Detská ORL klinika na Kramároch vďaka Oriflame hýri farbami!

Nie je nič krajšie ako iskričky v očiach detí a úsmev na ich tváričkách. Spoločnosť Oriflame Slovensko zútulňuje oddelenia pre detských pacientov už od roku 2003 v rámci charitatívneho projektu „Farebné nemocnice“.

 

Za tento čas sa značke prírodnej švédskej kozmetiky podarilo odovzdať vynovené priestory už v deviatich nemocniciach v rôznych častiach Slovenska. Vo štvrtok 21. januára k nim pribudla jubilejná desiata nemocnica, keď si zrekonštruované priestory prevzali zástupcovia Detskej ORL kliniky na bratislavských Kramároch.

 

Detskí pacienti, ktorí ležia na Detskej otorinolaryngologickej (ORL) klinike Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave, majú dôvod na radosť. Spoločnosť Oriflame Slovensko v rámci charitatívneho projektu Farebné nemocnice priniesla farby na toto oddelenie a skrášlila tak miesta, kde sa deti zotavujú z choroby. Ide v poradí už o desiatu nemocnicu na Slovensku, ktorej Oriflame vynovil a skrášlil priestory pre detských pacientov.

 

Odporúčame prečítať: V Bratislave otvoria francúzsku fashion univerzitu MOD´SPE Paris Central Europe

kramáre, oriflame, detská nemocnica, pomoc detom, farebna nemocnica

Zdroj: Shutterstock®

Musíme si pomáhať

 

Deti sú naša budúcnosť, a preto je našou povinnosťou im pomôcť vtedy, keď to najviac potrebujú. Choroba urobila z detí malých pacientov, ktorí musia veľa času stráviť v nemocnici ďaleko od svojej rodiny. Preto sa snažíme tieto priestory zútulniť, aby sa tu cítili aspoň trochu ako doma,“ povedala s cieľom vysvetliť myšlienku projektu generálna riaditeľka Oriflame Slovensko Zuzana Machová.

 

Spoločnosť Oriflame pomáha deťom v núdzi po celom svete prostredníctvom rôznych charitatívnych projektov, na Slovensku sú to práve Farebné nemocnice či podpora neziskovej a dobročinnej organizácie Plamienok dvomi percentami z daní,“ dodala pani Machová.

 

Projekt Farebné nemocnice pomohol v roku 2015 Detskej ORL klinike v Bratislave sumou 16 245 eur. Za tieto financie pribudol na oddelení nový nábytok, na stenách farebné maľby maskotov z dielne akademického maliara Victora Csibu, kvety a iné dekorácie. 

 

Odporúčame prečítať: Koučka Janette Šimková: „Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba“

kramáre, oriflame, detská nemocnica, pomoc detom, farebna nemocnica

Zdroj: Shutterstock®

Daniela Hantuchová: „Je pekné podeliť sa o šťastie“

 

Tvárou projektu je už piaty rok slovenská tenistka Daniela Hantuchová, ktorej charita v žiadnom prípade nie je cudzia. Jej vlastná nadácia totiž pomáha HIV pozitívnym sirotám v Kambodži, aby mali všetko, čo pre dôstojný život potrebujú.

 

„Som veľmi rada, že už piaty rok môžem byť súčasťou krásneho charitatívneho projektu Oriflame Slovakia Farebné nemocnice,“ povedala na margo projektu Daniela. Na odovzdávaní priestorov na Kramároch ju musela pre pracovné povinnosti zastúpiť mamina Marianna. „Je veľmi pekné, keď sa ľudia delia o svoje šťastie s inými a som veľmi rada, že aj ja môžem byť súčasťou, aspoň takto na diaľku...“ dodala Daniela vo videoodkaze.

 

Odporúčame prečítať: Spôsobí vnútromaternicové teliesko atopické akné?

kramáre, oriflame, detská nemocnica, pomoc detom, farebna nemocnica

Zdroj: Shutterstock®

Tisíce radostných tvárí

 

Detská ORL klinika v Bratislave je jedinou svojho druhu na Slovensku. Ide o špecializované zariadenie, ktoré sa zameriava na diagnostiku a liečbu horných a dolných dýchacích orgánov, hltana, pažeráka a slinných žliaz, poruchami dýchania v spánku u detí, poruchami sluchu a ďalšími detskými chorobami tohto druhu.

 

Pacientmi tejto kliniky sú deti rôznych vekových kategórií od narodenia až po dovŕšenie 19. roka života. V roku 2015 tu bolo hospitalizovaných 1 821 malých a mladých pacientov a v ambulanciách bolo ošetrených až 20 000 detí.

 

Sme vďační spoločnosti Oriflame za to, že priniesla farby do smutných priestorov nášho oddelenia. Nový nábytok sme už potrebovali ako soľ. Projekt si pochvaľuje personál, rodičia a v neposlednom rade malí pacienti, ktorí tu trávia najviac času zo všetkých,“ povedala o vykonanej rekonštrukcii prednostka kliniky MUDr. Irina Šebová, CSc., MPH.

 

„Je to naozaj projekt, ktorý má význam a vykúzli úsmev na tvárach tisícov detičiek,“ dodala. 

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.01.2016 08:50

krasny cin

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

24.01.2016 16:41

takéto projekty majú skutočne význam, chválim a oceňujem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE