Ešte ste neboli v Karlových Varoch? Vyskúšajte si to tento rok!

Ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku plnú relaxu i dojmov, zvoľte svetoznáme kúpele Karlove Vary. Vyskúšate si tu liečivé účinky minerálneho prameňa Vřídlo, necháte sa rozmaznávať kúpeľnými a wellness procedúrami v zariadeniach akciovej spoločnosti Bohemia-lázně, a.s. Okrem toho s cestovnou kanceláriou Kaleidoskop Travel spoznáte mesto a jeho okolie, ktoré poskytujú nepreberné možnosti kultúrnych a turistických zážitkov.

 

To všetko za prijateľné ceny za ubytovanie i s procedúrami už od 45 Eur (1250 Kč) na deň. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia. Všetky kúry sú poskytované vo vynovenej balneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr. Okrem klasických liečebných pobytov sú pripravené aj niekoľkodňové wellness, relaxačné, rehabilitačné a regeneračné pobyty. Informuje o tom riaditeľ Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka.

Karlove Vary

Zdroj: Shutterstock®

,,Oblasť západných Čiech je bohatá na minerálne pramene a práve kúpele túto oblasť preslávili vo svete. Do Karlových Varov, ale aj do ďalších kúpeľov tzv. Kúpeľného trojuholníka, jazdia ľudia z celého sveta za liečbou a odpočinkom. Dlhodobé pobyty pozývajú tiež k poznávaniu kúpeľnej architektúry, ktorá je sama o sebe veľkým lákadlom, ale v poslednej dobe klienti dychtia spoznať nielen tento kraj, jeho pamiatky a zvláštnosti, ale aj širšie okolie. Každé kúpeľné mesto v západných Čechách, či už sú to najstaršie a najznámejšie Karlove Vary so svojimi žriedlami a Becherovkou, alebo naopak najmladšie kúpele Mariánske Lázně so spievajúcou fontánou, či malebné Františkove Lázně s rozľahlými parkami, všetky ponúkajú svojim návštevníkom nevídané architektonické pôžitky. Na prelome 19. - 20. storočia, kedy tunajšie kúpele zažívali najväčší rozkvet, vznikali zaujímavé kúpeľné stavby v historizujúcom štýle. Preto sa na svojich potulkách kúpeľnými centrami môžete stretnúť s prvkami neorenesancie, neobaroka či secesie. Všetko na jednom mieste. S históriou Karlových Varov sa môžete zoznámiť na pravidelných prechádzkach s odbornými sprievodcami, alebo pri kurzoch nordic walkingu, keď si okrem centra pozriete Karlove Vary i z vtáčej perspektívy na niektorej z vyhliadok v kúpeľných lesoch. Záver leta a jeseň sú najpríjemnejším obdobím na výlety a prechádzky,“ vysvetľuje J. Sluka.

Karlove Vary

Zdroj: Shutterstock®

Dopĺňa, že ponuke turistov sa prispôsobujú tiež hrady a zámky v okolí. Najvýznamnejšou pamiatkou kraja je bezpochyby relikviár Sv. Maura na Zámku Bečov. Zámok v súčasnosti rozšíril svoju ponuku aj o trasu venovanú malým návštevníkom. Svoje čaro si po generácie zachováva aj zámok Kynžvart a nový kabát obliekol interiér kláštora v Teplej.

 

,,Svoju pozornosť si zaslúži aj novozrekonštruovaný zámok v Chýších, ktorý ako fénix z popola vstal vďaka úsiliu nových majiteľov Lažanských. Takých objektov, hradov a zrúcanín nájdeme v západných Čechách hŕbu. Žiaľbohu, po vysídlení pôvodného nemeckého obyvateľstva bol celý rad z nich natoľko zdevastovaný, že ani pomoc nových majiteľov by ich nezachránila. Na potulky Karlovarským krajom a do neďalekého Bavorska pozývajú pravidelné výlety cestovnej kancelárie Kaleidoskop Travel, ktorú prevádzkuje spoločnosť Bohemia-lázně, a.s.

Karlove Vary

Zdroj: Shutterstock®

Karlove Vary

Zdroj: Shutterstock®

Milovníci turistiky a poznávania v centre Karlových Varov, len pár krokov od kolonády, môžu nájsť kvalitné ubytovanie v našich hoteloch 3 * štandardu. Ak by ste radi využili niektorý z kúpeľných balíčkov, určite si vyberiete. Nové zázemie v hoteli Slovan nájdu rodiny s deťmi. Spoločnosť pre nich vybudovala detskú herňu s vonkajším ihriskom. K dispozícii sú tu izby či apartmány s minikuchynkami. Tí, ktorí už boli v Karlových Varoch, vedia, aké ťažké je parkovanie v centre mesta. U nás ponúkame jednoduché riešenie v podobe garáží,“ pozýva J. Sluka.

červenec

Zdroj: Shutterstock®

Dodáva, že blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami so Spolkovou republikou Nemecko ponúka rad výziev v oblasti medzinárodných cestovateľských zážitkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, hudobný Bayreuth Richarda Wagnera, historický Norimberk aj pre deti, hrady Loket aVildštejn, mestá Praha a kúpeľný trojuholník, Plzeň a pivovar Pilsner Urquel, Český Krumlov – pamiatka UNESCO, Krušné hory, pivovarská reštaurácia Ve Skále v pivovare Chodovar. Cestovná kancelária Kaleidoskop Travel sa zameriava na jednodňové výlety i niekoľkodňové zájazdy aj do Nemecka, Rakúska, Francúzska, Talianska a Švajčiarska. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlove Vary.

3 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2015 15:56

nebola som ešte určite je to tam zážitok na celý život :)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

18.11.2015 10:50

ešte som tam nikdy nebola, no vyzerá to tam veľmi pekne, možno sa v blízkej dobe podarí navštíviť toto pekné miesto

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 17:24

Karlove Vary som už mala možnosť navštíviť v zime na Silvestra a určite odporúčam :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE