TEST: Mavala - mini color laky na nechty

Recenzia lakov na nechty švajčiarskej značky Mavala bola pre mňa neskutočne lákavá a nenechala ma vôbec chladnou. 

 

I keď som veľkou milovníčkou lakov na nechty a rada sa s nimi vyhrám, v mojej zbierke lakov doteraz chýbalo zastúpenie tejto značky. Značka Mavala mi síce bola známa, ale doteraz sme nemali tú česť ,,potykať si". 

 

 

Testovanie dvoch odtieňov z kolekcie Mini Color lakov na nechty bolo pre mňa niečím novým. Nevedela som vôbec, čo môžem očakávať, no o to som sa s väčším nadšením pustila do testovania.

mavala - mini color lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Na zrecenzovanie mi prišli dva nádherné odtiene, ktoré spolu krásne ladia. Laky sú si príbuzné vo farebnej škále odtieňov, no zároveň sú aj dosť odlišné. Odtieň č. 3, Paris, je krásna sýta červená dračica, ktorá vám vykúzli sexi nechty. V porovnaní s odtieňom č. 3 sa odtieň č. 262, Milky, javí veľmi skromne, ba priam až nenápadne, avšak vôbec nezaostáva za svojim ,,súrodencom". Krásna pastelová broskyňová farba ma prekvapila jemným zastúpením perlete, ktorá dodala celkovému vzhľadu pekný jas.

mavala - mini color lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Ako už naznačuje názov kolekcie lakov, ide o mini verziu. Objem lakov je 5 ml, ktorý je podľa mňa postačujúci. Pri pohľade na fľaštičku s lakom som vôbec nemala dojem, že ide o mini lak. Zopár ich doma mám a tie sú naozaj miniatúrne. S Mavala Mini Color lakmi sa mi manipulovalo veľmi príjemne. Vrchnáčik laku na nechty je v zlatom prevedení a jeho hrany tvoria osemuholník. Pri pohľade zvrchu sa krásne vyníma písmeno M. Na priehľadnej fľaštičke sú uvedené všetky podstatné informácie, ako napríklad značka, odtieň či objem laku na nechty.

mavala - mini color lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Odtieň č. 262, Milky, je krásna pastelová farba, ktorá má oranžovo - ružový odtieň s čiastočkami perlete. Pri lakovaní s týmto odtieňom ma prekvapila sýtosť, ktorá bola postačujúca. Po zaschnutí laku však bolo badať rozdiel medzi vyrastenou a nevyrastenou časťou nechtu, a preto som radšej naniesla ešte jednu vrstvu.

mavala - mini color lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Odtieň Milky je veľmi jemný. Pri prvom dojme som vôbec nečakala tak výrazné krytie, no po nalakovaní zopár nechtov som bola pozitívne prekvapená. Vyskúšala som aj pečiatkovanie, ktoré obstálo na výbornú. Vždy som mala problém pri jemných pastelových odtieňoch s tým, že sa mi vzor takmer vôbec neodtlačil a keď už áno, tak ho takmer nebolo vidieť. Ako dopadlo pečiatkovanie s použitím Mavala laku, môžete vidieť priamo na fotkách.

mavala - mini color lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Odtieň č. 3, Paris, je krásna sýta červená, avšak pri jej nosení sa vôbec nemusíte červenať. :-) Lak je veľmi elegantný a aj napriek výraznej červenej pôsobí primerane a decentne. Je to výrazná červeň, ktorá je však trochu tlmená, takže nepôsobí vôbec vulgárne. Presne takýto odtieň nesmie chýbať podľa mňa v žiadnej kolekcii lakov. Je to nestarnúca klasika, ktorou sa nedá nič pokaziť a v Mavale to dobre vedia! Lak v odtieni Paris krásne kryl už v jednej vrstve. Testovala som ho bez použitia podlaku, aby som nemala skreslené dojmy. Trošku som sa obávala či mi nezostanú nechty sfarbené dožlta, ale po odlakovaní som sa potešila a neoľutovala som svoje rozhodnutie.

mavala - mini color lak na nechty

Zdroj: Shutterstock®

Vášeň v podobe lakov na nechty mám so svojou sestrou spoločnú, preto sme ich testovali obe, inak by to nebolo ono. I keď máme na niektoré veci odlišný vkus a názor, ohľadom lakov značky Mavala sme sa zhodli jednoznačne.

 

Laky Mini Color si nás získali na plnej čiare. Veľmi nás prekvapila jednoduchosť, v ktorej sa skrýva krása. Pri lakovaní máme síce radšej zdvojený alebo širší štetček, no aj s týmto jednoduchším to išlo bez problémov. Iba pri lakovaní nechtov na palcoch sme si museli nabrať farbu na dvakrát, na ostatných nechtoch sa krásne na jeden ťah dala pokryť celá plocha. 

 

Krytie lakov hodnotíme veľmi kladne a podobne milo nás prekvapil aj lesklý finiš, ktorý sa vytvoril po zaschnutí laku. Vôbec nebolo nutné použitie nadlaku. Schnutie laku bolo primerané. Mini Color laky nie sú rýchloschnúce, no nemusíte sa ani báť, že by si ste si ešte päť minút po lakovaní krásnu manikúru zničili. Nevšimla som si ani žiadne nedokonalosti na povrchu nechtu. Čo sa týka výdrže, lak nám vydržal na nechtoch cca 3 - 4 dni. Odlakovanie nechtov bolo bezproblémové. 

5 komentárov
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

04.08.2015 12:20

Milujem tieto laky, presne ten oranžový Milky a k tomu som si dokúpila ešte také perleťové čo majú (s bodkami a čiarkami), sú skvelé dobre kryjú, rýchlo schnú a dlo vydržia. Hlavne nie sú obrovské a mne tieto "mini" laky vyhovujú úplne.

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

05.08.2015 12:27

mám rada mini laky pretože rada skúšam nové farby a keďže ich mám doma dosť veľa tak mi aj dosť vyschne pretože tie veľké balenia nestačím minúť

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

16.08.2015 11:49

ten červený sa mi páči viac

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.08.2015 09:58

mám veľmi rada laky na nechty, vždy sa človek vie vyblázniť

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

05.10.2015 12:46

mavala mini lak na nechty som skusala a bola som s nim velmi spokojna, krasne sa leskol a krytie bolo tiez super

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE