Dovolenka autom: Na čo myslieť, než vyrazíte na cestu?

Rozhodli ste sa toto leto vyraziť za dobrodružstvom na vlastnú päsť? Sadnúť do auta a vyraziť hocikam za oddychom a pohodou? Aby sa pre vás cesta autom nestala utrpením a z dovolenky peklo, mali by ste pri plánovaní myslieť na viacero vecí!

Pozri aj: Jedinečná lufa: Na čo všetko sa dá využiť táto prírodná špongia?

cestovanie na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Na čo všetko treba myslieť?

Samozrejme, závisí od toho, či sa chystáte na dovolenku s deťmi, priateľmi, kamoškou, alebo partiou dobrých priateľov. Podľa posádky v aute by ste mali prispôsobiť aj obsah vašej batožiny. S detičkami si cesta vyžaduje podrobnejšie plánovanie, častejšie zastávky aj dôkladnejšiu výbavu. Aby ste ich počas dlhej cesty zabavili, namiesto dávky kinedrilu dobre poslúži napríklad prenosné DVD s obľúbenými rozprávkami. Ak máte o niečo väčšie deti, cesta sa pre ne môže stať zábavou aj vďaka slovným hrám. Vyhnite sa ale hračkám, ktoré by už po pár minútach mohli liezť vodičovi na nervy a rušiť jeho pozornosť. Hračky, ktoré „lietajú“, húkajú, či vydávajú iné nie práve príjemné zvuky, by vám cestu v aute iba strpčovali, aj keď najmenší by to tak vidieť nemuseli.

cesta autom

Zdroj: Shutterstock®

Aby sa vám množstvo batožiny, v ktorej prevážate od obľúbených módnych outfitov, cez nepostrádateľné veci, až po „čosi možno rozbitné“, nepovaľovali v kufri auta a nelietali hore dole každou zákrutou, zabezpečte si pre ne vaničky do kufra auta. Ideálne sú plastové vaničky, ktoré sú odolné aj voči benzínu, či iným technickým kvapalinám a sú tak prakticky nezničiteľné. Presne tvarované vaničky na konkrétny typ auta nájdete napríklad aj TU.

Okrem vaničky, ktorá dohliadne na vašu rozjašenú batožinu by v kufri vášho vozidla nemali obzvlášť pri dlhších cestách chýbať ani autochladničky. Kvalitné termoelektrické, kompresorové, či absorbčné-hybridné autochladničky ponúka už mnoho rokov aj slovenská firma Circles, s.r.o. Okrem širokého výberu autochladničiek u nich zakúpite aj dostatok potrebného príslušenstva od ochranných obalov, cez detektor plynu, až po strážcu napätia. Pri výjazde za dovolenkovým dobrodružstvom si tak budete môcť spokojne vychutnávať adrenalín trebárs na okolitej púti s horskou dráhou, namiesto toho, aby ste zachraňovali svoje posvätné kúsky na ihličkách od Manola Blahnika, po ktorých sa pod vplyvom letných horúčav rozteká vaša obľúbená mozzarella.

rodinná dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Ak sa vám zdá, že ďaleká cesta autom na dovolenku si vyžaduje kvantum vecí, ktoré doma ani nemáte, prípadne o ktorých ste do dnešného dňa nemali ani poňatia, nestrachujte sa. Niektoré jednorázové veci si predsa nemusíte ihneď zakupovať v obchodoch. Rozviňte svoje siete a niečo si požičajte od kolegyne, ktorá podobnú cestu už absolvovala, niečo od sestry, susedy, kamarátov, alebo prehľadajte aj vlastnú pivnicu, čo za tajomstvá skrýva. Možno budete prekvapené a nájdete v nej trebárs parádnu termosku, či bandasku na vodu, alebo zabudnuté vankúšiky do auta, nafukovačku a podobne. Všetky tieto milé malé maličkosti nám cestu dokážu len spríjemniť. Ak predsa len potrebujete niečo dokúpiť a nechcete veľa investovať, popozerajte sa po výpredajoch, alebo ešte lepšie – jednoducho a pohodlne z domu si kliknite napríklad maxinzerat.sk a doplňte si potrebné zásoby dovolenkových vecičiek za lacný peniaz.

Pozri aj: Jednoduchý recept na poke bowl, ktorý si zamilujete

4 komentárov
Lenka Pravdova

Lenka Pravdova

14.08.2013 06:52

vzdy je dobre spisat si zoznam veci a kazdy rok si ho doplnat, pretoze verte, vzdy na nieco zabudnete a potom si na najblizsej dovolenke nespomeniete. Alebo mate nejaku vec zbytocne naviac. Osvedcilo sa neprehanat. Tento rok sme absolvovali Provence autom, a stanovali sme. Takze veci bolo pozehnane, vratane malickosti na varenie :)

Vaše meno:

Michaela Hudáková

Michaela Hudáková

02.09.2013 08:24

Dovolenka autom bola tento rok aj naším výberom. Išli sme 4 dospelí ľudia na Makársku riviéru. Nič sme nezabudli.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

09.09.2014 16:40

také letné dobrodružstvo autom :) prečo naprieč slovenskom :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 08:43

Aj taký Road trip po Slovensku musí byť super :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE