TEST: Vlajková loď ASUS Zenfone 2

Po dlhom čase sme v našej redakcii dostali možnosť otestovať smartfón, konkrétne vlajkovú loď od značky ASUS Zenfone 2.

 

Na testovanie som obdržala krásnu červenú variantu, čo mňa, milovníčku červenej farby, samozrejme potešilo. S touto značkou som sa takto zoči-voči stretla prvýkrát. Pred samotným testovaním som bola preto plná očakávaní :)

 

Tie, ktoré ma tak dobre nepoznáte, neviete, že pri výbere smartfónu si zakladám najmä na dizajne. Na konkrétnych funkciách mi až tak nezáleží. Každý novší telefón totiž už všetko potrebné obsahuje a ja, ako nenáročný používateľ, si vystačím s minimom. Čo však musí byť na ako-tak vyššej úrovni je fotoaparát. 

ASUS ZenFone 2

Zdroj: Shutterstock®

asus-zenfone2

Zdroj: Shutterstock®

Pôjdem však pekne postupne a najskôr si preberieme výzor smartfónu. Veľkosťou mi vyhovuje a mám rada takéto väčšie smartfóny, pri ktorých napríklad i počas surfovania na webe nemusím písmo približovať a podobne. Zenfone 2 má 5,5 palcový displej, ktorý vypĺňa až 72% prednej plochy.

 

Trošku mi však prekáža hrúbka, ktorá je na môj vkus o pár milimetrov väčšia, ako si predstavujem na svojom vysnívanom smartfóne.

 

Kompletné rozmery sú 152,5 x 77,2 x 10,9 mm a hmotnosť je 170 gramov, čo tiež nie je najmenšie číslo, aspoň podľa mňa.

asus-zenfone

Zdroj: Shutterstock®

O to viac by som však chcela vyzdvihnúť materiál, z ktorého je vyrobený zadný kryt smartfónu! Nevidno na ňom totiž žiadne škrabance, odtlačky a podobne. Rovnako kvalitné je aj sklo displeja, ktoré je tiež celkom odolné! ,,Ucapkanému" displeju sa ale, ako vo väčšine prípadov, nevyhneme...

 

Novinkou sú pre mňa tlačidlá hlasitosti, ktoré nie sú klasicky umiestnené po bokoch smartfónu, no pod fotoaparátom na zadnej strane. :))

 

Zenfone 2 je duálny, čo znamená, že podporuje použitie až 2 SIM kariet. Je to výhoda najmä pre tých, ktorí majú napríklad svoju súkromnú SIM kartu, no rovnako používajú aj služobnú. Takže nemusíte so sebou zbytočne nosiť dva telefóny, pretože vám postačí len jeden!

asus-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Smartfón disponuje operačným systémom 5.0 Lollipop, čo je, ak sa nemýlim, najnovší Android. Prostredie v smartfóne je prehľadné, no zároveň pekné a ľahko prispôsobiteľné podľa potreby či záujmov.

 

Obraz displeja je jasný, dokonca aj na priamom slnku môžete so smartfónom bez problémov pracovať.

 

Vyzdvihnúť by som chcela funkciu, vďaka ktorej nemusíte stlačiť tlačidlo zakaždým, keď chcete telefón uviesť "do pohotovosti". Ja som si posledné mesiace na to veľmi zvykla a úplne mi to uľahčuje prácu. Jednoducho iba dvakrát kliknem na displej a on sa ,,zobudí". Rovnako to funguje, ak chcem telefón uzamknúť. Túto možnosť by som uvítala pri každom smartfóne. :)

asus-telefon

Zdroj: Shutterstock®

Teraz je už načase venovať sa fotoaparátu, ktorý má slušných 13 Mpx a predná kamera 5 Mpx, ktorá robí tiež veľmi pekné selfie fotky.

 

Telefón zväčša využívam na telefonovanie či písanie sms, sem-tam využívam surfovanie po webe a často ním aj fotím. Nie vždy a všade sa mi chce totiž ťahať so sebou zrkadlovku, takže kvalitný fotoaparát na smartfóne u mňa nikdy nie je na zahodenie!

Vďaka tomu sa dajú vytvoriť veľmi pekné fotografie aj v automatickom režime, no v ponuke je ich hneď niekoľko.

asus-zenfone2-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

K základným funkciám by som tiež priradila to, že počas vašej neprítomnosti na telefóne, v prípade hovoru či sms, bliká predná kamera.

 

Na záver by som už len chcela dodať, že počas testovania som nespozorovala ani jedno jediné zaseknutie či už počas surfovania na webe, pozerania filmov alebo samotnej práce s telefónom. Jednoducho, šľape ako hodinky. :)
 

Na dôkaz kvalitného fotoaparátu a mojej spokojnosti vám pripájam zopár záberov, zhotovených s ASUS Zenfone 2.

fotoaparat-asus-zenfone2

Zdroj: Shutterstock®

vlajkova-lod-asus

Zdroj: Shutterstock®

vlajkova-lod-zenfone

Zdroj: Shutterstock®

vlajkova-lod-zenfone2

Zdroj: Shutterstock®

asus-smartfphone

Zdroj: Shutterstock®

asus-smartfphone-zenfone

Zdroj: Shutterstock®

Galéria -

4 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.08.2015 10:07

vyzerá kvalitne :)

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

02.01.2016 15:38

Tak to by som brala :)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 00:35

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 00:35

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE