá sa koncom apríla objavila v našich kníhkupectvách pochádza zo šikovných rúk Barbory Drahovskej a Miry Nemčekovej.

 

Jej názov nesie Zdravé raňajky - Zahryznite sa do nového dňa a obsahuje 60 tipov na to, ako si môžete spríjemniť ráno chutným a zároveň zdravým jedlom. A keďže inšpirácie nikdy nie je dosť...

Z blogu do kníhkupectiev

 

Ak sa človek veľmi nezaujíma o náš malý slovenský blogový svet, mená Barbory a Miry sú pre neho pravdepodobne úplne neznáme. Naopak, vegetariánsky blog Bite me, ktorý si získal tisíce fanúšikov na sociálnej sieti a stovky stálych čitateľov, pozná už omnoho viac ľudí. Práve za ním stoja autorky knihy Barbora Drahovská a Mira Nemčeková, ktoré sa rozhodli dať to najlepšie zo svojho blogu do knižnej podoby. 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Zdravé raňajky (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„V tejto knižke nájdete 60 receptov, ktoré vám dodajú energiu do nového dňa, raňajky, na ktorých prípravu potrebujete iba pár minút, ale aj voňavé lievance či ohromujúce ružové palacinky, s ktorými si môžete vychutnať dlhé víkendové rána. Nechýbajú ani raňajkové smoothies a farebné limonády. Nostalgickým raňajkám, ktoré nás vracajú do čias detstva, sme vdýchli nového ducha. Naše „vajíčkové“ chlebíky si pokojne môžu dopriať aj vegáni.


Knižka, ktorú práve držíte v rukách, vás naučí aj pripraviť si domáce rastlinné mlieka či vypestovať vlastné klíčky. Dozviete sa zaujímavé veci o múkach, orechoch, vajíčkach i alternatívnych sladidlách.“

 

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Zdravé raňajky (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Autentické fotografie receptov

 

Hoci to titulná strana knihy nenaznačuje, Zdravé raňajky sú pravdepodobne tou najžiarivejšou knihou aká v našich kníhkupectvách tento rok vyšla. Výrazne oranžové strany oddeľujúce jednotlivé kapitoly sú neprehliadnuteľné a tento originálny počin pomôže čitateľovi pri orientácií v knihe.

 

Ďalším netradičným krokom autoriek bolo aj nafotenie receptov svojpomocne, čiže bez profesionálnej pomoci. Rozhodli sa tak preto, aby zachovali autentickosť každého receptu. Hoci fotografie pôsobia miestami amatérsky, pestrá a zaujímavá grafika z nej urobila knihu, v ktorej vás listovanie bude baviť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Zdravé raňajky (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Od ovsenej kaše po smoothies

 

Kuchárska kniha obsahuje 10 kapitol, pričom hlavnou témou zostávajú raňajky. Vybrať si môžete z rýchlych raňajok, raňajok po opici, smoothies a mnohými ďalšími. Každému zo 60 receptov je venovaná dvojstrana, kde nájdete fotografiu jedla, zoznam ingrediencií, postup a tipy k príprave jedla od autoriek.

 

Inšpirovať sa môžete receptami ako pšenová kaša, palacinky s jabĺčkami, drožďová nátierka alebo vajíčkové muffiny. Niekoľko strán v knihe je venovaných aj príprave rastlinných či orechových mliek, pestovaniu klíčkov, alternatívam cukru alebo využitiu orechov v kuchyni. 

 

 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Zdravé raňajky (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha napísaná s nadšením

 

Táto kniha obsahuje nielen 60 zaujímavých receptov na raňajky, ale aj množstvo pozitívnej energie a nadšenia, ktoré autorky do nej vložili. A to je niekedy viac ako samotné recepty. 

 

 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha Zdravé raňajky (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu Zdravé raňajky - Zahryznite sa do nového dňa si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 14,90€ - tu v zľave za 12,81€.

 

Autorka foto: web www.luci.sk / facebook Fotografka Luci Hausknechtová

5 komentárov
Miriam Šuličová

Miriam Šuličová

17.07.2016 18:12

Milujem knihy a uz aj paaaaaaaaar kuchariek mam :D

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

17.07.2016 23:28

niečo z toho by som vyskušala

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

18.07.2016 09:45

Milujem kuchárske knihy,len si tak v nich listovať,tie obrázky vyzerajú lákavo.

Vaše meno:

Adriána Jakubová

Adriána Jakubová

31.08.2016 13:06

určite sú tam skvele recepty

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 14:46

Super nápad, už len keby na prípravu takýchto skvelých raňajok bolo aj viac času :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE