TEST: Bioderma Photoderm Kid SPF 50+

Našla som kvalitné opaľovacie mlieko pre deti. Photoderm Kid od Biodermy ma úplne nadchol. je určené na pokožku tváre a celého tela pre deti s ochranným faktorom SPF 50+

Opaľovacie mlieko Photoderm Kid SPF 50+ je určené na pokožku tváre a celého tela pre deti s faktorom SPF 50+.

Zaručuje maximálnu anti-UVB ochranu, bezpečne chráni pred spálením a je fotostabilné.


Bioderma prináša patent bunkovej bioochrany, ktorá poskytuje zosilnenú ochranu buniek. Vďaka obsahu Peptidu C je pokožka chránená proti spáleniu a predchádza intolerancii slnečného žiarenia.

 

Mojim základným kritériom pri výbere kozmetiky pre deti je, aby obsahovala čo najmenej chémie, hľadám hypoalergénne veci čiže bez parabénov. Presne toto prináša Photoderm Kid SPF 50+ od Biodermy. Opaľovacie mlieko bez mastných efektov, bez stôp, hypoalergénne, bez parfumu, bez parabénov.

 

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+

 
Vyskúšala som už niekoľko značiek z lekární či drogérií. Väčšinou som sa stretla s jedným problémom pri detských opalovákoch. Vytvorili totiž hrubý povlak krému, tak že dieťa bolo neprirodzene biele, mastné a zanechávalo stopy na oblečení. Maminy určite vedia o čom hovorím. Možno boli účinné ale veľmi nepraktické. Preto som bola zvedavá, či Photoderm Kid od Bidermy bude naozaj iný, ako sľubuje.

 

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+

 

Mlieko je ľahkej konzistencie modrej farby. Ľahko sa rozotiera a rýchlo sa vstrebe do pokožky, modrá farba rýchlo zmizne po rozotretí mlieka. Na tele nezostáva žiaden nevzhľadný povlak, tým pádom nezanecháva žiadne stopy na oblečení. Mlieko je na pokožke veľmi príjemné, žiaden mastný pocit.

 

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+

 

Testovala som ho pri mori pri teplotách okolo 40 stupňov a viac a musím povedať, že obstál na jednotku s hviezdičkou. Deti boli neustále vo vode a viete veľmi dobre, že kvapka vody na pokožke sa správa ako lupa, takže pokožka je ohrozená ešte viac slnečným žiarením. No napriek tomu sa deti opálili do hneda bez začervenania pokožky. Žiadne spáleniny, ani šúpanie, iritovaná pokožka či slnečné alergie v podobe červených bodiek. Pre porovnanie, kamarátka použila na deti inú značku opaľovacieho krému a po celodennom strávení vo vode (tobogány, šmykľavky, bazén, more) bolo jej dieťa spálené a bolo nutné použiť prípravok s pantenolom a moje deti pri rovnakých aktivitách a intenzite boli úplne v poriadku, bez spálenia či iritácie pokožky. Opálili sa rovnomerne postupne do hneda.

 

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+

 

Photoderm Kid opaľovacie mlieko pre deti SPF 50+ vám môžem len odporučiť a ja pri ňom určite zostávam. Splnilo všetky očakávania - kvalitná ochrana, bez neprirodzeného povlaku na pokožke, bez stôp, hypoalergénne.
Balené je v praktickej 100 ml tube, nezaberie veľa miesta, dáte ho pohodlne aj do malej kabelky. Odporúčaná cena je 16,59 eur.

5 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

08.08.2013 15:26

Kvalita sa nezaprie, určite vyskúšam, recenzia je super, aspoň viem čo kúpim...

Vaše meno:

katka

katka

08.08.2013 21:44

No určite stojí za vyskúšanie,dobrá cena k detskému op.krému s vysokým faktorom...

Vaše meno:

dominika4848

dominika4848

09.08.2013 10:27

skvele pre decka

Vaše meno:

Leonnie

Leonnie

16.08.2013 10:57

podla mna momentalne najlepsi opalovak na trhu pre deti, tiez ho mozem len odporucit

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.09.2014 18:27

skvelá edícia pre detičky :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE