TEST: Čistiaca bahenná maska -417

Výživné látky z Mŕtveho mora využíva množstvo značiek po celom svete. Soľ či bahno z Mŕtveho mora sa využíva v kozmetickom priemysle už dlhšiu dobu a za ten čas pomohli stovkám ľudí. Ja som tentoraz poriadne otestovala bahennú masku, možno pre mnohých neznámej značky. 

 

-417 čistiaca bahenná maska -oplatí sa? Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

Oficiálny popis

Bahenná maska bohatá na antioxidačné zložky. Obsahuje vitamíny A a E, ktoré pomáhajú oživiť kožné bunky. Vďaka relaxačným výťažkom z listov Verbeny a bahna z Mŕtveho mora v kombinácii s hlinou, avokádom, medom a gaštanom posilníte a spevníte pokožku. Bahno z Mŕtveho mora je prírodným liečivým zázrakom, extrémne bohatým na minerály a je vysoko čistiaci. Zbavuje odumreté bunky, obnovuje a rozjasňuje pleť. S živou bahennou maskou svoju pleť čistíte a vyživujete zároveň.

bahenná maska na čistenie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Maska vám príde v krásnej krabičke. Samotná maska je v tube s objemom 100ml. Táto maska po aplikácií na tvári zasychá, čiže odporúčam uistiť sa, či je viečko po nanášaní dobre zatvorené. Určite by ste nechceli, aby vám maska kvôli takej banalite vyschla. 

 

Odporúčame: - 417 Aromatický telový peeling a maslo s vôňou kiwi a mango

maska z bahna z Mŕtveho mora

Zdroj: Shutterstock®

Produkty z bahna z Mŕtveho mora

Zdroj: Shutterstock®

Maska obsahuje bahno z Mŕtveho mora, biely a červený francúzsky íl, avokádový a olivový olej, verbenu, med, výťažok z gaštanu, vitamíny A, B, E, F.  Bahenná maska je vhodná pre všetky typy pleti, aj citlivú pleť. Pozor, aplikujte ju max 1-krát týždenne, no pokojne ju striedajte s inými maskami. 

 

Parfumácia je príjemná a textúra masky je veľmi hutná. Samotné nanášanie je ale jednoduché a po nanesení vám maska zasychá. Nanášam ju krúživými pohybmi po dobu jednej minúty aby som si urobila jemný peeling tváre. Nevytvorí však tak tvrdý povrch, ako niektoré masky. Mám skúsenosť s maskami, ktoré mi pleť silno stiahli, dokonca moja mimika bola na chvíľku obmedzená. Táto maska síce zasychá ale stále ostáva na pleti príjemná a znesiteľná.

 

Pozri aj: Štýlové jesenné outfity, v ktorých zažiariš!

bahno z Mŕtveho mora

Zdroj: Shutterstock®

Bahenná maska obsahuje aj drobné čiastočky, slúžia ako peeling zbavujú vás odumretých kožných buniek. Pred použitím si pleť dôkladne vyčistite, masku naneste a nechajte pôsobiť 7 – 10 minút. Vyhnite sa oblasti okolo očí alebo podráždeným miestam. Potom si tvár umyte vlažnou vodou alebo si namočte bavlnený uterák a zotrite (môže byť aj namočený vatový tampón). Pleť následne ošetrite vhodným krémom.

produkty -417

Zdroj: Shutterstock®

Po použití tejto masky bola moja pleť určite jemnejšia, a to vďaka peelingu, póry boli jemne vyčistené, no nečakajte, že vám maska vyčistí pleť, ako keby vám ju manuálne vyčistila kozmetička. Žiadny produkt sa nevyrovná manuálnemu čisteniu. Avšak táto maska dopomáha čistiť pleť a zbaví vás raz za týždeň čiastočného zanesenia. Tým pádom bude mať vaša kozmetička menej práce s vašimi pórmi. 

 

Musím povedať, že bahenná maska je relaxačná, príjemná a výborná pre moju pleť. Dokonca som si všimla jednu vec. Na miestach, kde mám rozšírené póry akoby mizla a vnikala hlbšie do pleti. Oblasť nosa som mala menej mastnú ako inokedy. Myslím si, že táto maska je skvelým pomocníkom na „domáce" čistenie pleti.

 

Ak vás zaujala táto maska, odporúčam prečítať si viac o tejto značke a jej produktoch. 

 

Zaujme ťa: Vieš, ako vznikol prvý domáci tehotenský test? Vymyslela ho žena!

 

FOTOGALÉRIA:

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

26.11.2017 08:01

tak si teda idem prečítať

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

27.11.2017 20:13

Kozmetiku s výťažkami z Mŕtveho mora mám v obľube...a bahenné masky detto, takže rada by som túto masku aj ja otestovala:)

Vaše meno:

Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

29.11.2017 17:48

masky s bahnom s mŕtveho mora mám rada pretože mám problematickú pleť..ale o tejto značke som zatiaľ nepočula

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE