TEST: Žihľavový šampúch z BabičkinaZáhrada.sk

V poslednom teste sme si posvietili na bio mydielko z eshopu BabickinaZahrada.sk a dnes sa pozrieme na niečo pomerne nové a nezvyčajné - tzv. šampúch alebo inak povedané bio šampón na vlasy vo forme mydla.

 

Musím sa priznať, že o niečom podobnom som ešte nikdy nepočula a najprv som si myslela že je to obyčajné mydlo. Neskôr som zistila, že tento "šampúch" je v podstate prírodný šampón na vlasy vo forme mydla. 

Asi vás teraz napadne, ako si mám mydlom umyť vlasy?! Verte mi, mňa napadlo to isté. Napočudovanie to však nie je vôbec také ťažké ako sa zdá, jednoducho si ho medzi rukami napeníte a robíte to čo vždy. 

Šampúch

Zdroj: Shutterstock®

Šampúch

Zdroj: Shutterstock®

Najprv to bolo trochu zvláštne, lebo predsa len, mydlo nepení tak dobre ako klasický tekutý šampón, ale na to si zvyknete. Vzhľadom na to že je to mydlo, veľmi dobre si poradí s mastnotou pri korienkoch (ja si šampón nanášam len tam, pretože mám suché vlasy).

 

Jedno mu však musím uznať, naozaj fantasticky vonia po pomaranči, žihľave a eukalypte. Ja osobne mám veľmi rada takéto svieže vône z ktorých máte dokonalý pocit čistoty. 

Šampúch

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa mi na tomto nezvyčajnom šampóne na vlasy páči najviac, je to že je vyrobený z prírodných ingrediencií a bez všetkej tej chémie ktorá nás obklopuje v obchodoch. Tiež vám vydrží oveľa dlhšie ako tekutý šampón, na eshope BabickinaZahrada.sk sa píše že 30g šampúchu vydrží toľko ako 200ml šampónu.

 

Zloženie: tenzidy (Sodium Cocoyl Isethionate - derivovaný z kokosového oleja, Sodium Lauryl Sulfoacetate - derivovaný z kokosového a palmového oleja), žihľavový odvar, čerstvá citrónová šťava, panenský fair trade kokosový olej, rastlinný glycerín, pantenol, spirulina, prírodné silice (pomaranč, eukalyptus), zelený oxid.

 

Ak máte teda radi prírodné produkty a radi skúšate nové veci, dajte tomuto šampúchu šancu, verím že budete takí spokojní ako ja!

 

Zakúpite na: www.babickinazahrada.sk

Šampúch

Zdroj: Shutterstock®

12 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.09.2014 20:59

mám ho doma (výhra od Vás) a je naozaj super, tiež som pred tým o takomto niečom nepočula ale rada skúšam nové veci a s týmto šampúchom som veľmi spokojná - mám ho akurát s inou vôňou (cukrová pivonka) môžem odporučiť všetkým ktorý radi používajú prírodné produkty bez zbytočnej chémie

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

15.09.2014 21:20

tak to na trošku zaskočilo tiež to počujem a teda čítam akurát teraz kupujem si prírodné produkty a toto ma zaujalo

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

16.09.2014 08:10

o šampúchu som predtým nepočula a zaujal ma musím ho vyskúšať

Vaše meno:

Andrejka Smutňáková

Andrejka Smutňáková

17.09.2014 12:36

v kozmetike mám celkom prehľad, ale toto je je niečo iné - zaujímavé

Vaše meno:

Andrea Vidová

Andrea Vidová

18.09.2014 13:27

no láka ma to vyskúšať ho

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 10:18

mám veľmi rada podobné bio výrobky, páči sa mi aj tá taštička papierová super zaujímavé.

Vaše meno:

Dorotka Fuchsová

Dorotka Fuchsová

19.09.2014 13:16

rada, by som vyskúšala

Vaše meno:

Magdalena Halušová

Magdalena Halušová

19.09.2014 20:04

toto by som chcela velmi ale velmi skusit :) same ovacie som o tom pocula...

Vaše meno:

Katarina Piklová

Katarina Piklová

19.09.2014 20:05

tiež ho mám doma ako výhru od vás :) je skvelý...:)

Vaše meno:

Lucia Magátová

Lucia Magátová

22.09.2014 14:42

O niečom takomto počujem prvýkrát. Aj keď moja starká si umýva vlasy normálnymi mydlami a čudujem sa, že ich ma naozaj pevné a pekné. Ja si, ale neviem predstaviť, že by som si mala vlasy umývať mydlom. Príde mi to zvláštne, ale zase keby som vyskúšala možno by sa mi to zapáčilo.

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

22.02.2015 14:18

je to niečo ako lush kozmetika ktora je bohužial dostupna najbližšie v CZ ....a tak som rada že je tu tato stránka idem si rovno niečo ojednať °)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.05.2015 16:56

tiež som nad ním uvažovala, výrobky zo stránky mydlozfarmy.sk mám veľmi rada sú skutočne kvalitné, prírodné a voňavé... po prečítaní Vašej recenzie si ho asi zakúpim :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE