Barcelona si získa srdcia každého návštevníka. Čo od nej očakávať?

Spoznávať veľké európske mestá sa oplatí. A keď už vyraziť za morom, prečo to nespojiť aj s históriou? Keď sa vám omrzí vylihovanie na pláži a čľapkanie v morských vlnách, môžete obdivovať krásy historických miest, starobylé uličky, svetoznáme pamiatky a mnoho iného. Kto raz zavíta do takej Barcelony, zaručene sa bude chcieť na toto miesto vrátiť, ak nie rovno presťahovať. Španielsko sa týmto skvostným mestom môže rozhodne hrdiť. A vám pri jeho návšteve neostane nič iné, len si ho vychutnať plným priehrštím. Aj keď by ste sa bránili zubami nechtami, Barcelona vás v tom najpozitívnejšom zmysle slova pohltí.

Dostať sa do Barcelony v dnešnej dobe naozaj nie je problém. Odporúčame letecké spoje z Bratislavy alebo Budapešti, kde vďaka nízkonákladovým spoločnostiam za spiatočné letenky ani veľa neutratíte. Pri troche šťastia sa pokojne zmestíte aj pod 100 eur. Za fakt, že Barcelona patrí k najúchvatnejším mestám sveta môže jednoznačne architekt Antoni Gaudí, ktorý tu po sebe zanechal nejednu stopu v podobe architektonických skvostov. Pri návšteve Barcelony teda neexistuje, aby ste prehliadli viaceré pamiatky. Ktoré to sú?

Odporúčame prečítať: Dovolenka v Škótsku

Sagrada Familia

Zdroj: Shutterstock®

Čo vidieť v Barcelone?

Sagrada Família – z Chrámu svätej rodiny je dnes symbol Barcelony. Jej zvláštnosťou je to, že vo výstavbe je už od roku 1882. Predbežne predpokladané finále stavby pripadá na rok 2026. Ak by sa to podarilo, tento jedinečný chrám by bol dokončený pri príležitosti stého výročia Gaudího úmrtia. Sagrada Família patrí spolu s ďalšími Gaudího dielami na zoznam UNECO pamiatok.

Plaza de Catalunya – teda hlavné námestie alebo srdce Barcelony. Pripravte sa na obrovský ruch, pri ktorom nebudete vedieť, kam skôr „hodiť“ pohľadom. Toto hlavné barcelonské námestie je vždy plné ľudí, tak turistov, ako aj domácich.

Múzeá – za pamätihodnosťami sa oplatí vstúpiť aj do múzeí. V Barcelone odporúčame napríklad Picassovo múzeum alebo MACBA. V tom prvom nájdete diela samotného výtvarníka, v tom druhom môžete obdivovať súčasné katalánske umenie. 

Pozri aj: Čo musia urobiť čerství rodičia, aby sa nezbláznili? Len jednu vec!

miesta v Barcelone

Zdroj: Shutterstock®

Parc Güell – ďalšie Gaudího dielo, pri ktorom budete miestami nadšene ochkať. Ide o mestský park na severe, v časti Grácia. Pôvodne mali síce slúžiť ako rezidenčné záhradné mesto rozdelené na šesť sídiel. Táto myšlienka síce Gaudímu nevyšla, no aj napriek tomu ide o vydarené pestrofarebné a hlavne hravé dielo.

La Rambla – prechádzka po 2 kilometre dlhej ulici vás z hlavného námestia dovedie až do prístavu. Cestou pozor na peňaženku. Kráčať budete nielen cez trh plný čerstvého ovocia, zeleniny a rýb, ale do cesty sa vám bude stavať tovar všemožného druhu. Okrem hlasných predavačov sa pokocháte aj pohľadom na pouličných umelcov. 

Odporúčame prečítať: Ako prebieha poznávací zájazd?

čo vidieť v Barcelone

Zdroj: Shutterstock®

A keď už dôjdete do toho prístavu, po preskúmaní starobylej Barcelony je na čase trochu oddychovať aj na pláži. Možností, kde v Barcelone si užiť more je hneď viacero. Na výber máte mestskú pláž známu ako Barceloneta, kde sa však pripravte na obrovský ruch, od turistov, cez domácich, dotieravých predavačov, jednoducho hlava na hlave. V okolí mesta si môžete taktiež vyberať z rôznych pláží. Ak hľadáte väčší pokoj skúste napríklad pláž južne od mesta Nova Mar Bella, známa skôr medzi miestnymi. Severne od Barcelony sú ale pláže ešte čistejšie. Krištáľová voda vás poteší napríklad na Ocata Beach. Romantickú zátoku objavíte v obci Sant Feliu de Guixols.

Okrem pamiatok a relaxu pri mori, samozrejme, Barcelona ponúka mnohoraké formy zábavy, od „tour de bary“, cez nákupy, kávičky, fotografovanie a dokonca priťahuje aj športových nadšencov. Ak máte doma „futbalistu“ telom aj srdcom, alebo skôr len tým srdcom, určite ho vezmite na Nou Camp – Nový štadión, po trávniku ktorého behávajú futbalisti klubu FC Barcelona. 

3 komentárov
Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

19.05.2015 09:51

Barcelonu je ale fajn navštíviť tak v januári februári kedy tam nie je veľa turistov, ak chcete navštíviť Sagrada Familia aj z vnútra pripravte sa na rad sa čakaním aj 4 hodiny. Pláže odporúčam, Costa Brava má ich neurekom a odporúčam aj mestečko Girona blízko Barcelony s nádhernou katedrálou

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.09.2015 14:03

rada by som navštívila španielsko patrí medzi moje cestovateľské sny

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:56

Jedno z miest, ktoré ma až tak veľmi neláka.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE