Kim Kardashian vyvolala šialenstvo! Čím to bolo tentokrát?

Nebolo to jej pozadím, ani zábermi z domáceho porna či iným podobným škandálom. Kim Kardashian obohatila svoju zbierku šperkov hodnotným kúskom kráľovskej histórie po tom, čo si kúpila Attallahov kríž, ktorý kedysi mala na sebe zosnulá princezná Diana

Reality hviezda, podnikateľka a štvornásobná matka sa potešila týmto klenotom počas kráľovskej aukcie s názvom Sotheby's London and Noble, ktorá predstavuje každoročnú kráľovskú výročnú aukciu s eklektickou zbierkou predmetov a dedičstva aristokracie.

Neprehliadni: Shakira trhá rekordy na úkor svojho EX! Jej nový song si vypočulo 63 miliónov ľudí za 24 hodín!

Šperk

Zdroj: PINTEREST/vogue.co.uk

Ametystový kríž princeznej Diany

Prívesok vyrobili v 20. rokoch 20. storočia dvorní klenotníci luxusného zlatníctva Garrard, ktorých prácu si údajne princezná Diana veľmi cenila a obdivovala. Jediný zdokumentovaný krát, kedy ho mala na sebe bolo v októbri 1987 na charitatívnom galavečeri. Prívesok mala Diana na dlhej, výraznej perlovej retiazke. Doplnila ním šaty od Catherine Walker.

Vzácny Attallahov kríž, charakteristický kvetinovými detailmi, predstavuje odvážny, farebný šperk, vyrobený zo štvorcových ametystov a kruhových diamantov. Kríž kúpil od Garrard spisovateľ a podnikateľ Naim Attallah v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Diana a Naim boli dobrí priatelia a práve preto jej ho niekoľkokrát požičal. Podľa odborníkov bola princezná Diana jedinou osobou, ktorá kedy nosila tento drahokam a po jej smrti ho už nikdy nevideli na verejnosti.

Šperky, ktoré vlastnila alebo nosila zosnulá princezná Diana, sa dostanú do aukcie len veľmi zriedkaA koľko zaň Kim Kardashian, ktorá má na Instagrame 341 miliónov sledovateľov, zaplatila? Radšej si sadnite – bolo to 163 800 libier, čo je približne 186 565 eur.

Šaty

Zdroj: PINTEREST/instyle.com

Záľuba v historických predmetoch

Prívesok v tvare kríža je ďalšou investíciou, ktorá podčiarkuje záujem Kim Kardashian o historické módne predmet. Na Met Gala 2022 mala oblečené ikonické šaty Marilyn Monroe.

Filmová hviezda ich mala na sebe v roku 1962, keď zaželala prezidentovi Johnovi F. Kennedymu všetko najlepšie k narodeninám v Madisone Square Garden. Vďaka skoro celej rodine Kardashian a ich obrovskej snahe si ich Kim mohla obliecť.

Šaty, ktoré navrhla Jean Louis, pôvodne stáli 12 000 dolárov a údajne boli také tesné, že do nich Marilyn museli doslova zašiť. Múzeum Ripley's kúpilo šaty od Julien's Auction v novembri 2016 za 4,81 milióna dolárov, čo z nich robí jedny z najdrahších šiat na svete.

Zdroj foto:

úvodná koláž - INSTAGRAM/kimkardashian

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE