Vytvorte si nový účes - vyskúšajte triky so žehličkou na vlasy

Žehlička na vlasy sa v ostatných rokoch začala rozmáhať v mnohých dámskych domácnostiach. Jej účinky oceňujú najmä tie z nás, ktorým príroda nadelila na prvý pohľad nepoddajné kučeravé vlasy. Vďaka žehličke si však aj kučeravý vlas vieme narovnať a aspoň na okamih (kým nezačne pršať, alebo kým sa z letných horúčav nespotíme), vieme mať dokonalý rovný účes. Žehlička na vlasy má však ďaleko obsiahlejšie využitie. S jej pomocou si vieme vyrobiť romantické vlny, veľké, malé, také akurátne. Neposlušné vlasy skrotiť a celkovo tak vyčariť zaujímavý účes.

 

V prvom rade by ste mali myslieť na to, že každá z nás má inú kvalitu vlasov. Ak patríte k tým, ktoré sa pýšia hustými a zdravými vlasmi, je jasné, že vaša koruna krásy toho aj pri žehlení vydrží viac, teda hrubšiu žehličku, ako aj vyššie teploty. Naopak dámy s jemnými vlasmi by si mali dávať pri ich žehlení väčší pozor. Obzvlášť na teploty, ktoré by v takomto prípade nemali presiahnuť 150°C.

 

Odporúčame prečítať: Vytvorte si ležérny letný účes

Vytvorte si nový účes - vyskúšajte triky so žehličkou na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Samozrejme, či už sú vaše vlasy husté, alebo nie, pre všetky z nás platí, že každodenné žehlenie vlasom neprospieva. Síce žehlička dokáže vytvoriť dojem krásnych, zdravých a lesklých vlasov, pri pričastom používaní aj na nich budeme badať stopy zničenia. A to najmä v podobe oslabených, či rozštiepených končekov.

 

Odporúčame prečítať: Ako zakryť nedokonalosti postavy na pláži?

 

Takže k žehleniu vlasov pristupujte rozumne. A hneď v druhom kroku aj s fantáziou. So žehličkou si totiž môžeme vytvoriť nespočetne veľa zaujímavých účesov. Pozrite sa na s nami na úplne jednoduché triky, ako na to:

 

Pre väčší objem

Kučery 5 krát inak

Jednoduché vlny na každý deň

Na párty aj do práce

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Erika Špacírová

Erika Špacírová

26.07.2015 22:27

super nápady, niektoré určite vyskúšam :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE