Dovolenka na chate: 6 spotrebičov, ktoré vám ju spríjemnia

Pre niekoho je chatárčenie a chalupárčenie už skôr len retro spomienkou, veľa ľudí však naň dodnes nedá dopustiť a keď to len trochu ide, trávi vo svojej oáze kľudu veľkú časť leta. Je jedno, či vyrážate do malinkej chatky uprostred bukového lesa s dych berúcim výhľadom na rieku, alebo odpočívate v bielo omietnutej chalupe, v ktorej sa narodil váš pradedo.

 

Prinášame vám pár tipov na spotrebiče, ktoré vám vašu letnú pohodu o niečo spríjemnia. A nemusíte si robiť starosti, ako väčšie spotrebiče na chatu dostať, stačí si len vybrať správneho predajcu. Napríklad spoločnosť Datart ponúka službu, pri ktorej vám objemnejšie spotrebiče, ako je napríklad chladnička alebo umývačka, privezú hoci aj na chatu, vynesú až na miesto, kde ho odborníci zapoja, ukážu vám, ako funguje, odvezú obaly a v prípade záujmu sa postarajú aj o váš starý spotrebič. A to všetko so zárukou vrátenia peňazí v prípade vašej nespokojnosti. Služba platí po celom Slovensku, a tak je dostupná naozaj všetkým slovenským chatárom.

 

Odporúčame prečítať: Peking ako megamesto obrovských protikladov

 

voľný čas v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Multifunkčný hrniec Philips HD3037/70

Hrniec s objemom 5 litrov a s 12 programami na prípravu obľúbených pokrmov má jednoduché ovládanie a prehľadný LCD displej. Ľahko v ňom pripravíte chutné polievky, mäso, ryžu, cestoviny, džemy, jogurty alebo dezert. Systém 3D ohrevu zaistí rovnomerné ohriatie pokrmov. Veľmi užitočná je aj funkcia 24hodinového ohrevu. Vnútorný hrniec je vhodný aj do umývačky a súčasťou balenia je plastová parná tácka, odmerka, stierka a naberačka. Cena je 87,90 €.

 

Bude vás zaujímať: Čo si zbaliť, ak cestujete na jeden deň?

Dvojplatničkový indukčný varič ECG IV 29 2in1

Môžete ho používať ako voľne stojaci, alebo ako súčasť kuchynskej linky. Dve platničky sa pohodlne ovládajú pomocou dvoch veľkých otočných termostatov s 10 stupňovým nastavením teploty (60 - 240 °C) a výkonu, ale aj pomocou dotykového ovládania. O nastavenej teplote alebo funkcii časovača v rozmedzí 1 až 180 minút vás budú informovať dva extra veľké a prehľadné LED displeje. Cena je 97,90 €.

Multifunkčná rúra Whirlpool JT 479 IX

Vie využiť mikrovlnný ohrev, multifunkčný gril, Crisp (rovnomerne prepečené, z vrchu chrumkavé a vnútri šťavnaté jedlo), horúci vzduch aj varenie v pare. Inteligentnou technológiou šiesty zmysel riadi a kontroluje celý proces prípravy jedla. Vnútorný objem je 36 l a funkcia Menu šéfkuchára obsahuje celkom 90 prednastavených receptov. Cena je 257,20 €.

 

Bude vás zaujímať: Ochutnajte svetovú kávu v pohodlí domova

turistika

Zdroj: Shutterstock®

Chladnička s mrazničkou Candy CCTOS 482WH

Kompaktná kombinovaná chladnička ponúka celkový skladovací objem 87 litrov. Ten je rozdelený na chladiacu (77 litrov) a mraziacu časť (10 litrov). Pre ukladanie potravín slúžia 2 sklenené police s bielym rámčekom, 1 zásuvka na ovocie a zeleninu a 3 priehradky na fľaše a drobné potraviny vo dverách chladničky. Energeticky patrí chladnička do úspornej triedy A+ a hlučnosť dosahuje maximálne 42 dB. Cena je 119 €.

Stolná umývačka riadu Hyundai DTB656DG8

Umývačka šetrí drahocenný priestor, ale aj peniaze - energeticky patrí do triedy A+ a spotreba vody na jeden štandardný cyklus činí v priemere 7 litrov. Pojme až 6 súprav riadu, ponúka 6 programov a odložený štart až 24 hodín. Na dotykovo ovládacom paneli sa nachádza displej so signalizáciou programu, stavu soli, leštidla a zostávajúceho času. Cena je 227,90 €.

 

Odporúčame prečítať: Dovolenkový špeciál: Cestovať sólo alebo vo dvojici?

kamenná predajňa Datart

Zdroj: Shutterstock®

Kapsľový kávovar KRUPS Nespresso Inissia XN100110

Kombináciou vysokého tlaku 19 barov, extrakčného systému a Nespresso kapsule vzniká neporovnateľná crema, hustá a hladká zároveň. Len za 25 sekúnd dosiahne voda ideálnej teploty k príprave káv Grands Crus. Nádržka s objemom 0,7 litra umožňuje pripraviť až 9 šálok kávy bez doplnenia a po 9 minútach nečinnosti sa prístroj automaticky vypne. Cena je 99,90 €.

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

22.06.2017 19:28

super spotrebiče, ale to je už nejaké moderné chatárčenie :-)

Vaše meno:

janko komada

janko komada

30.08.2017 13:21

chodievam na chatu občas ku známemu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 11:58

Človek väčšinou ide do prírody, aby si od moderných technológii oddýchol, ale dobre no :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE