Najpopulárnejšie instagramové miesta na svete: Necháš sa inšpirovať?

Otvorte si Instagram a prejdite si niekoľko fotografií. Môžete si všimnúť určité trendy, pokiaľ ide o cestovné zábery. Instagramoví influenceri každý deň uverejňujú fotografie z rôznych kútov sveta, pridávajú haštagy a mnohí z nás len s úžasom ticho závidia.

Selfie fotografie s dokonalým farebným pozadím a s ešte dokonalejším telom v plavkách, záhrady plné rozkvitnutých kvetov, nekonečný most v diaľke, úchvatná scenéria a bezchybná pláž s trblietavým morom. 

Po celom svete sa nachádzajú jedinečné miesta, ktoré si zaslúžia poriadnu instagramovú fotku, ktorú olajkuje najmenej päťsto ľudí. Ktoré z týchto miest sú však najlepšie? Od mestských panorám a vodopádov v tropických dažďových pralesov až po ružové kaviarne so sladkými cukrovinkami, čistučké pláže, zasnežené kopce, kľukaté starobylé uličky, tiché pobrežia a divoké džungle. 

Baľte kufre!

Instagramové miesta priťahujú turistov, cestovateľov, zvedavcov z celého sveta. Už ste aj vy pri plánovaní dovolenky alebo top atrakcií určitej destinácie hľadali tipy na sociálnych sieťach? Určite mnohí z vás odpovedia kladne. 

Väčšina z nás cestuje, aby si oddýchla, spoznala nové krajiny a nazbierala zážitky. V dnešnej dobe sociálnych sietí je pre niektorých ľudí prioritou pochváliť sa so svojimi cestovateľskými cieľmi. Aký má zmysel odletieť do exotických miest bez toho, aby zdieľali záber alebo video z miesta, kde sa práve nachádzajú? A vďaka množstvu filtrov, efektov a ďalších rôznych nástrojov sa zo záberov stávajú nádherné umelecké fotografie, ktoré nás ostatných prinútia rozbiť prasiatko a baliť kufre.

Ktoré sú tie najinstagramovejšie a najfotogenickejšie miesta na svete? Spoločnost Big Seven Travel, ktorá analyzovala množstvo haštagov použitých na miesto určenia, vytvorila zoznam týchto miest. My vám niekoľko z nich prinášame. Necháte sa inšpirovať?

Odporúčame: Trendy v cestovaní pre rok 2020: Ktorý z nich vyskúšaš?

Galéria:

Hongkong

Boli ste niekedy v Hongkongu? V súčasnosti jeho návšteva nebude veľmi vhodná z hľadiska vášho zdravia. Nemení to však nič na fakte, že toto mesto a región ležiaci na pobreží Juhočínskeho mora v Číne patrí medzi najkrajšie miesta na svete a je špičkou na zozname mnohých cestovateľov. Známym je najmä úchvatnou panorámou mesta a vibrujúcou scénou s potravinami. Väčšina ľudí nevie, že 70 % Hongkongu tvoria hory a svieže parky. Farebné ihriská a sci-fi bytové domy dávajú Hongkongu bezkonkurenčnú výhodu.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

08.03.2020 07:52

Nádherné miesta!

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

04.08.2020 12:05

Nádherné fotky, ťažko si vybrať najlákavejšiu destináciu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 10:09

Krásne a určite je takých miest oveľa viac aj na našom krásnom Slovensku :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE