Naučte sa ľahko nadväzovať priateľstvá!

Sťahovanie do nového mesta je vždy stresujúca životná zmena. Ale aj vzrušujúca. Už len pre to, že máte možnosť spoznať veľa nových, zaujímavých ľudí. Ak ste zvedavá, ako ľahko spoznávať nových ľudí a nadväzovať priateľstvá , mrknite na tento článok. 

 

Základom je necítiť sa izolovaný v novom meste. Nové možnosti treba vyhľadávať, samy k vám neprídu. Netlačte však na seba. Samotné zvyknutie si na nové mesto si vyžaduje čas. Pokojne si ho doprajte. Rozhliadnite sa okolo seba, zvyknite si na zmenu. Potom začnú prichádzať aj priateľstvá a nové vzťahy.  Pokiaľ už nemáte –násť, nových ľudí do svojho života určite nepúšťate ľahko. Toto sú najčastejšie miesta, kde sa môžu vykľuť naozaj skvelé priateľstvá:

 

Vzdelávacie semináre

 

Či už umenie, jazyky, zdravie, kultúra. Existuje veľa seminárov, kde stretnete mnoho rovnakých nadšencov, čiže už budete mať nejaké spojivko. Obohatia vás a vy ich.

 

Výstavy, umenie, galérie

 

Galérie vždy priťahovali intelektuálne typy ľudí. Je tomu tak dodnes. Vhodne sa oblečte a vyrazte hľadať nové príležitosti! 

 

Odporúčame prečítať: Zelené smoothie

priateľstvo

Zdroj: Shutterstock®

Jóga workshopy

 

Jóga je dnes pojem. Veľa ľudí ju vyhľadáva, je moderná, je štýlová. Prináša pocit pokoja na duši, ale aj spolupatričnosti s ostatnými cvičencami. Zatiaľ čo rozšírite svoju myseľ, môžete naraziť aj na príjemných a zábavných ľudí, ktorí prinesú nový vietor do vášho života v novom meste.

 

Festivaly

 

Blíži sa leto a s ním aj festivaly. Veľa miest má na svojej internetovej stránke zverejnené tieto informácie vopred. Na festivaloch sa naozaj premelie obrovské množstvo ľudí. Bol by v tom čert, keby ste si tam nenašli priateľov smiley.

priateľstvo

Zdroj: Shutterstock®

Knižné kluby, čitárne, knižnice

 

Stimulujte svoj mozog,  zamierte do knižného klubu, alebo knižnice. Naučíte sa veľa nových vecí a určite stretnete mnoho zaujímavých ľudí. Sú to veľmi navštevované miesta.

 

Tanečné školy

 

Tu ste nútená s niekým sa spoznať, lebo sama tancovať nebudete. Ak teda nejde o nejaké moderné tance. Spoločenské tance sú to pravé. 

 

Odporúčame prečítať: Owen Wilson sa dal na réžiu a na… chodníčky neresti

priateľstvo

Zdroj: Shutterstock®

Neziskové udalosti a eventy

 

Aj na báze dobročinnosti sa dá stretnúť nových a príjemných ľudí. A ešte k tomu aj filantropicky zameraných. Určite vám pomôžu zorientovať sa v novom meste a zapojiť sa do zmysluplnej činnosti.

 

Divadlo, koncerty

 

Tu sa netreba veľa rozpisovať. V divadle je vždy veľa ľudí a to isté platí aj o koncertoch.

 

Dobrovoľníctvo

 

Dobrovoľníctvo obohatí váš život. Stanete sa súčasťou tímu milých ľudí a navyše budete vykonávať cennú činnosť.  Vyhľadajte si mieste neziskové organizácie a pokojne ich oslovte.

 

Párty, premiéry

 

Oblečte sa ako hviezda, nalíčte sa a hor sa k novým príležitostiam! 

priateľstvo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

18.05.2015 13:15

bola som na pol roka študovať v zahraničí, tak okrem zlepšenia v jazyku sú na prvom mieste novozvniknuté priateľstvá..niektoré pominú hneď iné Vám ostanú na celý život

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.05.2015 05:59

Rada spoznávam nových ľudí a mám vela priatelov nemám problém sa porozprávať o hocicom

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE