TEST: Špeciálny test riaseniek - tieto doma musíte mať :)

Uplynulé týždne som dôkladne testovala 15 kusov riaseniek rôznych značiek, od Maybelline, Mary Kay, Avon, L´oréal Paris, Dermacol a Oriflame. Niektoré z nich som si obľúbila viac, niektoré zasa menej.

 

 

Čo sa riaseniek týka, už z predošlých mojich testovaní môžete vedieť, že na ich kvalitu mám vcelku vysoké nároky, a tak sa pri ich kúpe neriadim popisom. Jednoducho si každú konkrétnu musím vyskúšať a až potom usúdim, či je pre mňa vhodnou alebo nie...

 

Odporúčame: Najčastejšie chyby v líčení, ktoré nás robia staršími !

maybelline

Zdroj: Shutterstock®

Niektoré z nich som už stihla spísať do kompletných recenzií, a na zvyšné sa môžete tešiť v nasledujúcich dňoch... Takže začala by som - ku každej riasenke, ktorá už bola zrecenzovaná pridám konkrétny link, aby ste si to mohli pekne všetko prečítať :)

loreal

Zdroj: Shutterstock®

L´ORÉAL PARIS Miss Manga Punky MEGA VOLUME sľubuje jedinečný rebelský look s veľkými očami v štýle bábiky  z japonského komiksu, a to vďaka zväčšenému priestoru medzi štetinkami kefky. Táto špeciálna kefka má kužeľovitý tvar, aby zachytil každú riasu.

 

Priznám sa, že som sa toho aplikátora spočiatku celkom zľakla, a bála som sa, že budem mať riasy celé polepené a proste, že to bude jedna veľká katastrofa :)) Našťastie sa však nič také nekonalo - práve naopak, riasy sú veľmi prirodzené, no zároveň doplnené objemom a dĺžkou. 
 

Testovala som L´ORÉAL PARIS MISS MANGA PUNKY MEGA VOLUME

oriflame

Zdroj: Shutterstock®

ORIFLAME The ONE Eyes Wide Open má zaujímavo tvarovanú kefku, a ak budete dodržiavať tipy na aplikáciu, môžete docieliť veľmi pekný efekt! Aj z toho ,,nič", čo mám ja, (rozumej riasy) :) sa dá niečo vyčarovať...

 

Páči sa mi, že farba je čierno-čierna. Niektoré riasenky síce majú uvedené, že sú čierne, no je to, veru, bieda - veď to isto poznáte. :)) Je podľa mojich predstáv, čo sa odtieňu týka, a odličuje sa bez problémov... 

 

Testovala som ORIFLAME THE ONE EYES WIDE OPEN

avon-spiraly

Zdroj: Shutterstock®

AVON SuperSHOCK riasenka dodá skôr prirodzený vzhľad, takže je tou pravou na bežné denné líčenie. O mne je však už asi všade známe, že riasy mám rada oveľa výraznejšie... Oceňujem však pravý čierny odtieň, a to, že riasenka na riasach nepôsobí ťažko a tak nemám pocit, akoby som mala namiesto rias špendlíky :)

 

Testovala som AVON SUPERSHOCK

 

AVON SuperSHOCK Brights. Pokrokové zloženie Lash-building s obsahom zhusťujúcich vlákien a proteínov obalí každú riasu a vytvára efekt maximálne hustých rias bez toho, aby riasy zaťažovalo. Riasenka je oftalmologicky testovaná a hypoalergénna. Ja mám oči veľmi citlivé a môžem potvrdiť, že ich absolútne nedráždi, a rovnako je vhodná i pre nositeľky kontaktných šošoviek - to mám tiež na sebe otestované :))

 

Testovala som AVON SUPERSHOCK BRIGHTS

 

AVON AERO VOLUME - samotná štruktúra je na môj vkus, rovnako ako aj verzia SuperSHOCK trošku suchšia, mám totiž radšej o čosi "mokrejšie"... Na napriek tomu sa mi s ňou pracuje veľmi dobre. K dosiahnutiu želaného efektu nanášam vždy dve vrstvy.


V pomere cena/kvalita sa iste tento produkt oplatí vyskúšať - veď predsa každej z nás sedí niečo úplne iné. Vyhovuje mi však široký sortiment riaseniek, ktoré značka AVON ponúka, a tak si určite z toho množstva nájdeme každá minimálne jeden kúsok, s ktorým budeme skutočne spokojné!

 

Testovala som AVON AERO VOLUME

 

AVON SuperExtend Winged Out - S inými odtieňmi riaseniek ako je čierna ani neexperimentujem, teda aj tento odtieň Blackest Black mi vyhovuje. Riasenka ma skutočne prekvapila. Kefka je výborne tvarovaná, nie je príliš veľká - nakoľko také sa mi v poslednej dobe neosvedčujú... 

 

Skutočne spĺňa čo sľubuje. Počas dňa neopadáva, pekne drží svoj tvar a čo mi imponuje najviac je to, že vôbec nedráždi moje citlivé oči! V akcii ju dostať za 3,90€, takže odporúčam všetkými svojimi mihalnicami :))

 

Testovala som AVON SUPEREXTEND WINGED OUT

mary-kay

Zdroj: Shutterstock®

MARY KAY Lash Love Lengthening a Ultimate - konečne som mala možnosť od tejto značky vyskúšať aj ich slávne riasenky, a presvedčiť sa tak, či skutočne za to stoja. 

 

Zatiaľ čo Ultimate má kefku skôr klasického tvaru a materiálu, druhá Lash Love má kefku silikónovú a s tými mám ja osobne len tie najlepšie skúsenosti už niekoľko rokov :)

 

Viac sa už čoskoro dočítate v ich detailných testoch u nás na webe :) No už teraz môžem napísať, že sa máte aj v tomto príprade na čo tešiť :)

dermacol

Zdroj: Shutterstock®

DERMACOL NUTRI LASH - kefka riasenky má špirálkovitý tvar. Podobný tip kefky som doposiaľ nemala, a teda som bola veľmi zvedavá ako obstojí v testovaní. Nie je to však moja 1. riasenka tejto značky, preto som verila, že ani táto, ako tie predchádzajúce ma nesklame, a budem s ňou spokojná.

 

A skutočne som už od prvej chvíle nemala žiadny problém. Nanáša dostatočné množstvo farby, tak som rada, že kefku nie je potrebné otierať o hrdlo, ale môžem sa rovno pustiť do líčenia. Na očiach pôsobí prirodzene, nehrudkuje sa a počas dňa neopadáva. Mám dosť citlivé oči, no nijako mi ich nedráždi. Odličuje sa bezproblémovo. S vypadávaním rias našťastie žiadny problém nemám, takže neviem posúdiť či na to zaberá alebo nie, no z môjho pohľadu je to v tejto cenovej relácii veľmi kvalitný produkt!

 

Testovala som DERMACOL NUTRI LASH

maybelline

Zdroj: Shutterstock®

MAYBELLINE Lash Sensational - štetinky kefky sú zakrivené tak, aby zachytili každú riasu, i tú úplne najmenšiu. Má veľmi výraznú čiernu farbu, vďaka ktorej bude Váš pohľad pôsobiť elegantným a nezabudnuteľným dojmom - a toto ja môžem veď viete, keď sa na obale píše BLACK, skutočne to tak aj musí byť. Ak nie - produktu pripisujem mínusový bod...


Už prvá vrstva vyzerá veľmi dobre, no ja vždy aplikujem dve vrstvy, nech to má grády :)) Nemám k nej najmenšiu výčitku, pretože je SKVELÁ :) Aktuálne už používam druhé balenie, čo teda svedčí o mojej spokojnosti s touto novinkou na našom trhu. Vyskúšali ste ju už tiež, ako ste spokojné Vy?

 

Testovala som MAYBELLINE LASH SENSATIONAL

 

A ktorú riasenku by ste najradšej vyskúšali Vy na svojich riasach?

14 komentárov
Andrea Špaňová

Andrea Špaňová

18.05.2015 19:31

takéto články mi veľmi pomáhajú pri kúpe kozmetiky :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

18.05.2015 19:38

super recenzia :) u mňa jednoznačne vyhráva MAYBELLINE z týchto

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

18.05.2015 20:29

riasenka prost emusí sedieť a po takomto množstve otestovaných si si už určite našla tu naj ...ja ju síce mám no ikdy neodolám pokušeniu vyskúšať novu :):D

Vaše meno:

Zuzana Čechvalová

Zuzana Čechvalová

18.05.2015 21:46

Ja som veľmi spokojná s riasenkami od Oriflame :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

18.05.2015 21:58

vyskúšala som už veľa riaseniek a skúšam ďalej veľa nových pretože to je vec bez ktorej si neviem predstaviť ani jeden deň , malo som už aj super riasenky no boli aj také ktoré by som si už nekúpila, rada čítam rôzne recenzie a podľa toho sa rozhodujem či si riasenku kúpim alebo ani nie :-)

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

19.05.2015 09:31

niektoré mám odskúšané, ale pre mňa je to napr. riasenka Miss Sporty...každému sadne nejaká iná, niekoho tie drahšie štípu v očiach, iným zas neprinesú výsledok

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

20.05.2015 12:05

Rada by som vyskúšala do Mary Kay tú so silikónovou kefkou, ešte som tú značku neskúšala

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

20.05.2015 20:17

najradšej mám riasenky Loreal a Maybelline ale rada skúšam rôzne novinky

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

21.05.2015 16:02

wau, super článok! skvelé postrehy a komentáre, práve mi dochádza špirála, tak sa budem inšpirovať vďaka článku :)

Vaše meno:

barbara slezáková

barbara slezáková

21.05.2015 19:16

Ja osobne stále používam riasenky značky Maybelline a neviem si ich vynachváliť, kedže mám dosť citlivé oči :)

Vaše meno:

Marta Hollá

Marta Hollá

24.06.2015 19:17

pre mňa osobne je naj naj naj Max Factor 2000 Calorie Mascara. Sem tam skúsim aj iné ako napr. teraz L oreal False Lash Telescopic Mascara, no aj tak sa vždy vrátim k Factorke :)

Vaše meno:

Monika Č.

Monika Č.

12.07.2017 12:42

Ja som celkom s riasenkami od Oriflame spokojná. Mala som od Maybeline, ale hneď po prvom otvorení sa mi hneď vysušila a nestihla som ju dlho používať. Riasenka od Pupa-y je tiež super, ale tiež skoro stráca asi trvácnosť, lebo už po mesiaci používania nemá taký efekt a často ma začnú štípať oči. Musím si ešte párkrát preštudovať tento článok.. lebo výber riasenky je dôležitý aj pre mňa :)

Vaše meno:

Zuzana Martinkovie

Zuzana Martinkovie

25.11.2017 22:50

najlepšia je tá mary kay..už asi pred tromi mesiacmi som si ju objednala z notina a nemá chybu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 19:13

Z týchto všetkých špirál som vyskúšala jedine L´ORÉAL PARIS Miss Manga Punky MEGA VOLUME, pričom bola naozaj skvelá, ale to sú zase všetky špirály od nich :-) Skúšala som aj Maybelline, ale neviem ich špirály mi nejako nesedia, štípu ma z nich oči.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE