Toto sú najlepšie krajiny pre život ženy: Ktorú by si si vybrala?

Dali ste si do nového roka prísľub, že zmeníte svoj život k lepšiemu? Ak nie ste spokojné s miestom svojho života, ponúkame vám sedem krajín, v ktorých si práve ženy pochvaľujú žitie. Každá z nás sa chce cítiť bezpečne, máme rady keď sa k nám správajú s rešpektom, keď máme príležitosť ukázať, čo v nás je. Túžime po adekvátnom finančnom ohodnotení, po príjemnej atmosfére, pozitívnych zážitkoch, mieste, kde pocítime, že tam patríme a že práve tam chceme mať svoj domov. Nápady na najlepšie krajiny pre život žien čerpáme z medzinárodných prieskumov. Vyberáme z nich sedmičku tých najlepších, kde sú dámy v rôznych vekových kategóriách najviac spokojné a šťastné. 

Odporúčame: Balenie na dovolenku: Vďaka týmto radám sa zbalíš rýchlo a efektívne!

Dánsko

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť v Dánsku

Zdroj: Shutterstock®

Dánsko

Táto severská krajina sa jednoznačne už dlhodobo umiestňuje minimálne v prvej desiatke najlepších krajín pre život. Príjemne sa tu cíti nielen mužské pohlavie, ale tiež ženy. Takzvaný Better Life Index OECD ukázal, že dánske ženy sú v tejto krajine rovnako spokojné ako muži. Až 90 % respondentov uviedlo, že majú viac pozitívnych skúseností v priemere za deň, ako tých negatívnych.

Pozri aj: Waikiki: Inšpiruj sa slovenskou tanečnicou a dopraj si trochu exotiky

Nórsko

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť v Nórsku

Zdroj: Shutterstock®

Nórsko

Nájdete tu najmenšie percento nezamestnaných žien. Domáce práce sú v tejto krajine zväčša rovnomerne rozdelené medzi obe pohlavia. Nórske ženy trávia v priemere denne len tri hodiny varením, upratovaním, najviac žien zamestnaných len domácimi prácami nájdeme v Turecku alebo Mexiku. Dobre známy je aj fakt, že v Nórsku je vysoká životná úroveň. Priemerný plat nórskej ženy je v prepočte na eurá cca 4 025 Eur.

Odporúčame:  10 nemeckých zámkov ako z Disney rozprávky

Fínsko

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť vo Fínsku

Zdroj: Shutterstock®

Fínsko

Táto menšia severná krajina má len niečo cez 5,4 mil. obyvateľov, no ako vyplýva hneď z viacerých prieskumov, Fíni sú vo svojej krajine nadmieru spokojní. Isteže majú nižšie teploty (niekedy až okolo mínus 20), na druhej strane v letnom období sa vedia vyšplhať aj k 30-tkam. Majú prekrásnu prírodu vrátane tisícok jazier, ale tiež vysoké platy. Z hodnotení veľmi dobre vychádza ich vzdelávací systém, v priemere sa každý obyvateľ Fínska vzdeláva až 17 rokov. Údajne vo Fínsku analfabeta nenájdete. 

Španielsko

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť v Španielsku

Zdroj: Shutterstock®

Španielsko

Ani na juhu sa nemajú až tak zle. Španieli svoju krajinu vďaka svojej spokojnosti zaradili do top desiatky tých, kde sa obzvlášť ženám žije najlepšie. Síce tu majú nižšie platy, dôchodky, slabšiu vzdelanosť aj vyššiu nezamestnanosť. Španielky aj Španielov spája láska k ich krajine. Pocit šťastia spájajú so spolupatričnosťou a mentalitou svojho národa. Až 92 % opýtaných uviedlo, že má vo svojom okolí ľudí, na ktorých sa v prípade núdze môže kedykoľvek obrátiť. 

Odporúčame prečítať:  Exotická dovolenka – ostrov Ko phi phi

Portugalsko

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť v Portugalsku

Zdroj: Shutterstock®

Portugalsko

Ak nepatríte k workoholičkám, v Portugalsku vás poteší minimálne fakt, že sa tu pracuje v priemere menej hodín, ako v iných krajinách. Len 6 % portugalských žien uviedlo, že sa museli zdržať v práci dlhšie a pracovať nadčasy. Ľudia sú tu tiež spokojní s kvalitou ovzdušia a vody. Takmer 70 % mužov i žien uviedlo, že majú viac pozitívnych skúseností za deň ako zlých zážitkov. 

Kanada

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť v Kanade

Zdroj: Shutterstock®

Kanada

Viac ako 70 % ľudí je v tejto krajine zamestnaných, z nich ženy tvoria približne polovicu. Ženy sú tu tiež vzdelanejšie ako muži, vysokú školu má okolo 90 % žien, pričom muži o cca 2 percentá menej. Obyvatelia si tu pochvaľujú aj čisté životné prostredie, za šťastné chvíle počas každého dňa sa vyjadrilo až 80 % opýtaných. 

Nový Zéland

Zdroj: Shutterstock®

prečo žiť na Novom Zélande

Zdroj: Shutterstock®

Nový Zéland

V rebríčku najväčšej spokojnosti žien mu patrí prvé miesto. Rozdiel medzi ženami a mužmi je veľmi malý. Ženy tu napríklad mohli pristúpiť k volebným urnám už v roku 1893 (v Amerike až v roku 1920). V roku 2013 bolo v parlamente 32 % žien. Hoci sa na Novom Zélande pracuje o čosi viac ako v iných krajinách, potešia vás platy. Rozdiel medzi mužskou a ženskou výplatou je len 4 %. Svoj život tu miluje cca 85 % opýtaných. 

Odporúčame prečítať: Ako sa pripraviť na tohtoročnú lyžovačku?

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

02.01.2015 19:19

pozrieť sa do každej z nich by som išla ale určite by som sa tam neodsťahovala natrvalo :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.01.2015 21:51

ved aj na slovensku je krásne hoci sa tu nežije lahko

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

10.01.2015 19:38

pekné fotky

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

12.01.2015 16:52

na výlety by to šlo, ale potom upalovat domů

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 15:43

vybrala by som si Fínsko.... je nádhernééé

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2015 18:43

urcite je v kazdej krajine prekrasne,asi sa tam aj dobre aj lahsie zije,ale tu mame celu rodinu a bez nej by to neslo

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:14

Určite by som si vyberala zo severských krajín :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE