TEST: Essentials - Odličovacie mlieko a pleťová voda

O pleť by sme sa mali starať. Iba správne vyčistená a ošetrená pleť sa dokáže brániť nečistotám vonkajšieho prostredia. Tie sa pri nesprávnom čistení pleti prejavia na pleti v podobe červenajúcich vyrážok. Pleť nie je vhodné čistiť iba vodou, ale aj prípravkom, ktorý z pleti efektne odstráni nielen make-up, ale aj ostatné nečistoty. Zároveň by sa mal takýto prípravok správať k pleti citlivo a šetrne. Medzi takéto výrobky sa zaraďujú aj mnou testovaná pleťová voda a mlieko od Garnieru z radu Essentials s ochranným výťažkom z ruže. 

Čo na produkty hovorí výrobca?

Pleťové mlieko - ,,Kompletné odličovacie mlieko s ochranným výťažkom z ruže jemne a rýchlo odstraňuje aj vodeodolný make-up v jedinom kroku a zanecháva vašu pleť čistú a jemnú.“

 

Odporúčame prečítať: Mixa - CC krém proti začervenaniu s OF 15

essentials

Zdroj: Shutterstock®

Pleťová voda – ,,Zjemňujúca vitamínová pleťová voda s ochranným výťažkom z ruže a pro-vitamínom B5 jemne zbavuje pleť posledných nečistôt. Vaša pleť je čistá, jemná, svieža a rozžiarená.“

Čo na produkty hovorím ja?

V poslednej dobe si moju pleť hýčkam najčastejšie micelárnymi vodami, ktorými bez problémov očistím celý make-up, vrátane očí a potom už len pleť jemne dočistím. Na čistiace prípravky od Garnieru som bola naozaj zvedavá. Naposledy som ich používala ešte v období dospievania.

Oba výrobky majú pekné 250 ml balenia. Pleťová voda sa od pleťového mlieka odlišuje priehľadným obalom, ktorý má výraznejšiu ružovú farbu.

 

Odporúčame prečítať: NOVINKA Garnier Miracle Skin Cream

mlieko

Zdroj: Shutterstock®

Pleťové mlieko je biele a jeho konzistencia je redšia. Parfemácia je slabšia a cítiť jemnú vôňu ruží. Pekne a bez problémov odlíči očné okolie i pleť, pričom sa pokožka nepodráždi. Pleťová voda je bezfarebná a parfermácia je silnejšia, narozdiel od odličovacieho mlieka. Vôňa ruží, ktoré sú akoby odtrhnuté zo záhrady je naozaj príjemná a vôňa na pokožke po aplikácii trvá a trvá.

 

Odporúčame prečítať: GARNIER Miracle Skin Cream

pletova voda

Zdroj: Shutterstock®

Ani na pleťovú vodu nemôžem napísať nič zlé, pretože si odvedie svoju robotu, pleť jemne dočistí a pritom nevysuší. Často mávam po dočistení pleťovou či micelárnou vodou pocit pnutia, ktorý eliminujem tým, že si nanesiem pleťový krém. Pri tejto vode s tým problém nemám, a preto mi maximálne vyhovuje a odporúčam ju i vám. :-) Samozrejme, ani odličovacím mliekom neurobíte krok vedľa.

 

Odporúčame prečítať: Garnier Fructis Fruity Passion

 

OTÁZKA PRE VÁS:

Používate pleťové výrobky Garnier?

Vyskúšali ste už niekedy rad Essentials? 

6 komentárov
Denisa Slobodová

Denisa Slobodová

06.04.2015 23:08

Na čistenie pleti nedám dopustiť. Používam prípravky určené na čistenie spolu s vodou a samozrejme na dočistenie nejakú micelárnu vodu alebo pleťovú vodu. Produkty Garnier mám už vyskúšané a má ich veľmi rada

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

07.04.2015 21:57

super kvalita , určite vyskušam.

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

08.04.2015 14:43

zatial nie, ale vyskušam

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

20.05.2015 15:49

tento rad som ešte neskúšala no mám micelárnu vodu aj moisture match krémiky a som s nimi veľmi spokojná

Vaše meno:

Jana Hlubeňová

Jana Hlubeňová

01.07.2015 20:06

Nikdy viac tuto kozmetiku :( Kupila som si ju, lebo sa mi nechcelo ist do lekarne po biodermu a tak som aj poriadne olutovala :-( Vecer som sa odlicila a rano som mala celu tvar cervenu, samy pluzgier, vysusenu, vsetko ma svrbelo ... doktorka mi dala fenistil a tyzden som sa nemohla z domu pohnut, proste des, obsahuje same drazdive latky. Pre citlivu plet nevhodna!!!

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 19:52

nepoužívam pleťovú kozmetiku od garnier ale pleťové mliečko ma zaujalo.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE