TEST: Annemarie Börlind Energizer z pomarančových kvetov

Únava a stres sú dnes celkom bežnými spoločníkmi takmer každý deň. To, že sa stále za niečím ponáhľame a že sa nemáme čas ani poriadne vyspať, sa podpisuje na ľudskom zdraví a, bohužiaľ, aj na ženskej kráse. Preto niekedy chodíme po ulici ako také mátohy. Nevyspaté, s kruhmi pod očami a s viditeľne unavenou pleťou, ktorú by sme mohli nazvať aj mdlou. Je jedno, či ste pracujúca žena alebo mamička, ktorá prebdela s dieťatkom celú noc, pretože dobre chceme vyzerať všetky.

Ja som momentálne mamička na materskej, ktorej bábätko celkom dobre spinká, no aj mne sa niekedy stane, že pleť ráno nevyzerá tak, ako je žiadané odo mňa a od môjho okolia. Napokon, na mdlej pleti nevyzerá dobre ani len mejkap, veď ani ten nie je čarodejník z krajiny Oz! Keďže sa ma teda tento problém pleti týka, padol mi test zaujímavého produktu z dielne prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind vhod. Ako Energizer z pomarančových kvetov hodnotím?

Pozri aj: TEST: Annemarie Börlind 2-fázový hyalurónový shake

dvojfázové sérum na pleť

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis produktu

Energizer z pomarančových kvetov Annemarie Börlind je určený na unavenú a mdlú pleť. Extrakt zo sicílskeho červeného pomaranča stimuluje tvorbu kolagénu a dodáva intenzívnu vlhkosť. Špeciálny vitamínový koktail s množstvom vitamínu C a E chráni pokožku pred predčasným starnutím v dôsledku vplyvu prostredia. Kvalitné oleje z jojoby a makadamiového orecha poskytujú pokožke novú pružnosť a elasticitu.

Účinky energizeru:

  • hydratuje,
  • energizuje,
  • tónuje,
  • intenzívne chráni pleť,
  • zvyšuje elasticitu.

Ako ho aplikovať? Ráno a večer naneste na očistenú pokožku. V prípade potreby následne použite denný/nočný krém. Keďže ide o 2-fázový produkt, pred použitím dobre pretrepte.

Oleje z jojoby a makadamiového orecha:

  • dodávajú novú pružnosť,
  • ošetrujú pokožku a zabezpečujú lepšiu elasticitu.

Zložky z pomaranča a pomarančových kvetov:

  • energizuje, dodáva veľké množstvo vitamínov,
  • chráni pokožku pred predčasným starnutím.

Inšpiruj sa: VIDEONÁVOD: Ako odstrániť vrásky na čele rýchlo a bezbolestne?

sérum na unavenú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Ako hodnotím energizer ja?

Už tradične začnem opisom obalu, ktorý si tiež môžete detailne prezrieť na fotografiách v článku a v galérii. Produkt vám po kúpe príde zabalený v peknej a vkusnej krabičke s popisom toho, čo obsahuje, čo je celkom bežné. Vo vnútri sa skrýva sklenená fľaštička, čo ja najmä pri pleťových produktoch veľmi oceňujem. Je priehľadná, takže krásne vidíme jej obsah a aj to, koľko produktu nám v nej ešte zostáva. Nemôže sa teda stať, že vás jedno ráno nemilo prekvapí to, že vám sérum jednoducho dôjde a vy si na unavenú pleť nemáte čo dať. Balenie je zakončené praktickou bielou pumpičkou, ktorú môžete dať do dvoch pozícií. Keď cestujete, jednoducho ju uzamknete. Opäť skvelá funkcia, ak teda sérum prenášate a nechcete mať mastný celý kufor aj s jeho obsahom. Celé balenie pôsobí veľmi efektne, ale vďaka samotnému obsahu.

Zaujme ťa: Ako sa zbaviť celulitídy? Vyskúšaj zázračný dry brushing!

kozmetika na mdlú pleť

Zdroj: Shutterstock®

Keďže ide o dvojfázový produkt, sérum pozostáva z dvoch viditeľne oddelených častí, olejovitej časti a časti na vodnatej báze. Pred použitím preto nesmiete fľaštičku zabudnúť poriadne pretrepať, inak si vaša pleť neužije sérum v plnej paráde. Keď teda fľaštičku pretrepete, naskytne sa vám pekný pohľad na dôkladne premiešaný obsah. V tomto momente je pleťový produkt pripravený na použitie. Ja som si sérum vždy najprv strekla do dlane, pretože je veľmi riedky a pri aplikácii priamo na tvár by sa mohlo stať, že produkt skončí na oblečení. Po nanesení do dlane som následne sérum aplikovala na pleť a tiež pokožku na krku. Na krk by sme totiž nemali pri pleťovej rutine nikdy zabúdať.

prírodné pleťové sérum

Zdroj: Shutterstock®

Hneď prvé, čo ma opantalo, je nádherná vôňa pomaranča. Keďže pomarančové kvety a zložky samotného pomaranča sú hlavnými ingredienciami tohto séra, je to naozaj logické a oceňujem, že ich z pleťového produktu naozaj výrazne cítiť. Po nanesení na pleť vôňa mierne vyprchá, takže sa nemajú čoho obávať ani dámy, ktoré nemajú rady príliš parfumované produkty, podobne, ako ja sama. Po zapracovaní séra do pleti pocítite okamžité osvieženie pleti a to, že jej niečo práve dodalo hydratáciu, čo hodnotím vysoko pozitívne, pretože moja pleť po H2O doslova prahne – o to viac v tomto teplom počasí.

Energizer sľubuje aj rozjasnenie a tónovanie pleti. Keďže nie som práve expert na to, ako vyzerá taká rozjasnená pokožka, tento účinok neviem posúdiť. Okrem toho som na sérum ešte vždy aplikovala hydratačný krém, takže som sérum používala skôr ako medzikrok v mojej každodennej pleťovej starostlivosti. Ja som sérum testovala mesiac, no moja pleť ešte nie je poznačená znakmi starnutia, pretože na to ešte nemám vek. Preto nemôžem posúdiť ani to, či zvyšuje elasticitu pleti a chráni pred predčasným starnutím. Napriek tomu tomuto séru maximálne dôverujem – predbehlo všetky moje očakávania. Pleť príjemne osviežilo, hydratovalo a doprialo jej dávku vitamínov, ktoré skutočne potrebuje. Môžem povedať, že je to ideálny produkt na letné obdobie. 

Ďalšie produkty značky ANNEMARIE BÖRLIND si môžete zakúpiť tu: www.bioskin.sk

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

13.06.2019 22:10

Skvelá kozmetika mala som pár produktov

Vaše meno:

Marta Mihoková

Marta Mihoková

23.06.2019 17:59

Rada by som tutu kozmetiku vyskušala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE