TEST: La Maison du Savon de Marseille - Mydlo s bambuckým maslom

Zažite pravú francúzsku silu mydla na vlastnom tele. Ak ste fanúšička bio mydielok, určite by ste mala vyskúšať francúzske bio mydlo značky La Maison du Savon de Marseille.

 

Keď sa obzrieme o pár rokov dozadu, tak Marseillské mydlo bolo inšpirované mydlami, ktoré existovali v Sýrii po tisíce rokov.  Aleppo mydlo - vyrobené v kombinácii olivového oleja a vavrínu. Po krížových výpravách sa táto metóda rozšírila po celom Stredomorí. Kocka mydla rýchlo získala popularitu, ktorá prešla cez Taliansko a Španielsko a nakoniec dosiahla Marseille. Dnes je prítomná v kúpeľniach a rodín na celom svete. Marseillské mydlo sa stalo každodenným používaným produktom. 

 

V dávnych dobách bolo mydlo vyrábané z oleja, vody a popola, prešlo však radom zmien. V priebehu stredoveku sa do mydla začala pridávať limetka. Od začiatku roku 1980 trh s marseillským mydlami prechádza oživením. Firma La Maison du Savon de Marseille, pochádzajúca zo srdca Provence, sa začala špecializovať na výrobu parfumovaného marseilleského mydla. 

 

Stala sa lídrom na francúzskom trhu, ktorý sa môže pochváliť viac ako 250 druhmi mydla! Dnes si pod zúbok zoberiem levandulové mydielko. smiley

La Maison du Savon de Marseille - Mydlo s bambuckým maslom

Zdroj: Shutterstock®

Mydielko má cca 125g ide o klasický typ tuhého mydla. Na svoje s prídu milovníci peny, pri umývaní mydielko pení a pení a k tomu aj kúpeľňu pekne rozvonia.  Jeho hlavnou účinnou látkou je bambucké maslo. T

 

Niet divu, že po umytí rúk tým francúzskym levanduľovým mydielkom ostanú ruky krásne jemne prevoňané levanduľovou vôňou ale ostanú aj hebké. Mydlo ruky nevysúša, naopak sú vyživené, hydratované - o to sa postará už spomenuté bambucké maslo, ktoré je známe pre svoje skvelé hydratačné účinky. Mydlo ruky prirodzene chráni pred vplyvmi počasia - či už ide o chlad alebo slnečné žiarenie.

 

Toto tuhé mydlo zvláčni aj veľmi suchú pokožku. Jeho použitie však nemusí byť len na ruky, použiť ho môžete aj na umývanie tváre. V tomto prípade to ale odporúčam hlavne dámam v staršom veku, nakoľko bambucké maslo je dobrým pomocníkom aj v boji so zrelou pleťou - spomaľuje tvorbu vrások a dodáva .pleti elasticitu a pružnosť.

 

La Maison du Savon de Marseille - Mydlo s bambuckým maslom

Zdroj: Shutterstock®

Ak ste milovníčka bio kozmetiky, určite odporúčam toto mydielko vyskúšať - svoju úlohu si plní tak ako má - ruky zbaví nečistôt a zanechá ich pekne čisté.

 

Nielenže budete mať doma originálnu kozmetiku z Francúzska, ale tešiť vás môže aj fakt, že ingrediencie, ktoré boli v mydielku použité pochádzali z certifikovaného biologického poľnohospodárstva. 

 

Odporúčame prečítať: YANKEE CANDLE Lavender Vanilla CAR JAR vôňa do auta

 

Vyskúšali ste už niekedy originál FRANCÚZSKE mydlo?

Používate domá tuhé alebo tekuté mydlá?

Ak používate tuhé mydlo, používate ho aj na pleť?

La Maison du Savon de Marseille - Mydlo s bambuckým maslom

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

25.06.2015 22:16

túto značku nemám odskúšanú, no používam tuhé mydlá slov. výrobcov a mám ich veľmi rada

Vaše meno:

Simona Derzsiová

Simona Derzsiová

15.08.2015 00:39

mám od nich kokosové mydlo, ale majú ozaj veľký výber mydiel :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 10:46

levaduľa je v poslednom období hit

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE