Ako docieliť, aby boli vaše vlasy krásne voňavé?

Vlasy sú korunou krásy, o ktorú by sa mala starať každá žena v prípade, že chce, aby bola pre svoje okolie atraktívna.

Svoje vlasy ošetrujeme mnohokrát špeciálnou vlasovou kozmetikou, ktorá zabezpečí zdravie a pekný lesk. Mnohé ženy si však potrpia aj na to, aby ich vlasy po umytí krásne voňali. Najčastejšie preto siahajú po voňavých vlasových prostriedkoch.

Niekedy nám však k vôni nedopomôžu ani vlasové prostriedky. Problémom často býva priestor, v ktorom sa nachádzame (napríklad keď sme často v blízkosti fajčiarov, alebo sme ním sami), ale taktiež aj rôzne kožné problémy. Ako teda docieliť, aby boli naše vlasy krásne voňavé? 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Netradičné a výrazné líčenia, ktoré vedia zaujať

vlas

Zdroj: Shutterstock®

Pre krásne voňavé vlasy je potrebné niečo urobiť. Majú vaše vlasy identický pach, ktorý neviete odstrániť? Príčina môže byť práve v infekcii, ktorá môže okrem pachu zapríčiňovať aj nepríjemné svrbenie. Najčastejšie sa takáto infekcia prenáša požičiavaním hrebeňov. V prípade, že tento problém pretrváva, je vhodné navštíviť odborníka, ktorý vám pomôže.

Fajčiari sa o voňavé vlasy pripravujú sami. Vlasy sú na okolité pachy náchylné a vôňa cigariet vie vo vlasoch pretrvať dlho. Niekedy nepomôže ani dôkladné umytie vlasov šampónom. V prípade, že nefajčíte, netrpíte ani na infekciu a napriek tomu chcete vašim vlasom dodať trochu sviežej vône, inšpirujte sa našimi tipmi.

Odporúčame prečítať: Šikovné nápady pre skladovanie kozmetiky a iných drobností

umyvanie

Zdroj: Shutterstock®

Oleje

Oleje sú ideálnym a navyše aj všestranným pomocníkom. Najmä esenciálne oleje (ale aj vlasové oleje, ktoré bežne zoženiete v drogériách) vaše vlasy krásne a intenzívne prevoňajú a okrem toho im doprajete potrebnú výživu, ktorú im práve oleje dokážu zabezpečiť.

S olejom však rozhodne šetrite, aby ste sa vyhli príliš mastným vlasom. Ideálne je nanášať zopár kvapiek rozotrených do dlane, po umytí vlasov. 

Odporúčame prečítať: Dajte zbohom kruhom pod očami - ako ich zamaskovať?

oleje

Zdroj: Shutterstock®

Vlasové produkty s príjemnou vôňou

Šampón, kondicionér či sérum môžu vašim vlasom dodať príjemnú vôňu, ktorá sa vo vlasoch dokáže udržať až do ich ďalšieho umytia. Nie vždy máme na umývanie vlasov čas. Šikovným pomocníkom sú suché šampóny, ktoré vlasy zbavia mastnoty a navyše ich prevoňajú sviežou a intenzívnou vôňou. 

Prírodná alternatíva

Sviežosť a príjemnú vôňu vedia vlasom dodať aj rôzne kvetinové vody. Príkladom môže byť ružová voda, ktorá osvieži a prevonia nielen vlasy, ale i pleť. Inou alternatívou môže byť opláchnutie vlasov citrónovou vodou (zmiešať vytlačený citrón s trochou vody), ktorý okrem prevoňania pomôže aj tým z nás, ktorí sa trápia s lupinami. 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Letná búrka

vlasove vody

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

Čo robíte pre voňavé vlasy vy?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

8 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

22.06.2015 18:14

mám veľmi rada čerstvo umyté vlasy ktoré vtedy nádherne voňaju a potom používam vlasový olej ktorý tiež vlasy krásne prevonia alebo si ich nastriekam svojím obľúbeným parfumom

Vaše meno:

Magdaléna Masárová

Magdaléna Masárová

24.06.2015 22:25

Mne vlasy príjemne voňajú vďaka kokosovému oleju, ktorý zároveň používam na výživu a ochranu vlasov vo forme zábalov.

Vaše meno:

Patrícia Debnárová

Patrícia Debnárová

24.06.2015 22:52

Niekedy stačí aj drahší šampón ktorý má silnejšiu vôňu. Ja momentálne používam šampón, kondicionér a sprej na vlasy zo znašky aussi a neviem si ich vynachváliť. A tá tutti frutti vôňa! Vrelo odporúčam :)

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

26.06.2015 19:16

Používam ružový olej, niekedy kokosový, ale s tým treba opatrne, iba malé množstvo, aby nezmastneli vlasy

Vaše meno:

ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

29.06.2015 11:15

použijem voňavý šampón,tonikum,alebo olej na vlasy

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

30.06.2015 20:56

milujem čerstvo umyté voňavé vlásky :) v prvom rade používam naozaj voňavé šampóny a potom oleje regeneračné do končekov v malom množstve :) vydržia naozaj dlho

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

31.01.2016 08:56

na vlasy pouzivam oleje na zaverecnu upravu,su vonave,parfum si tiez radsej vstreknem do vlasov,lepsie tak vonia a pokozka a olej budu v poriadku a vlasky budu krasne vonat

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 20:16

Ja to robím tak, že ešte do mokrých vlasov si strieknem trošku parfému :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE